1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tetanoz aşısı yaptıracam fabrıkaya ofis çalışanlarınında olması gerekir mi?

Konusu 'Sağlık Tetkikleri ve Yönetimi' forumundadır ve Melih Bülke tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Melih Bülke İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhabalar tetanoz aşısı yaptıracam fabrıkaya ofis çalışanlarınında olması gerekir mi birde 4 sene aşı olmuşlar var onları yenilemeğe gerek var mı
 2. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  ofis çalışanları fabrikanın üretim aşamalarında hiç bir zaman bulunmuyor ise gerekli değildir. Ancak denetim yapan ofis çalışanlarına yaptırmakta fayda var. Maalesef bu görüşleri işyeri hekiminin vermesi lazım ama anlaşılan yine uzmana bırakmışlar :)
  Tetenoz aşı kartları mevcuttur aşılarını yaptıranların kartlarına bakarak gerekli olup olmadıkları belirlenebilir. Koruması varsa tekrardan yaptırmaya tabiki gerek yok.
 3. Ayça Güzel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  39538
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  aşı beş yıl koruma sağlıyor ..ofis çalışanlarınada yaptırmanızı tavsiye ederim makas batması herhangi bir metal kesiği ile karşılaşabilirler tecrübeyle sabit

  Ayça GÜZEL
  A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı