1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Torba yasa yapılandırması

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve Nevzat Erdağ tarafından 1 Aralık 2014 başlatılmıştır.

  1. Nevzat Erdağ İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    [​IMG]02.07.2012 tarihinde ödenmesi gereken SGK yapılandırma taksidimi de ödeyemeyerek, 2012 içinde 3 taksit aksatmış ve yapılandırmam bozulmuştur.

    Geçici 19.madde de belirtilen “15.06.2012 itibariyle taksit ihlali” hükmü kapsamına girebilir miyim?

    Yani 15.06.2012 tarihine göre 3 taksit aksatanlar faydalanıyor, ama 2 taksit aksatanlar faydalanmıyor gibi anlıyorum. Bu doğru mudur?

    Saygılarımla

    Adil ŞENOL

    [divider style="dashed"]

    Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı :

    [box style="note"]

    Merhaba Adil Bey,

    6322 sayılı Kanunun 42 nci maddesiyle 6111 sayılı Kanuna eklenen geçici 19 uncu madde hükmü aşağıda yer almaktadır.

    “GEÇİCİ MADDE 19 – (1) Bu Kanunun Birinci, İkinci, Üçüncü ve Dördüncü Kısımlarına göre yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek Kanun hükümlerini ihlal edenler, bu tutarları ödemeleri gerektiği tarihten itibaren Kanunun 19 uncu maddesinde belirlenen geç ödeme zammı ile birlikte bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden ayın başından itibaren dört ay içerisinde ödemeleri şartıyla Kanun hükümlerinden yararlandırılır.

    Maddeden anlaşıldığı gibi açık ve nettir taksit sayısı belirtilmemiş geçikmiş tüm borçlarınızı 31/10/2012 ye kadar ödeyip vadesi gelen ödemelerinizde yaparsanız taksitlendirme devam eder.

    Saygılarımla

    [/box]

    Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışalım.