1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Toki inşaatındaki 'iş kazası' denetimsizliği açığa çıkardı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  TOKİ inşaatındaki 'iş kazası' denetimsizliği açığa çıkardı

  [​IMG]

  İstanbul Başakşehir' de TOKİ'nin , Özülke ve Özkar Ortak Girişimi ve Emlak Konut GYO ile birlikte yaptığı Bulvar İstanbul projesinde inşaat işçisi olarak çalışan 22 yaşındaki Yunus Matur adlı inşaat işçisi, 8 Eylül'de şantiyede malzeme taşıma işlemi sırasında güvenlik önlemi alınmayan platformun halatının kopması sonucu 6'ncı kattan düşerek ağır yaralandı. Yaşanan olayın ardından akciğeri patlayan, karın boşluğundaki zarı yırtılan ve belinde iki kırık oluşan Matur kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 8 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra dün ortopedi servisine alınan Matur'un bilinci yerinde fakat hala hareket edemiyor ve konuşamıyor.

  Matur' un eniştesi İsmail Dönmez, alçı işlerinde çalışan Matur' un, malzeme taşıma işlemi sırasında düştüğünü belirtti. Dönmez, Matur ile birlikte inşaata çalışan diğer inşaat işçilerinin kendisine olayla ilgili olarak, "Daha önce 5- 6 defa aynı platformun halatlarının kopması sonucu platform yere çakıldı ancak şans eseri kimse platformda yoktu" iddiasını aktardı. Dönmez, yine şantiyede iş güvenliği uzmanının olaydan sonra karakolda verdiği ifadede "Ben yetkilileri uyardım halat konusunda ancak ben uyarmakla hükümlüyüm tamirle değil" dediğini söyledi.

  'TAŞERON SİSTEMİ BİTMEDİKÇE İŞÇİ KANI AKAR'

  Olayın üzerinden 8 gün geçmesine rağmen inşaat firmalarından hiçbir yetkilinin kendilerini arayıp Matur'un sağlık durumu ile ilgili bilgi almadığını kaydeden Dönmez, "Taşeronların gözünü para hırsı bürümüş" dedi. Dönmez, yetkililere seslenerek "Taşeron sitem bitmediği sürece işçi kanı akmaya devam edecektir. Bir an önce yetkililer bu taşeron sistemi bitirsinler" diye konuştu.

  Dönmez, Matur akciğer tedavisinin tamamlanmasının ardından belindeki kırıklar için ikinci bir ameliyata alınacağı bilgisini de verdi. (DİHA)

  www.evrensel.net

  Eklenme tarihi: 2014-09-16 09:17:39

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   36,4 KB
   Görüntüleme:
   3.273