1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uçları sert olan terliklerde işimizi görürmü ve işe uygun olur mu?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 27 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    erkan bey sizi sürekli takip ediyorum.paylaşımlarınız ve bilgileriniz çok güzel.yalnız bizim memlekette bunları uygulayacak işveren bulmamız lazım.uygulayanlar vardır mutlaka ki darısı bizim başımıza diyorum.bizim patrona kkd daha kolay geliyo mühendislik önlem almak yerine işçilere bunları vermek.sorum plastik üretim fab. çalışıyorum ve iş ayakkabıları sıkıntılı bizde.şimdi terlik bakıyoruz.illa çelik burunlu almak zorunda mıyım.uçları sert olan terliklerde işimizi görürmü ve işe uygun olur mu.
  2. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çelik burunlu olduğu için ve ortam sıcak olduğu için o ayakkabılardan da aldık olmadı.topuğuna basıyolar giymiyorlar.
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çalışan sabit ise verelim(kayma,takılma durumlarını dikkate alın kişi durağan çalışıyorsa..)..eğer hareket halinde ve diğer bakım onarım işleri çalışanlarına s-3 iş ayakkabısı verelim..kkd risk analizi sonuçlarına göre belirleyin..
    yada ayağa malzeme düşme riski az ise kompozit burun iş ayakkabısıda önerebiliriz..sonuçta ayak terlicek her gün ayaklarını yıkıcak ve çoraplarını değiştirecek..yok öyle ayağım terliyor,normla ayakkabı giyincede terliyor ayakkabı..

5. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bundan bit tane sipariş ettik ama bundan da ümitli değilim.8 saat ayakta çalışıyorlar.ağır metal kalıplarımız var onları değiştiriyorlar ve 50 li 25 li paketler hainde 6 m boyunda plastik profil taşıyorlar.ayağımız yara oluyor diye giyinmiyorlar.valla napıcamı şaşırdım.bu terlikler rahatmıdır acaba.bu arada gönderdiğiniz ayakkabıları kullanıyorlar şu anda.memnuniyet sıfır
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    [​IMG] yada

o zaman sadece çelik burun olan yazlık iş ayakkabıları var ve rahattır..ondan alın..yada sandalet çelik burunlu..
  7. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işte tam bu noktada isyan ediyorum çalışanlara.gönderdiğiniz resimdeki yazlık ayakkabıları kullanıyorlar ve biraz önce dediğim gibi sıfır memnuniyet.teşekkürler erkan bey çelik burunlu terlik kullanıldığında bildireceğim herkese memnuniyet durumunu
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Haziran 2014 ---
    bir de erkan bey tehlike belirleme ve önleme başlığı altnda resim yükledim siteye onlara bakıp yorum yaparmısınız.sizinde yorumunuzu almak isterim.
  8. Resimde ki çelik burunlu terlik için deneme yaptık bir halta yaramaz. Başka Marka bakın. Ayrıca Çelik Burunlu değilde kompozit malzemeden parmak koruyucusu olanına bakın derim. İnternetten değil satın alma araştırırsa daha sağlıklı olur.
  9. Çelik burunlu iş ayakkabısında olduğu gibi Kompozit burunlu iş ayakkabısının dayanımıda 200 joule' olabiliyor mu?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2014 ---
    Başka bir değişle çelik burunlu mu daha güvenli kompozit burunlu mu daha güvenli