1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

TTK’nın Ocak Ayı Verileri:241 Yaralı,1 Ölü

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve isgforum tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. isgforum İSGforum Üyesi

  Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) Ocak 2012 verilerine göre kuruma bağlı müesseselerde meydana gelen kazalarda 241 işçi yaralandı, 1 işçi ise hayatını kaybetti.

  Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) Ocak 2012 verilerine göre kuruma bağlı müesseselerde meydana gelen kazalarda 241 işçi yaralandı, 1 işçi ise hayatını kaybetti.

  [​IMG]

  TTK’nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, Ocak 2012 verileri açıklandı. Buna göre, Ocak ayında TTK Armutçuk Müessesesi’nde 50 işçi, Amasra Müessesesi’nde 21 işçi, Üzülmez Müessesesi’nde 47 işçi, Karadon Müessesesi’nde 83 işçi ve Kozlu Müessesesi’nde ise 40 işçi yaralandı.
  İstatistiki raporda ise ölümlü kaza ise bir işçinin hayatını kaybettiği Kozlu Müessesesi’nde meydana geldi. Buna göre 17 Mayıs 2009 günü 30 işçinin hayatını kaybettiği Karadon Müessesesi, en çok kazanın yaşandığı birinci işyeri, Armutçuk Müessesesi ise en çok kazanın yaşandığı ikinci işyeri olarak kayıtlara geçti. En az kaza ise Amasra Müessesesi’nde meydana geldi. – Zonguldak
  Haber Tarihi: 01 Mart 2012 Perşembe Saat 10:19

  http://hseengineer.net/ttknin-ocak-ayi-verileri241-yarali1-olu.html