1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Transpalet periyodik kontrolü yaptıran var mı ?

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 18 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Yönetmelikte yazıyor ama yaptırıyor musunuz transpalet 350 lira kontrolü 110 lira :)
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yönetmelikte yılda 1 defa yaptırılması gerektiği belirtilmiştir. İşletmelerimiz için biz yaptıracağız. Ücreti 35,00-50,00 TL arası değişmektedir.
  3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    firma ismini paylaşabilir misiniz?
  4. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  5. sevim ülkü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    transpalet periyodik kontrol formuna ihtiyacım var yardımcı olabilecek var mı ?
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

elektrikli ise yaptırıyorum ama elle kaldırılan belli yüksekliğe kalkan 20-30 cm yüksekliğe kalkabilen manuel transpaletin periyodik kontrolünü yaptırmıyorum sadece belirli periyotlarda makine bakımlarını yapıyoruz.
  7. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Daha yeni yaptırmış biri olarak her transpaletin ve forkliftin yapılması gerekmektedir. Transpaletlerde çalışma ortamının aydınlatmasına bile bakılmaktadır. Bilginize
  8. sevim ülkü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    form örneği varsa paylaşabilir misiniz
  9. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şirket bilgilerimiz olduğu için maalesef paylaşamıyorum. Gerekli düzeltmeyi yaptığım zaman sizlerle paylaşabilirim
  10. sevim ülkü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdiden teşekkür ederim
  11. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Manuel kaldırılan transpaletlerin periyodik bakımı konusunda daha önceleri 15-20 cm'den yukarı kaldırmıyorsa gerek olmadığına dair genel bir yargı vardı. Bu geçerli midir acaba? Genelde 3-5 kişi çalışan atölyelere hizmet veriyorum. Transpaletlere de bakım yapılacak dediğimde kapatalım dükkanı gidelim diyorlar (kısmen haklılar da). Transpalet bakımlarının şu kadar yüksekliğe kadar kaldıranlarda bu koşul aranmaz gibi bir genellemesi var mıdır benim bilmediğim?
  12. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Geç olsa da söz verdiğim gibi Transpalet periyodik kontrol raporu örneği EK dedir.

Ekli Dosyalar: