1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Uygulanmayan iş güvenliği 3 can aldı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Adana’da 2 günde meydana gelen 3 iş kazasında 2’si Suriye uyruklu 3 işçi öldü.
  [​IMG]

  HALİL BİLEK
  Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Adana’ya gelen Suriyeli işçilerin günlük 30 liraya sigortasız çalıştırıldıkları iddia edilirken 3 işçinin ölümü dikkatleri inşaatlardaki iş güvenliği önlemlerine çekti.

  Suriye’deki iç savaştan Türkiye’ye kaçan yaklaşık 700 bin Suriyeliden olan 36 yaşındaki Ghaıyath Alezza, yakınlarıyla birlikte Adana’ya yerleşti. Alezza, geçimini sağlamak için Çukurova İlçesi'nin Huzurevleri Mahallesi 77073 sokaktaki bir inşaatta sigortasız olarak günlük 30 liraya çalışmaya başladı. İnşaatın zemin katında “İş güvenliği panosu” bunmasına karşın Alezza ve diğer işçiler iddiaya göre hiçbir önlem alınmadan 10 katlı inşaatta çalıştı.

  Emniyet kemeri ve güvenlik bareti takmadan çalışan Suriyeli Alezza, önceki gün 10'uncu katta kalıp çakarken dengesini kaybedip yaklaşık 30 metreden düşerek yaşamını yitirdi. İş arkadaşları tarafından isminin Muhammed olduğu söylenen Alezza’nın kimliği otopsi yapılmak için kaldırıldığı Adli Tıp Kurumu Morgu’nda belirlendi. Alezza’nın ölümüyle aynı saatlerde Pınar Mahallesi'ndeki bir inşaatta ise Suriye uyruklu 16 yaşındaki Abdul Hakim de yüksekten düşerek hayatını kaybetti.

  Hakim’in de Alezza gibi sigortasız ve düşük ücretle çalıştırıldığı iddia edildi. Dün de Pınar Mahallesi'ndeki bir inşaatta çalışan 47 yaşındaki İrfan Yenibolat da inşaattan düşerek ölmesiyle birlikte 2 gün içinde meydana gelen iş kazalarında yaşamını yitiren inşaat işçisi sayısı 3’e çıktı. İnşaattan düşerek ölen 2'si Suriyeli 3 inşaat işçisinin cenazeleri yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edildi.

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   172,9 KB
   Görüntüleme:
   14.562
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Boş ver onlar Suriyeli, onlar İranlı, onlar Iraklı ölseler ne olacak zihniyetindeki adamların, bir de parası olunca böyle üzücü haberleri okumak kaçınılmaz.