1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Toplu koruma yöntemleri-inşaat iyi uygulamaları güvenlik ağları

Konusu 'İyi Uygulamalar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Knot Yapı Işgüvenliği
    396604_102476526587044_309397502_n.jpg
    604024_102477366586960_374872307_n.jpg
    417037_102183426616354_1218457875_n.jpg
    59128_102475689920461_931165804_n.jpg
    61466_102477176586979_1625600043_n.jpg
    248803_102477659920264_1625865414_n.jpg
    602379_102476189920411_1304841985_n.jpg
    396604_102476526587044_309397502_n-1.jpg
    61466_102477176586979_1625600043_n-1.jpg
  2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    evet bunu bende merak ediyorum
  3. behruz İSGforum Üyesi

salamlar sizde fall protection work plan form var bu konuya aid ne var sa size zehmet gonderinde bana
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bu ağları kurmadan ve montaj yapmadan önce profesyonel ekipler gelir ve tesbit yaparlar.montaj yaptıktan sonra testler yapılır ve risk unsurları hesaplanır.hesaplamalar binen yük ve tutma kollarının momentumu hesaplanır.ayrıca insanı yere çakılmasını önleyen bu toplu koruma ekipmanları bir yandan da yüksekten düşebilecek malzemelerin kişilerin üzerine gelme riskini sıfıra yakın indirir.ismi üstünde adam mı düşecek oldu ki unuttu emniyet kemerini takmayı,düşsün bu ağın üzerine...
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    ağları biz temin edip kontrol edemeyiz yani..
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    profesyonellere montaj yaptırın,montajı yaptırdığınız kişilerin güvenliğini alın siz..:)
  7. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    çok mantıklı gerçekten.. her firma buna yanaşmaz maliyet olduğu için,alalım ağı uzman sensin vb. gibi şeylerle karşılaşanlar vardır sanırım,ben karşılaşmadım..bunları bilme ihtiyacı duymuyor musunuz isg uzmanı olarak, sırf merakımdan soruyorum.
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir kere ağın kurulacağı yer konusunda kesinlikle tesbit yapmaya gelirler,ölçüler hesap kitap planlama yapılır.ikincisi o güvenlik ağlarını normal çalışanlar kuramaz,çünkü tehlikeli ve çok iyi yüksekte çalışma konusunda tecrübeli kişiler yapabilir.kurulan bu ağların testleri yapılır anahtar teslim elinizde.Bu ağların kurulumu sırasında isg uzmanı risk değerlendirmesi yapar ve montaj ekine sunar bizler aslında montaj sırasında o insanların güvenliğini almaya bakalım derim o yüzden..ben herşeyi biz yaparız mantığından artık kurtulalım diyorum..kayasafety'yi bu yüzden çalışmalarını kıskanır ve imrenerek takip ederim..çeşke eğitimlerine katılsam diyorum ama kısmet işte..
  9. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    bu konuda sadece kaya yok,araştırıldığında birçok firma var.Haklısın aslında herşeyi bilmekten ziyade ilgimi çkmiştir yüksekte çalışma ile ilgili profesyonel işler; iple erişim vb.

Her teknik detayı ilgilisine bırakmalı sonucunu çıkarabilirmiyiz?
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bizde takip ve kontrol etme şartıyla..özellikle testlerde
  11. arda İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi güzel yazdınız da onun için de ayrı supervisorlık parası alıyorlar.ayrıca güvenlik ağının kurulmasında bişiy yok halatı ağdan geçirip serdin mi ölçüleri tam olduğundan boşluğa oturuyor.iyi gerdirdin mi sıkıntı olmuyor;)
  12. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    evet geçen bir iş güvenliği uzmanının serzenişi vardı ,güvenlik ağlerını 12metre yerine 9 metre ye bağladıkları için müfettiş tarafından işin durdurulduğundan bahsediyordu (rüzgar yüzünden 12 metreye çıkamadık diyordu)
  13. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    güvenlik ağları çok faydalıdır ben şantiye ye 5 bin lira ya güvenlik ağı aldırdım 8 kişi ile çektirdim bana dediler boşuna aldırdın ben yetinmedim bir de can halatları çektirdim bazı sıfır noktalarına çelik halat sonra bir kaç gün sonra işçinin biri düştü güvenlik ağına ve hiç bir şey olmadı çok tuhaf dı düştükten sonra çok korkmuş bana bir şey oldu mu diyordu hiçbir şey olmadı biraz durdu kendine geldi ve teşekkür etti belki bir kişinin hayatını kurtardım ama herkese iş güvenliğinin önemini tekrar hatırlattım her gün yaptığım gibi iyi çalışmalar
  14. volkan seven İSGforum Üyesi