1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uygun kkd seçimi nasıl yapılmalı?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Mine Soysal tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  arkadaşlar çalışanlara özellikle kulaklık seçerken iş yeri gürültü ölçümlerini görmek istiyorum.yoksa yapılmasını zorunlu olması ile birlikte kurulda karar aldırıyorum.ama o kadar yavaş gidiyor ki işler bazen çalışanlar uzunca bir süre kkd siz ya da uygun olmayan kkd ler ile çalışıyorlar bu da benim canımı sıkıyor .KKD seçerken nelere dikkat etmeliyiz..
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  bazı işletmeler ezbere kkd satın alıyor.ortam ölçüm sonuçlarına göre alınması gerektiğini biz biliyoruz ama firmalar bilmiyor ve yanlış kkd satın alarak paralarını da çöpe atabiliyorlar
 3. Okan Karaçoban İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba. işletmemizde 100 db lere varan gürültüler meydana gelmektedir ve bölümler arasında iletişimi sağlamak oldukça zor olmaktadır. Hem gürültü önleyici hem iletişi sağlamak amacıyla telsiz kulaklıklar almak istiyoruz. Ancak dahili telsiz kulaklık almak mı yoksa telsiz ve bu telsizlere monte edilebilen kulaklık almak mı daha mantıklı karar veremedim. Tabi bunda fiyat farkı da önem teşkil etmekte. Bu şekilde bir çalışma yapan arkadaşım varsa bana yol gösterirse sevinirim.