1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Toplum sağlığı merkezlerinden uzman+ hekim+ diğer sağlık personeli istihdamı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Gürcan Kaynak tarafından 18 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Serkan Sü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gemi İnşa A.Ş.
  Alpaslan ustad, pekı hızmet verılen o ısyerlerınde ölümlü kaza olursa siz tıpkı bizler gibi savcılıkta taksirle adam öldürmekten sanık olacak mısınız? Yada tespıt edılen hayatı aksaklıklar olursa bakanıga sıkayet edecek mısınız?
 2. Alpaslan ün İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  22850
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  balıkesir halk sağlığı müdürlüğü
  bizim yargılanmamız memurin muhakemata tabi. önce idari soruşturma, idare uygun görürse adli yargıya gönderiyor diye biliyorum. yani okun ucunda daima sektör farketmeksizin İSG uzmanı var
 3. mesut turan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  12845
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bizim burada tsm ler osgb gibi çalışmaya başladı, tsm kira vermiyo osgb yetki belgesi ücreti vermiyor, gelir vergisi yol parası vermiyor ben bir osgbn çalışanı olarak biizm firmanın tsm ile nasıl rekabet edecegini merak ediyorum devletin verdiği teşvik kadar ücret alacakmışlar devletin verdiği teşvikle bizim osgb nin kirasını ödemeyeyiz bu haksız rekabet değil mi ???
 4. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Piyasayı, İş Güvenliğinin önemini önemsizleştirecek şekilde basitleştiren emekleri sömüren OSGB ler değilmiydi? Bir şekilde bu balon patlayacaktı
 5. sınıf farkı kalkacak halk sağlığı atama yapacak dedi dersiniz :)
 6. Mümin Demirbaş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  83206
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sinpaş GYO
  Arkadaşlar

  Bugün ben bir TSM yi zlyaret ettim.

  Dışarıdan uzman alamiyorlar. Devlet memuru olan uzman bulmakta imkansiz gibi. Hiç bir memur yapmak istemiyor. Tavan ucrette 5.000 tl. Ancak bireysel çalışan uzmandan hizmet alan isyerlerine doktor hizmeti verebileceklerini söylediler. Çalışan başı 8 tl.

  Bilginize
 7. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7137
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bir duyumunuz mu var yoksa kendi tahmininiz midir ?
 8. aydın üstad kasım özerin 2012 de bir röportajında yeterince uzman bulduğumuzda sınıf farkını kaldıracz demişti.
  ayrıca yükseltme sınavları hakkında;
  kanuna aykırı duyuruyla sınava girildiği
  müfettişlerin c değil a sınıfı uzman olması gerektiği
  hakkında davalar var bölge mahkemeleri davayı kabul etmiş ve danıştaya göndermiştir yüksek ihtimalle durdurma kararı çıkacaktır. bu kararla tek yapabilecekleri sınıf farkını kaldırmak olur.
  bunun yanında tsmler hakkında büyük yanlışlık yapılmış ve iş güvenliği hizmetleri yerine iş yeri hekimliği hizmetleri için yetkilendirilmişlerdir.
  sonuç olarak hırvatistan modelini uyguluyoruz onuda eline yüzüne bulaştırdı bakanlık tek çıkar dediğim yol olacaktır.