1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Terlik istirahati

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve gülnur aydın tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  çelik burunlu ayakkabı ile çalışılan bir işyerinde çalışana terlik istirahati veren hekim işyeri hekimi değil
  sadece hekimdir doktordur ve kabul edilebilir bir karar değildir
  zira işyeri hekimi de çelik burunlu ayakkabı kullanılma kriterinin olduğu işi yeri bilmeli
  böyle bir rapor veriyor ise de terlik ile çalışılacak alanı da belirtmesi lazım örn havuz kenarı hamak başı televizyon karşısı
 2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  terlik istiratahi bizim bildigimiz askerlikte terlik istirahitinden sonra yat demek değil. Terlik İstirahati saglık uygulamalarında Ayakkabı yerine terlik izinin verilip terlikle ilgili veya risk teşkil etmeyecek bir işte degerlendirimek şeklinde algılanmaktadır. Aynı işte calıscaksa o işisadeceo kişi yapabiliyorsa üretim durmaması için uzman olarak da o riski elimine edeceksiniz.
 3. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  37748
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Anlaşılan işyeri hekimi KKD kullanılma süresini azaltmaya karar vermiş.

  KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARIN İŞYERLERİNDE KULLANILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK


  MADDE 6 – (1) c) Kişisel koruyucu donanımların kullanım şartları ve özellikle kullanılma süreleri; riskin derecesi, maruziyet sıklığı, her bir çalışanın iş yaptığı yerin özellikleri ve kişisel koruyucu donanımın performansı dikkate alınarak belirlenir.
 4. XELODA İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  istirahatin terliği merliği olmaz ya şstirahat verirsin ya da vermezsin. Mantar varsa tedavi edersin, ayakkabıyı değiştirirsin teferruata gerek yok her şey çok net. Mantarlı ayak kopuk ayaktan iyidir. :)