1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Tsm'lerde yürütülecek iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Uğur Yavuz tarafından 9 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Uğur Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50980
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    egeyapı group batışehir projesi
    çok uzun diye kısalttım başlığı da Toplum Sağlığı Merkezlerinde Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri hakkındaki yönerge yayınlandı.Yönergeye göre TSM'lerde iş güvenliği uzmanı da istihdam edilebilecek bu durumda TSM'lere KPSS ile mi girecez???.Bir de bu birim fiyatlara osgb lerin durumunu da merak ediyorum şimdiden ...gelsin yorumlar...

Ekli Dosyalar:

• TSM.pdf
      Dosya Boyutu:
      1,5 MB
      Görüntüleme:
      232
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kuvvetle muhtemel sözleşmeli eleman alımı ile olacak bu iş...
  3. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İstanbul'da 1, Türkiye'de 35 TSM yetki aldı şu ana kadar. Arz olmayınca piyasa fiyatlarına herhangi bir etkisi olamaz, ancak hizmet fiyatlarını kim hesapladı ise ya maliyet hesabı yapmayı bilmiyor ya da bu işi de göstermelik yapıyorlar.
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sağlık bakanlığı birimlerinde bir sürü kişi belge aldı, dolayısıyla buradaki kişilerden görevlendirme yapıldı veya yapılacak. hizmet verilen işveren döner sermayeye para yatıracak onlar da uzmana verecek bu şekilde mevzuatı delecekler. zira kamuda çalışanların özele hizmet vermesi ve kazanç sağlaması mümkün değil. ayrıca detaylarına baktığınız zaman uzmanlar açısından rezil bir yönerge. iş sağlığı hizmetlerine 100 TL/saat, iş güvenliği hizmetlerine 50 TL/saat, külliyen hukuka aykırı, yine de birçok kişi atlayacaktır, hayırlı olsun.
  5. osgbler kapanır
    ben bu yönergeyi bekliyodum zaten
    hiçbiryerde yok nerden buldunuz sayın uğur yavuz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Şubat 2014 ---
    atama olur diyorum ben şahsen şubat içinde bi haber alınır
  6. 6331 madde 8 alt madde 7
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    orada kamu kurumlarında görevlendirme diyor güzel kardeşim, tsm'de özel sektöre hizmet verecek. 6331-8 (7)'de olduğunu elbette biliyoruz.
  8. sayın bim kamu görevlilerine zaten kamu isg hizmeti için belgelendirildi
    farkındaysanız 8 altmadde hekimleri istisna kılmış
    pekala uzmanlarda istisna yapılabilirdi
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Ali bey evet ben de alıntı yaptığınız mesajımda buradaki çelişkiye değinmiştim, söylemek istediğim şuydu, tsm'lerde kamu personeli olan iş güvenliği uzmanlarını görevlendiriyorlar, bu arkadaşlar özel sektöre hizmet veremez mevzuata aykırıdır, hekimler zaten yapabilir malumunuz 30 saate kadar.
  10. bu işi ve kadro meselesini bir tebliğle çözeceklerini düşünüyorum ben bakalım neler olacak
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    iş güvenliği uzmanı diye bir kadro yok malesef, mevcutlardan görevlendirme yapılacağını duyduk.
  12. bakalım neler olacak sanıyorum bu ay içinde belli olur zira odalara tanınan süre 31 ocaktı
  13. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İSG de mesele iş güvenliğinden çok iş sağlığına kaydı, insanlar bile böyle algılıyor, "şu hekim meselesi değilmi" diye soruyorlar. Firmalara maddi yük getiren kısım hekimlik kısmı ve hekimin yaptığı ne ? Hiç (kendini adamış doktorlar kusura bakmasın) TSM lerin işe el atması da iyice tuz biber olur. İş güvenliği gider elimize nur topu gibi sağlıklı işçilerimiz kalır.
  14. Uğur Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50980
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    egeyapı group batışehir projesi
    kaynaklarım sağlamdır mevzuat konusunda... bence bekleyip görelim belki osgb'lerin şımarıklığına bi son verir bu tsm ler...
  15. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Özet:
    • İşyeri hekimi,iş güvenliği uzmanının 2 katıdır.
    • Bu yönergeden haberdar olan işverenler maaşlarımızı yarıya indirir,ya da işten çıkarıp TSM ile anlaşır.
    • Dertlenme sırası asgari ücrete uzman çalıştıran OSGB'lerde...
  16. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Yönergeyi iyi okumanızı öneririm. Hekim, uzmana diğer ek işlerde yaptırabilir diyor. Uzmanları hekimlerin kölesi yapacak bir uygulama...
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    iş güvenliği uzmanlarının mesleki bağımsızlık içerisinde işini yapabilmesi bu yönergeye göre zor gözüküyor.