1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Tesk'in talebi üzerine 6331 sayılı yasa erteleniyor

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve bim tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ben bimerden yazdım çevremde ilgili kim varsa haber verdim.Ayrıca Ankarada bakanlık çalışanlarıyla ve odayla görüştüm,face de aktif şekilde ilgililerle yazışıyorum.Şuan itibarıyle bu olayın benle hiç ilgisi olmamasına rağmen yapıyorum bunları.Çünkü çok kişi mağdur olur bu durumda.
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    malesef karamsarım, bu torba yasa % 99 geçecek, çok geç kalındı, keşke daha önceden haberimiz olsaydı.
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    resul bey duyarlılığınız için teşekkürler.şu an için beni de etkilememesine rağmen bende destek veriyorum bu kanunun yasalaşmaması için. bu kanun verilen hakkın geri alınmasıdır ve bu durum artık benim bünyemde alerji etkisi yapmaya başladı zaten hayatımızın her döneminde bir işe başladık iki gün sonra yok öle olmadı böle diyerek geleceklerimiz çalınmadımı?ama bu benim için bardağı taşıran son damla oldu yakında meclisin önünde çıkıp aldığımız hani hatırlarsınız 'sayın başbakanım buyrun ben br esnafım' diye yazarkasa fırlatan adam gibi bende sertifika ve diplomaları savurtmayı düşünüyorum az kaldı:)yada şöööle baş parmağı ıslatıp para saçar gibi teker teker savurtma şeklinde de olabilir:)
  4. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Değişiklik ayın 14 ünde gelmiş meclise yani çok değil, belkide maksatlı bir şekilde geç geldi.
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yani?
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    oldu bittiye getirmek için, tepki çekmeden.
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ee başarıyorlarda o zaman ben beklerdm ki bugün bütün odalar dernekler basın açıklaması yapsın üyelerini birliğe çağırsın vs. bir ama hiç birinden çıt yok.:( çoğuna biz haber veriyoruz ama söyledikleri durun bakalım söyleyecek söz bulamıyorum biz ne ara bu kadar banane ci olduk ne ara duyarsız olduk akıl almıyor
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Esnaf ne yapacak bu süre içerisinde nasıl hazırlayacak kendini peki? oturup kanun mu okuyacaklar bir köşeye paramı ayıracaklar çıksınlar cevaplasınlar kendilerini nasıl hazırlayacaklarını
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ilgililer istese hem esnafı mağdur etmeden hem de iş güvenliği yasasını uygulayıp çok güzel bu işleri yürütebilirdi. bu kanun bizim açımızdan önemli uygulanacak ama sizin de haklı olduğunuz taraflar var, bunları oturalım tartışalım bir çözüm yolu bulalım denilebilirdi.
  10. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Osgb ler yakında satışa çıkar
  11. İrem Bengisu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ben de BİMER'e yazdım.
  12. yaşar ede İSGforum Üyesi

Kanunun 6. ve 7. maddelerine erteleme isteniliyor, peki diger maddeleri ???
    insanlar terazinin bir tarafı yukarda deyip onu asagı indireyim derken diger tarafı yukarı cıkıyor...
    6. madde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma zorunlulugu ile ilgili, 7. madde hizmetlerin desteklenmesi ile ilgili.. peki risk degerlendirmesi yapması zorunlulugu devam edıyor mu? evet... acil durum planları ve egitimler?? yine evet.. bunu kim yapacak, iş güvenliği uzmanlarına ya da osgblere...yine cebinden odeyecek esnaf.. halbukı 7. madde de devlet odeyecek dıyor... insanlar birşeyi detaylı görmeden değişiklik yapmaya kalkıyor.. ne acayip....
  13. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işin garip tarafı bakanlık risk analizi ve acil eylem planını yapılabilmesi isg katip üzerinden sözleşme yapılacak diyor.anlamadıkki ne diyorlar.
  14. gökçe alican İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu kanun değişikliği ne zaman resmileşecek,bilginiz varmı bu konuda fatma hanım?170 i aradım tasarılaşmadı filan diyo anlamadım?
  15. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    her zaman söylüyorum yine tekrarlıyacağım alo 170 kafa karıştırma hattı.şu forum da bi kere de söylediklerini anlayıp yazan olmadı.oturmuşlar masaya ahkam kesiyorlar hangi kanun hangi yönetmelik gerekçe belli değil.yönetmelik böyle deyincede yok efendim öle değil biz biliyoruz diyorlar.neyse tasarı şu anda 110 milletvekilinin imzasını aldı plan ve bütçe komisyonunda görüşülüyor.
  16. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş

Pardon Fatih bey yasa neden uygulanamayacakmış?Gayet güzel uygulanabilirdi,aksaklıklar olacaktır elbette ama zamanla herşey düzelir yoluna girerdi.Erteleme olur yada olmaz biz elimizden geleni yapalım.Yasa yürürlüğe girer aksaklıkları görülür ancak o zaman düzeltme yapılabilir,aksi takdirde neyi nasıl düzelteceksin?
    İyi günler herkese.(Herkes bimerden,bakanlık sayfasından dilekçe göndersin)
  17. yaşarsalur İSGforum Üyesi

1 yıl değilde 6 ay daha uzatılması daha sıcak yaklaşalım en azından ortayı bulsunlar 1 yıl darbe vurur iş güvenliğine
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2013 ---
    ben 01.01.2014 tarıhının baz alınması adına daha mantıklı olacağını düşümnmekteyim.
  18. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bide biz uzman olarak çok fazla beklenti içine girdik galiba.. çünkü baksanıza bende dahil olmak üzere kimsenin umudu kalmamış demekki hepimiz yasaya güveniyorduk demekki aslında ihtiyaç yokmuş. eğer böyle bir ihtiyaç olsaydı kanuna gerek kalmazdı. bizler yasayı koz kullanarak işverenlere bak beni zorlada olsa çalıştırmak zorundasın yoksa ceza yersin diyecekmişiz meğer.... 1 sene boyunca mecbur olamayan hiçbir işletmenin uzman ihtiyacı olacağını sanmıyorum inşallah seneye komple yasa iptal olmaz. ülkemizde böyle bir işkolu zaruriyet değil mecburiyetten öteye gitmeyecek gibi görünüyor......