1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzman ve hekim sınavlarını artık osym yapacak

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Eğitim kurumları ile bu kurumlardan eğitim alarak 24 Mayıs 2014 tarihli İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girecek adayların dikkatine
    2014 yılı İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınav protokolü Genel Müdürlüğümüz ile Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılmış olup Mayıs dönemi sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde, Aralık dönemi sınavı 27 Aralık 2014 tarihinde yapılacaktır.

Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş “Eğitim Kurumları” ndan eğitim alarak 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 9 Mart 2014 (teorik eğitim bitiş tarihi son) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. 9 Mart 2014 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014mayisduyuru
  2. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu ne saçmalıktır arkadaş. Sen yükseltme adı altında neredeyse ayda bir sınav açtıp millete beleşten belge ver. sonrada sınavı yılda 1'e düşür. Böyle işin ben ta.............
  3. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu Şubat ayında yapılacak sınavın smoke the mirror test şeklinde olacağını düşünüyorum. Yani sınav salonundaki uzmanların yüzlerine 2-3 cm mesafede ayna tutulacak ve aynanın buharlanıp buharlanmadığına bakılacak. Ayna buharlandıysa, alt sınıf uzmanın nefes alıp verdiği doğrulanmış olduğundan üst sınıfa yükselebilecek.

Gerçi 80 soru sorulacağına dair bir alternatif görüş de mevcut. Buna göre ayna testi yapılmayabilirmiş.

Sanırım sınavın ÖSYM'ye geçmesi de bundan sonraki sınavlarda gerçek sınav yapılacağını gösteriyor.
  4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yılda bir sınav olduğunu nereden anlamadın?
  5. MuratÇakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hangi duyuruyu adam akllı yaptılar ki,yine ucu açık bi duyuru.Ondan sonrada bizi aramayın denilip telefonlar açılmıyor.
  6. Okan Şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aslında olması gereken buydu...
  7. muhendis1970 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınav yılda en az 2 en çok 3 defa yapılır.mevzuatta yazıyor.yok öyle birşey yanlış anlamışsınız.mayıs ve aralık 2014 te iki sınav var. mayısta ise son yükseltme sınavı yapılır.daha da yükseltme yok.
  8. bu yükseltme sınavları iptal olacak gibi geliyor bana ama bakalım nolacak
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Soruları hazırlayan ekibin değişmemesi durumunda aslında fark edecek olan fazla birşey olacağını düşünmüyorum.
    Eğer seçiciliği ve kaliteyi arttırmak istiyorlarsa, ezbere soru hazırlayıp piyasaya uzman sürmek yerine;
    gerçekten bu işin hakkını vererek yapabilecek ve bilgisi ile biryerlere gelmesini sağlayacak soruları hazırlayacak kişilere ihtiyaç var.
    İnşallah bu değişiklik ile bu sağlanabilir.
  10. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şuanda yasal olarak 100.000 den fazla uzman var, ilk önce bunların kaçı sektörde faal olarak isg katip üzerinden çalışıyor, yükseltmeye girip A ve B olanlarında kaçı olması gereken çok tehlikeli yada gerçekten tehlikeli sektörde çalışıyor. Bunu kontrol ettikten sonra yapılan sınavların, alınan uzmanların ve yükseltilen yetkilerin ne kadar doğru ve ne kadar da gerekli olduğunu ortaya çıkartırlar. Bundan daha iyi bir istatistikte olacağını düşünmüyorum. Bu gelecek içinde uzmanların hangi boyutta ve şekilde alınması gerektiği hakkında bize ön fikir vermiş olur. saygılarımla...
  11. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Said bey siz nasıl uzman oldunuz.. dediğiniz mahiyetteki sorularlamı ... cevap hayır? şimdiye kadar sadece 1 sınav dediğiniz mahiyette kaliteli ve hakiki uzmanı ayırt etme kapasitesine sahipti ağustos 2013 onun haricinde hepsi çocuk oyuncağı.... bence ağustos sınavında c uzmanlığını alanlar anasının ak sütü gibi helaldir
  12. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sen ağustosta aldın heralde :cool:
  13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Evet. Ben sizin benim adıma hayır dediğiniz soruya evet diyorum. Dediğim mahiyetteki, kalitesizce hazırlanmış sınav soruları ile. