1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Trabzon'da düşen düşene!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Trabzon’un değişik yerlerinde son 3 günde 11 düşme vakasında 11 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Of ilçesinde 4, Yomra, Araklı, Köprübaşı, Çaykara, Beşikdüzü, Düzköy ve Dernekpazarı ilçelerinde toplam 11 düşme vakası meydana gelirken, bunlardan inşaattan düşme 3, ağaçtan düşme 2, balkondan düşme, bisikletten düşme, kamyonetten düşme, merdivenlerden düşme, oyun oynarken düşme gibi vakalar olduğu belirtildi.​

Yaralanan 9 kişi hastanelerdeki tedavilerinin ardından taburcu olurken, 2 kişinin tedavisinin ise sürdüğü öğrenildi.​

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      45,8 KB
      Görüntüleme:
      16.146
  2. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iskeleden düşme olmasında,şantiyede sıkıntı oluyo..:)
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    trabzonda 3 adet inşaattan yüksekten düşme olaylarının 2 tanesine yakınen vakıfım.

1.Düşme:İnşaat asansör boşluğundan düşme,düştüğü zemin boşluk gölet hemde pis sulu bir gölet çalışan bu boşlukta su birikintisi olmasaydı kesin ölürdü.su göleti çarpmayı absorbe etmiş.Ağır yaralı ve midesi yıkanmış.işvenenin Bildirim yaptığınıda sanmıyorum.

2.Düşme:hemen evimin aşağısında yemek yediğim lokantada tanıştığım inşaat ustası ile iş güvenliğini konuşuyorum hava serin ve karanlık.Hemen ileride apart acil yetiştirilmesi beklenen inşaatın kabasını bitirmiş yakında gidecekmiş.Ertesi gün o ustanın çalıştığı inşaatta Balkon boşluğundan çalışan düşüyor ve komaya giriyor muhtemel ölmüştür.SGK bildirim yapıldığını sanmıyorum.

SGK bildirim yapıldığını sanmıyorum ve jandarmaya haber verilmiyor diyorum; inanın çok sağlam kaynaklardan bilgiyi alıyorum.Aklınız almayacak şekilde gayri resmi yollarla ört past edliyor..ve onların altında jipler tirilyonlar var ceplerinde..

En çok zoruma giden akşam yemek yerken inşaatda güvenli kalıp ve güvenli iskelelerini nasıl olacağını anlattığım ve asansör ve diğer boşluklarda yapılması gerekenleri anlattığım ve yaşam hattı,paraşüt emniyet kemeri hakkında bilgi verdiğim anlattığım ustanın çalışanı ertesi gün inşaattan düşüyor ve patron inşaatı boşaltıyor ve kaçıyor.

konuşacak ve bu işi çözecek o kadar ciddi mekanizmalar varki türkiyede,milletin derdi insan değil sanki ölmicekmiş gibi hırs ve hasaret içinde yaşıyorlar..onlar.jipleri var.çok paraları var.daha fazla istiyorlar.kanımızla büyüyorlar.