1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Toyota fabrikasında çalışan işçi depoda intihar etti!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sakarya’daki Toyota Fabrikası’ndaki boya prosesinde 6 yıldır çalışmakta olan işçi Yücel Semih Akdolun fabrika deposunda intihar etti.
  manset.jpg
  Cesedin bulunmasından sonra adli makamlara haber veren işveren, sağlık ekipleri ve Cumhuriyet savcısının olay yerine gelmesi ve tutanakların tutulması için geçen süre zarfında üretime devam etti. İntihar eden işçinin çalışma arkadaşları bu durumu protesto etti.

  Toyota fabrikasında kırmızı vardiya olarak adlandırılan 5:15-03:15 vardiyasında çalışan Akdolun’un geçtiğimiz hafta içinde vardiya çıkışında işyerinden ayrılmadığı ve yedek parça deposunda bulunan asansör boşluğunda yük bağlamakta kullanılan iple intihar ettiği anlaşıldı. İşçinin cesedi sabah 07:30’da malzeme almak için depoya gelen arkadaşları tarafından bulundu.

  Cesedin bulunmasından sonra adli makamlara haber veren işveren, sağlık ekipleri ve Cumhuriyet savcısının olay yerine gelmesi ve tutanakların tutulması için geçen zamanda da üretime devam etti. Saat 11:00 de işlemlerin tamamlanmasının ardından cenaze, otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edildikten sonrada üretim sürdürüldü.

  ARKADAŞIMIZ ASILIYKEN BİZ ÇALIŞTIK

  Bu duruma tepkilerini ifade eden Yücel Semih Akdolun’un arkadaşları; ’’Arkadaşımız orada öylesine asılıyken biz çalışmaya devam ettik. Boyahane müdürüne bu durumun uygunsuzluğunu ifade ettik,ancak umursamaz davrandılar,işverenin ölüye de saygısı yok ‘’diye yakındılar.

  Toyota Türkiye A.Ş.’den yapılan açıklamada ise işçinin fabrikada her hangi bir sorunun olmadığını açıklandı.

  ÇALIŞMA KOŞULLARI AĞIR

  Ancak intihar eden işçinin arkadaşları,’’çalışma koşullarının çok ağır olduğunu,bir çok arkadaşlarının ağır çalışma koşulları ve aynı pozisyonda çalışmaktan hasta olduklarını,çalışanların neredeyse yarısının bel fıtığı ameliyatı geçirdiklerini’’ anlattılar. İş yerlerinde sendikal örgütlenmenin olmadığını, bu nedenle işveren karşısında haklarını savunamadıklarını, işyerinde çalışma koşulları nedeniyle hasta olan, bunalıma giren işçilerin işten çıkarılmasının artık gelenek haline geldiğini ifade ettiler.
  Birgün

  kaynak:http://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=107385