1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Torba yasada sürpriz madde: iş güvenliği uzmanlarına üst sınıf belge alma hakkı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. deniz poyraz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ya adamlar yasa geçirmişler iş güvenlik uzmanları da biz belgeyi aldık ne yapacağız diye soruyorlar ? müfettişler bunu kontrol etsin ya. yeterli sayıda müfettiş yoksa bizi müfettiş yapsınlar o zaman
 2. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu

  bulundurma zorunluluğunun dışında yürürlük tarihine kadar örneğin risk değerlendirmesini de kendisi yapabiliyor işverenler, bakanlığın yayınladığı örnek risk değerlendirmelerinde de bu açıkça belirtiliyor. yürürlük tarihinin bu açıdan önemine de dikkatinizi çekmek istiyorum.
 3. deniz poyraz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yasada sadece risk değerlendirmesi yok ki ? ayrıca isg eğitiminin aldırılması yazıyor ? acil durum eylem planı yangın vs bunları da mı kendisi yapacak ?
 4. deniz poyraz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ayrıca söz konusu sadece 50 nin altındaki küçük işletmelerden bahsetmiyorum. 50 nin üstünde olup da çalıştırmakla zorunlu oldukları halde çalıştırmayan işyerleri var
 5. ertesi güne buldular, geri de döndüler
  çözüm olur mu olmaz mı bilemiyorum
 6. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kesndisi risk değerlendirme raporunu yaptı diyelim, yönetmeliklere göre uygun değilse ne olacak, kaldı ki bir çok uzman tarafından yapılan risk değerlendirme raporları yönetmeliklere uygun değilken! bir diğer konu eğitimler ne olacak?
 7. devletin işi gücü yok işletme mi kontrol edecek
  önce ölsün bir kaç işçi ondan sonra eğer politikacının değilse şirket bi ara denetlerler
 8. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  :)
 9. eğitimleri dışardan hizmetle satın alabilirsin
  yangın söndürme eğitimini bugüne kadar İGUları mı veriyordu
  ilk yardım eğitimini İYH leri mi veriyordu
 10. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Böyle devam etsinler o zaman senin deyişinle nasılsa denetleyende olmaz hiç yapmasın!
 11. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu

  dediğinize parelel olarak burada asıl amaç mevzuatın gerekliliklerini yerine getirmektense iş güvenliği prensiplerininin tüm işletmelerde tamamen kavranması ve bu doğrultuda tüm şartların sağlanması olmalı. ben kanunun ertelenmesine kesinlikle karşıydım, bunu belirteyim, yönetmeliğe uygun değilse bu kadar işyeri arasından kazara teftiş edilirse uyarılır sonra cezayı yer.
 12. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kanun ertelenmesin tabisi... ancak, müfettişlerimiz senin yazdığın tehlikelere değil hazırlanan evrakların yönetmeliklerde belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı üzerinden denetleme yapıyorlar..
 13. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  b olunca a ya vekaleten bakılabiliyor sanırım.. ama a olabilmek için sekiz yıl şartı biraz çok oluş gibi.. yinede makuldür.. sıkıntılar çözülür.. ancak biran önce bu konu netlik kazanmalı ve belirsizlik ortadan kaldırılmalıdır..
 14. deniz poyraz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  güzel bir yazıymış zamanla oturacak bir sistemden bahsediyorlar