1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Temizlik işçisi camdan düşerek hayatını kaybetti

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 13 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ev işçiliğindeki kaza ve ölümler giderek artmaya başladı!

Kadıköy'de temizlik yapmak için geldiği evin camını silen kadın 4. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti.
    Olay saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Bostancı Ali Nihat Tarlan Caddesi üzerindeki bir apartmanın 4. katındaki daireye temizlik için gelen Rukiye Şimşek (42), camları silerken dengesini kaybederek aşağı düştü. Beton zemine çakılan kadın olay yerinde feci şekilde can verdi. Kadının aşağı düştüğünü gören çevre sakinleri olay yerine sağlık ve polis ekiplerini çağırdı. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede kadının olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi, polis ekipleri kadının düştüğü bölgenin çevresine güvenlik şeridi çekti. Rukiye Şimşek'in cesedi olay yerinde savcı ve polis ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından morga kaldırıldı.
    Kaynak: Evrensel Gazetesi

Ev işçiliği konusuyla ilgili önceden açılmış olan başlığa bu linkten ulaşabilirsiniz:
    http://www.isgforum.net/threads/bir...ölen-kadının-işverenine-ceza.8645/#post-59487
  2. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Sadece kayıtlı iş yerlerinde değilde cam silen kişilerin veya düşme tehlikesi olan herkesin emniyet kemeri kullanma zorunluluğu getirilemez mi?
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bu sekilde duserek hayat kaybetmeler elbette aci ama dikkatimi ceken bir nokta var.
    Ilk cumle.
    Ev isciligindeki kaza ve olumler giderek artmaya basladi. Bunu anlamadim. Bunu arttiracak ne oldu? Ev calisanlarinin bir kanunu vardi, onlemleri vardi da, kanun degisikligi ile onlemler kaldirildi ve onun neticesinde mi artti?
    Bu tamamen kamuoyunun dikkatini bir noktaya cekmek icin yapilmis. Ev kazalari yillardir ayni sekilde, kimvurduya gidercesine devam ediyor.
    Ayni hassasiyet acaba neden digerlerinde sergilenmez.
    Mesela 2 hafta kadar once karadenizde bir petrol depolama tesisinde ( ki herkes ismini cok iyi bilir) benzin tankindan olcum alinmasi esnasinda tank patlamis, bir arkadasimiz 3 gun komada kaldiktan sonra hayatini kaybetmistir. 4 kisi kadar da yaralanmislardir.
    Patlayicilarin depolanmasi, vb. Mevzuatimiz dahi varken neden acaba bu konu gundeme gelmemistir?
    Elbette sosyal guvencesiz calisanlarin durumu gundeme gelmelidir ama buna dikkat cekmek icin de abartili seyler yapmanin dogru olmadigi kanaatindeyim.
  4. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sait bey baştaki koyu fontla yazılan cümle bana ait haber metni içinde yok belirtmem gerekirdi kusura bakmayın. Artık ev işçiliği meselesi de çözülsün anlamında yazmak istedim cümle askıda kalmış bu şekilde dediğiniz yoruma ben de katılıyorum. Son yılllarda gündeme gelmesinin nedeni de kadın örgütlerinin bu işin peşinde olması. Kazanın ölümün iyisi kötüsü güvencelisi güvencesizi olmaz önemli olan insan canı ve bedenidir söylediklerinize aynen katılıyorum.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o yer neresi ve kaza sebebi neydi öğrenmem gerekiyor,buna benzer bir yer için çalışmalar yapıyorum da..:)