1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzman belgeleri gönderimi duyurusu!

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Selman Doğan Serbest Kürsü

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  28982
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  Belge Basım Sürecine İlişkin Duyuru

  Genel Müdürlüğümüzce, 18 Ağustos 2013 ve sonrasında yapılan sınavlarda başarılı olup iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği belgesi almaya hak kazanan adayların sertifikaları, İSG-KATİP üzerinden yaptıkları bilgi güncelleme işlemlerine istinaden basılıp, MERNİS’te kayıtlı olan adreslerine gönderilmeye başlanmıştır. Sertifikaların tüm basım ve postalama işlemleri Genel Müdürlüğümüzce yapılan basım ve dağıtım işleri ile ilgili ihaleyi kazanan firma tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Bu itibarla, adayların sertifikalarının sorunsuz bir şekilde kendilerine ulaşması için İSG-KATİP’te kayıtlı olan MERNİS adresi ve iletişim bilgilerini güncel tutmaları gerekmektedir.(Önceki duyurumuzda yer alan bilgi için tıklayınız)

  Belge gönderim sürecine ilişkin detaylı bilgi için adayların İSG-KATİP sayfalarından “Duyurular” bölümünü ziyaret etmeleri önem arz etmektedir.

  16.01.2015

  Belge Basım Sürecine İlişkin Duyuru

  Genel Müdürlüğümüzce 18 Ağustos 2013 ve sonrasında yapılan sınavlarda başarılı olup iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği belgesi almaya hak kazanan adayların sertifikaları, İSG-KATİP üzerinden yaptıkları bilgi güncelleme işlemlerine istinaden basılıp, MERNİS’te kayıtlı olan adreslerine gönderilmeye başlanmıştır. Sertifikaların tüm basım ve postalama işlemleri Genel Müdürlüğümüzce yapılan basım ve dağıtım işleri ile ilgili ihaleyi kazanan ART OFSET Matbaacılık Yayıncılık Org. San. ve Tic. Ltd. tarafından gerçekleştirilmektedir. Kargo şirketi tarafından cep telefonunuza gelen bilgilendirme mesajlarında söz konusu şirketin unvanı, gönderi takip numarası, varış yeri ve varış tarihi yer almaktadır. Belge sahipleri, adreslerinde bulunamaması halinde sertifikalar, kargo şirketi tarafından bırakılan kargo ihbar notu dikkate alınarak 3 gün içerisinde ilgili şubeden teslim alınabilir. Adayların belgelerinin gönderilmesine yakın bir tarihte bahse konu firma tarafından ayrıca, bilgilendirme e-postası gönderilecektir.

  Bu itibarla, adayların sertifikalarının sorunsuz bir şekilde kendilerine ulaşması için İSG-KATİP’te kayıtlı olan MERNİS adresi ve iletişim bilgilerini güncel tutmaları gerekmektedir.

  T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.14.03.23
 2. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  gönderilmeye başlandığına göre sertifikası ulaşanlar buradan bilgi verebilir.
 3. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  18 Ağustos 2013'te sınava girmiştim. Cuma günü C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi elime ulaştı. Hava kabarcıklı zarf içinde gönderilmiş ancak belge konulduğu yerin şeklini almış ve yamulmuş. Taşıma esnasında belgenin deforme olması kaçınılmaz.

