1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Trajikomik iş kazalari

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Nilay Akkan tarafından 7 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün iş yerimizde yaşanan iş kazasını aktarmak istiyorum güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.
    Çalışan malzemeleri çekerken, malzemenin keskin tarafı el bileğini kesiyor. Kesik çok ufak bir kesik 1.5 cm civarıdır. İş yeri hekimimiz hastaneye götürüp dikiş attırın dediği için hastaneye gittik. Bileğini kesen kadının meğer hastane fobisi varmış. Dikiş atıldıktan sonra bana bir şeyler oluyor diye kadın bayıldı, dili soluk borusuna kaçtı, cihaza bağlandı, kalp atışları 50 ye düştü eyvah dedik ölüyor kadın. Kadın ayıldığında hemen hastaneden çıkardık. Evine götürdük.

Ufacık bir kesikten başıma gelmeyen kalmadı, şimdi düşününce hem gülesim geliyor hem de ölümlü bir durum olsaydı ne yapardım diye korkuyorum. Güler misin ağlar mısın:)
  2. sebahatkhn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nilay Hanım, elamanıza ve size geçmiş olsun
  3. burcu yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende paylaşayım bir tane o zaman .. -_- kozmetik fabrikasında çalışırken parfüm üretim kısmında çalışan bayanlardan iki tanesi işi bırakıp muhabbete dalmışlar '' senin kocan fasülye mi sever ? ay benimki nohut sever '' diye..parfüm şişelerkende ; şişeyi valf basma aletinin altına koyarsınız , ayağınızın altında bir pedal vardır ve siz pedala basınca kompresörden hava gelir basınçla valf ( fıs fıs :) ) şişeye basılır. bizim arkadaşımız muhabbete dalınca elini tam valfin basılacağı noktada , ayağınıda pedalın üstünde tutuyormuş. sonra bi hapşurma geliyor ve o kasların hareketiyle ayağı pedala basıyor oradanda valfi eline basıyor.. çok şükür sadece baş parmağı sonradan sakatlık kalmayacak bir şekilde yaralandı..
  4. zeynelabidin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Etap Yapı müh.
    geçmiş olsun ne dıyım :)