1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzman mühendislik anlayışı artık bu ülkede konuşulmaya başlanmalıdır!!!

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Uzman mühendislik anlayışı üniversiteden başlayarak çalışma hayatında uyumlu hale getirilmesi ve alt yapısının haırlanması lazım.Bizler firmalarımızda muhatap bulamıyoruz.ve biliyoruz ki bakanlıkta farkında işletmelerde alanında uzmanlaşmış mühendisler çalıştırılması ile kazalar yüzde 70 azalacaktır..Çünkü işi bilen mühendis ve çalışanlar ile bu işi çözebiliriz..İş Güvenliği Profesyonelleri rehberlik,eğitim ve denetim aşamasında uzman mühendis olmalıdır ve uzman mühendislerle bu işi çözebilir..

  Sonuç olarak,

  Teknik nezaretçilik ile bizleri kandırmayın,
  İş Güvenliği Profesyonellerini kandırmayın,
  Mühendisleri kandırmayın,
  Bunların hepsi hikayedir....Artık İşverenler mesleki zorunluluk olan uzman mühendisler yetiştirmeli ve şantiyelerinde fabrikalarında çalıştırmalıdır...

  Mühendisler Mühendislik yapsın ve üretimin başında olsun artık..ve işveren mühendisleri sevmez bunu da çok iyi biliriz..Çünkü bizler her alanda ve her anlamda ilkokul mezunu işverenlerle hem sosyal hemde bilimsel açıdan anlaşamıyoruz ve aramızda uçurumlar var..kalite farkı var anlayış farkı var..çatışma içindeyiz..İnşallah bu ülkede mühendisler işveren statüsünde çalışmaya başlayacağı günler gelecektir.

  Saygılarımla,