1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Trabzonda nerdeyse bedavaya igu hizmeti

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Alper Akpunar tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Anlamıyorum?
    Anlayamayacağım da. İnsanlar Aylarca çalışarak ve gayret göstererek sınavı geçip aldıkları İş güvenliği uzmanlığı sertifikasının değerini neden bilmiyor?? Trabzon da artık ucuza çalışma enflasyonu var. xxxx gibi OSGB ler 105 TL gibi bir ücrete risk analizi yapmakta.Bu söylediğim firmada da yyyyyy diye bir uzmanın adı ortalıkta geziyor. Neden bir insan 2 , 4 veya 6 yıllık bir süre için bu paraya imza atar. Hemde OSGB. Bir dünya masraf yapmışsın , para harcamışsın. Esnaf odaları ile anlaşıp paket olarak 105 TL ye imza at. Herkese aynı risk analizini ver. Birde utanma. 10 dönümlük bir kapalı alana sahip Fabrikaya git 500 TL lik fiyat teklifi ver. Ya arkadaş siz ne yapıyorsunuz. Bu gün voleyi vurayım ne olursa olsun mu diyorsunuz. İnsan biraz geleceği düşünür. Bu işin hizmet boyutu var. İnsan onuru ve saygınlığı var. Ben özellikle anlaşarak risk analizi yaptığınız bu Esnaf odası başkanlarını da merak ediyorum. İleride bu başkanlar yapılan risk analizlerinden dolayı sorun yaşayan esnaflarının da arkasında duracaklar mı? Yoksa sizlerimi suçlayacaklar. Önümüzde çok yol ve büyük bir pazar var. Bu şekilde sadece günü kurtarırsınız. Sizin gibilerin Sektörde de insaların içerisinde de yeri yok. Biraz mesleğimize, yaptığımız işe saygımız olsun.
    Artık ucuza değil kaliteliye çalışma enflasyonu yaratılsın. Esnaf veya kişiler doğru bilgilendirilip gerçekten iş güvenliği uzmanlığı yapılsın.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Trabzonda İş Güvenliği uzmanı yok sertifikası olanlar var.O uzmanda Trabzonun en iyi firmalarına hizmet veriyor zaten sıkıntı yok.Risk analizi fiyatlarının düşüklüğüde bu işi bilmediklerinden kaynaklanıyor.İyi çalışmaları ortada olan kişi ve kuruluşlar ilerde ayakta kalacaklardır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2013 ---
    Bide Trabzon ne zaman şampiyon olacak.:)
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    bence sıkıntı yapmayın bırakın hevesini alsın çocuklar :cool:
  4. erkanyilmaztr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Dündar;
    Sen İŞSA OSGB de uzmanlık yapmıyor musun? Neden ESAS OSGB yazıyor?
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Özelde yazarsan cevap veririm.Biraz özelime giriyor.Reklam kokmasın birde..ESAS yazıyorsa orda çalışıyorum demektir.
  6. erkanyilmaztr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaş beğeneceğine cavap yazsana neden cevap yazmıyorsun? İŞSA damı yoksa ESAS OSGB demi çalışıyorsun.
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  8. nadr buglem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BALIKESİRDEKİ OSGB LERE NE DEMELİ 30TL 30TL BEN 12YILLIK MÜHENDİSİM ŞUAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANIDA OLDUM YAPTIKLARINIDA GÖRDÜM PARALARI ÖNDEN ALIYORLAR 3SAYFALIK KAĞIT VERİYORLAR YAZIK EMEĞE
  9. erkanyilmaztr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu arada üstte açılan yazının tamamı bana ait. İnsanlar başkalarının yazılarını alıp kendi yazıyormuş gibi kullanmasıda çok garip vede manidar. O yazının orjinal başlığı ''TARBZONDA BEDAVA YA ÇALIŞMA ENFLASYONU'' dur
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2013 ---
    Alper akpunar bari yazıyı tam paylaşsaydın biplemeseydin
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bilgilendirme amaçlı paylaşmış size ait olması sizde kalmış paylaşarak duygularımıza tercüman olmuş sıkıntı etmeye gerek yok..
  11. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence işçisini ve kendisini düşünen firmalar kaliteli bir iş güvenliği hizmeti için ince eleyip sık dokumalı, her konuda olduğu gibi bu konununda suyu çıkmasa olmaz, vatandaş işin kolayını buldumu yapar bunu kimse engelleyemez, burda önemli olan yaptıklarımızın bedeli ödeyip ödemeyeceğimiz.
  12. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu durumla ılgılı soyle bısey soracagım.bır arkadasımla tartıstık ısrarla haklı oldugunu soyledı.onunda tanıdıgı bır arkadasının basına gelmıs guya. şoylekı ; o arkadas bır fırmaya rısk analızı yapmıs ve mufettıs gelmıs. mufettıs bu arkadasa demıskı sen buralarda rısklerı belırlemıssın neden takıp etmedın. duzelıp duzelmedıgını. yanı demem o kı bızım rısk analızı yaptıgımız fırmada belırledıgımız eksıklıklerı fırma duzeltmez ıse bızım sorumlulugumuz varmı ?

burada ısg sorumlusu degılız. sadece rısk analızını yapıyoruz.bunuda not olarak soylıyım.
    arkadas ısrarla sorumlusun dıyor.ben adamın yapmadıgı seyden ben neden sorumlu olayım dıyorum. sızce???
  13. serdar gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burası Türkiye siz asıl 1.5 yıl sonra piyasaya bakın ortalık toz duman olacak bu gidişle. Bu iş de tam başlamadan bitiyor. Türkiyeye altından meslek de getirseniz paslı teneke olur çıkar. Çünkü başta yetkililer olmak üzere gereken önem verilmiyor. Her şey baştan savma.
  14. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    trabzonun genelinde böyle bir sorun var arkadaşlar yazı tek kişi ve yer bakımından yazılmış ama ben bipleyerek genele yaydım vede gerçekte olan bu.. #erkanyilmaztr yazınızı ben yazmış gibi göstermek değil amacım bulundugumuz durumu sizin sözlerinizle ifade etmek.. ama sizin neden zorunuza gitti bu kadar..
  15. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Esas'a geçmişsiniz hayırlı olsun..