1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uyarı ve ceza tutanakları::çalışanların yaptığı olumsuzlukların tutanağını nasıl hazırlayabilirim?

Konusu 'Formlar' forumundadır ve isgforum tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. isgforum İSGforum Üyesi

Disiplin uyarı formu faydalı bir prosüdür olduğuna inanarak yayınlıyorum...kolay gelsin..

Ekli Dosyalar:

2. bayramali İSGforum Üyesi

kolay gelsin...teşekkür ederim...ek te mevcuttur.

Ekli Dosyalar:

3. isgforum İSGforum Üyesi

selsercan hanım bu belgeyle ihtar yada uyarı yapabilirsniz...kolay gelsin.
  4. Ayşe Selcen CANDAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Haliloğulları OSGB
    evet aradığım formata uygun elinize sağlık teşekkürler...​
  5. efecan İSGforum Üyesi

eren bey burda var....
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

merhabalar arkadaşlar iş güvenliği kurallarına uymayan bir kişiye tutanak tutuyorum ben şimdi ama patronla konuştuk aynı uygunsuzlukda 6 ay ıcınde 1 tutanak daha alırsa 1 gunluk yevmıye keselım dedık yaptırımı olması lazım dıye dusunduk sımdı bunu yapmamız ıcın calısana nasıl bıldırım yapmalıyım ? yada yapabılırmıyım hakkım var mı ıc yonetmelık gıbı dusunelım.
  7. Hakan COŞKUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Önce disiplin prosedürünü oluşturman lazım.Hangi hallerde hangicezaları vereceğinin belli olması lazım
    Sonra çağırıp yazılı savunma alman lazım karar verip kişiye bunu hem yazılı hem sözlü bildirmen gerekiyor.
    ben böle yapıyorum en azından.
  8. yaşarsalur İSGforum Üyesi

disiplin kurulu prosedürünüzü bana yollamanız mumkun mu hakan bey?
  9. Hakan COŞKUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şu anda bende onun üzerinde çalışıyorum.Bitince tabiki yollarım..
  10. yaşarsalur İSGforum Üyesi

teşekkürler bende sızın yolladıgınız uzerınden feyz alıp duzenleme yapmak ısterım maıl adresım kisg@matekteknik.com
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Form kategorisinde hepsi var, arkadaslar
  12. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Çalışandan para ceza kesiyorsanız, o parayı firmanızda kanunen kullanamazsınız..Bakanlıgın bir bölümü varmış ona yatırıyorsunuz.Ayrıntısını bilmiyorum ben bunu uygulatmam firmalarımda,bilen uygulayan var ise ayrıntılı bilgi rica edebiliriz.
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iş akdini fesh edebiliyosan..hakedişlerinden de kesersin..kesersin bi koyun olur biter..ödül varsa cezada olmalı..caydırıcı ve özendirici faaliyetler..
  14. ERDER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Maaştan kesinti yapma hakkımız var arkadaşlar.Bu kesintide Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının açmış olduğu hesaba yatırılıyormuş.Onlarda gereken yerlerde kullanıyorlarmış.Ben çok inanmadım ama:)
  15. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Neye göre, hangi mevzuatı gerekçe göstererek yapacağız bu işlemi ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2013 ---
    disiplin prosedürünü oluştururken hangi mevzauta dayatacağız?
  16. yaşarsalur İSGforum Üyesi

örnek disiplin prosedürü varsa paylaşım yaparsanız çok seviniriz..
  17. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    [quote="Erkan Dündar, post: 14163, member: 1"Form kategorisinde hepsi var, arkadaslar[/quote]

nerede acaba?
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Uyari ceza yazilari form kategorisindedir.ceza ve disiplin ve dahi tum prosudurler prosudurler kategorisindedir..isgforum kategorileri ohsa nin alt yapisidir...
  19. hakand İSGforum Üyesi

SAĞOL...
  20. sagolasın eline saglık