1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Toprak altında can pazarı..

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Ayşe Selcen CANDAN tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Ayşe Selcen CANDAN İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Haliloğulları OSGB
  Toprak altında can pazarı


  Beylikdüzü'nde, bir inşaatın kenarında çalışan işçi, kayan toprağın altında kaldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık 4 saattir kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.


  Haramidere Beysan Sanayi Sitesi Dereboyu Caddesi üzerinde bir inşat çalışması sırasında toprak kayması meydana geldi. O sırada inşaat zemininde drenaj borusu döşeme işi yapan Kadir Yeşersin (37), bir anda toprak altında kaldı. Boynuna kadar vücudunun tamamı toprak altında kalan işçi Yeşersin’i kurtarmak için diğer işçiler seferber oldu.
  İşçiler yetersiz kalınca durum itfaiyeye bildirildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri başka bir toprak kaymasını yaşanmaması için Yeşersin’in çevresini tahtalarla çevirdi. Yeşersin’e kask ve boyunluk takan itfaiye eri toprağı elleriyle kazarak işçi Yeşersin’i bulunduğu yerden çıkarmak için çalıştı.
  İtfaiye ekipleri, yaklaşık 4 saattir Kadir Yeşersin’i kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.
  Haber Tarihi: 22.05.2012