1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Temel isg eğitiminin mantığı nedir?

Konusu 'Sağlık Eğitimleri ve Sunumlar' forumundadır ve kadir serkan tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar
    Bu yönetmelikte geçmeyen ama her personel işe başlamadan önce vermemiz gereken Temel İSG eğitiminin mantığı nedir?
    ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Ek 1 deki tüm konulara kısaca değinmek mi? yoksa işyerinin şartlarına göre kendimizce hazırlayacağımız bir eğitim midir?
  2. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    Biraz kavramda karısılık var sanırım. işe girişlerde temel isg eğitimi yerine işe giriş bilinçlendirme ve oryantasyon eğitimi verilmeli bu eğitimlerin içindede temel isg konularına giriş yapılmalı ve en önemlisi ve yukarıda sizin yazdığınız yönetmelikteki işverenin bilgilendirme yükümlülüğü kapsamında işyeriniz ile ilgili tehlikeleri ve önlemleri anlatılmasıdır.

genel mantık bu şekilde kurgulunabilir. Yasal dayanak dediğim gibi işe başlamadan önce işverenin bilgilendirmesi gereken tehlikeleri içermesidir.
  3. seniso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Genelde uzmanların tercihine kalan bir durum kimi genel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veriyor kimi işyeri hakkında eğitim veriyor. bence iş güvenliği ile ilgili yasal bilgiler verin. Bir de işletmedeki riskler ve şartlar hakkında bilgi verin. Acil durumlarla ilgili bilgiler, yürüyüş yolları kullanması gerekli kkdler gibi.
  4. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    Bu eğitimler için eğitim ismide önemlidir, hukukçularla yaptıpımız çalışma sonucunda mahkemede elimizin kuvvetli olması için biraz uzun olsada bir eğitim ismi belirledik.

İş sağlığı güvenliği kural ve düzenlemelerine ilişkin, işe giriş, bilinçlendirme ve oryantasyon eğitimi.
    :)) maalsef uzun ancak hukuksal anlamda bu şekilde kullanmakta fayda var.
  5. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    (2) Birinci fıkrada belirtilen eğitim sürelerinin Ek-1’de yer alan konulara göre dağıtımında işyerinde yürütülen faaliyetler esas alınır.

Yani işyerinde elle taşıma yapılmıyorsa elle taşıma eğitimi vermiyoruz.
  6. zeyno06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederiz bu yararlı bilgi için :)