1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Uçak korsanı ile selfie çektiren adam isg denetmeni çıktı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Odatesi tarafından 30 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. Odatesi İSGforum Üyesi

  Kaynak ve daha fazlası: http://www.recepguner.com/isg-korsan-denetmen/
  New Sky’ın haberine göre Bugün Kaçırılan Mısır Uçak Korsanları İle Selfie Çektiren Adamın İngiliz İş Sağlığı ve Güvenliği Denetmeni olan Ben Innes olduğu belirlendi.

  [​IMG]

  İngiliz İSG denetmeninin sahte patlayıcılar ile Mısırdan kalkan ve zorla Güney Kıbrısa indirilen uçaktaki iki İngilizden biri olduğu belirtildi. Resimde 20’li yaşlarda olan ve York Üniversitesinde okuyan Ben Innes’in Uçak korsanı Seif Eldin Mustafa’nın yanında yüzünde büyük bir sırıtma ile durduğu görüldü. Uçak korsanının bomba olduğunu söylediği kemer aslında cep telefonu kapakları kaplanarak yapıldığı anlaşıldı. Sky News’e konuşan Ben Innes’in bir arkadaşı “resimi gördüğümde şaşırmadım” dedi. “Böyle bir durumu komik bulma ve resim çektirme tamamen Ben Innese göre bir davranış” dedi. Innes’in annesi “Onun tamamen iyi olduğuna çok sevindim” dedi. Ayrıca herşeyin tatlıya bağlandığı için içinin rahatladığını sözlerine ekledi. Kardeşi Sarah “sadece o böyle bir şeyi yapabilirdi” şeklinde tweet attı. Ben Innes!in LinkedIn Hesabında İSG denetmeni olduğundan dolayı tecrübeleri arasında “Çok Tehlikeli” İşyerlerinde çalışmak olduğu görüldü.

  [​IMG]

  En son bırakılacak rehine onun olacağı sanılıyordu ama bir süre sonra uçak korsanı Mustafa’nın elleri havada uçaktan çıktığı görüldü. Kıbrıs Dış İşleri Bakanı Kasoulides “Korsan isteklerinin yerine getirilmeyeceğini anlayınca son iki ingiliz rehineyi de serbest bıraktı” dedi. Ayrıca “Korsanın amacının ne olduğu tam olarak anlaşılmasa da bu terörist bir saldırı değildir. ” diyerek sözlerine ekledi. Dış İşleri bakanı yaşanan olayın terörizim ile alakalı olmadığını sadece akıl sağlığı yerinde olmayan birinin dengesiz bir eylemi olduğunu söyledi.

  [​IMG]

  Kaçırılan uçakta 56 yolcu arasında 4 ingiliz vatandaşı bulunmaktaydı. Yolcuların büyük kısmı ile uçuş ekbinden 4 kişi uçak indikten kısa bir süre sonra serbest bırakıldı ama 4 ingiliz uçakta rehin alınmaya devam etti.

  Kaynak ve daha fazlası: http://www.recepguner.com/isg-korsan-denetmen/
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Enteresan olmuş. Bana göre enteresan kısım ise;
  Normalde Musluman olan kişi uçak kaçırıp sağa sola ateş ederse hemen teror saldırısı, Müslüman değilse akıl sağlığı yerinde olmayan birinin eylemi deniliyor.
  Burada akıl sağlığı bozuk kişi denilmiş. Gerçi adam Musluman olmayada bilir. Ama tabirleri enteresan.
 3. murat mert çakıroğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  63792
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  metalurji döküm izabe
  bişey olmaaaz.

  oda mı alıştı acaba bu cümleye.

  bize özgü bir cümle ya da sadece bizim atasözümüz değil mi acaba ?

  kendimizi mi kandırdık yıllarca ?

  not somethiiiiingg