  [​IMG]
 4. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  hayırlı olsun, sertifikanız ev adresinize mi geldi ayrıca cep telefonunuza mesaj falan geldi mi?
 5. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Teşekkür ederim. ART Ofset Matbaa tarafından bir kargo gönderildiği ve ne zaman bana ulaşabileceğine dair cep telefonuma Yurtiçi Kargo'dan bir SMS geldi. Ayrıca e-mail adresimi de kontrol ettim. ART Ofset Matbaa'dan belgenin gönderildiğine dair bir mesaj da oraya gelmiş. SMS ve e-mail çarşamba günü geldi, belge ise perşembe günü elime ulaştı. Belge Mernis adresine gönderiliyor. Dolayısıyla ev adresime geldi. Önceki mesajımda belge dün elime ulaştı diye yanlış yazmışım, perşembe günü geldi. Belgeyi bir kenara kaldırıp koydum. Ne zaman geldiği bile aklımda doğru kalmamış. :)
 6. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  bilgi verdiğiniz için teşekkürler, sms ve kargo olayını iyi düşünmüşler gelip gelmediği oradan takip edilebilir. bekleyelim bakalım.
 7. nur8421 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  herkese merhaba. benim de belgem geldi fakat b sınıf olmama rağmen c sınıfı olarak belgeyi göndermişler. Ücretimi de yatırdım. bu yanlışlığı nasıl düzelteceğim bilemiyorum. Benim gbi bir sorun ile karşılaşan var mı ?
 8. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  18 Ağustos 2013'te C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için sınava girmiştim. 21 Aralık 2013 sınavı ile de A sınıfı belgeyi almaya hak kazandım. Bu gönderimde sadece 18 Ağustos sınavına istinaden belge gönderimi yapılmış.

  Siz 18 Ağustos 2013'te girdiğiniz sınav ile B sınıf belge almaya mı hak kazanmıştınız?
 9. nur8421 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  yok hayır 18 ağustos sınavıyla c sınıfı olmuştum bir sonraki sınav ile de b sınıfı olmaya hak kazandım. Geçerliliği olacak olan b sınıfı bu sebeple c sınıfını göndermeleri çok saçma. bakanlık için de boşuna masraf..
 10. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Belge basımı ve gönderimi, sınav tarihi sırasıyla yapıldığı için önce almaya hak kazanılan belge gönderilmiş. 18 Ağustos sonrasında yapılan sınavların belgelerinin gönderilmesine henüz sıra gelmemiştir.
 11. nur8421 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  anladım çok teşekkür ederim :)
 12. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ben aralık 2013 sınavında c sınıfı olmaya hak kazanmıştım sanırım önce ağustos ta belge alan arkadaşlara sertifika geliyor. Aralık 2013'de sınavı kazanan arkadaşlar da belgeleri ile ilgili ellerine ulaştığında dönüş yaparlarsa seviniriz..
 13. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar bugün itibariyle C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikam elime ulaştı. Sınava 21 Aralık 2013'de girmiştim. Yurtiçi Kargo aracılığıyla tarafınıza bir kaç gün öncesinde mesaj geliyor. Sanırım bu ay içerisinde dağıtımları tamamlarlar. Bilgilerinize:)
 14. Ferda Fidan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  33024
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba; Ben 18 Ağustos 2013 te sınava girdim ve C sınıfı belge almaya hak kazandım. Belgemin gönderildiği tarihte yurtdışında bulunduğumdan alamadım ve belgem ART Ofset'e geri gönderildi. Art Ofset belgemi yurtiçi kargo raporlarında geri geldiği belirtildiğinden tekrar gönderme yetkisinin olmadığını söylüyor. 1 ay içerisinde Art ofsete gidip belgemi almam gerekiyormuş, yoksa geri gelen belgeler yurtiçi kargo raporları ile birlikte isggm ye gönderilecekmiş. Ben Bursa'da yaşıyorum ve bu sıralar Ankara'ya Art Ofset'e gidemeyeceğim. Bu durumla ilgili İsggm yi aradım ancak yetkililere ulaşamadım. Belgemi nasıl alabilirim, bilgisi olan var mı, yardımcı olabilir misiniz?
 15. Murat AVCIBAŞI İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  122691
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SGK
  Merhaba, Yakın zamanda sertifikasını teslim alan var mı?
 16. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  56731
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  benimkisi gelmiş 1 haftadır kargoda bekliyor, inşallah gidip alcam...
 17. Murat AVCIBAŞI İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  122691
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SGK
  Nur Hanım, size sms veya e-posta geldi mi?
 18. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  Geçen hafta sonu geldi benimki
 19. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  56731
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Evet sms geldi. dün aldım belgeyi kargodan...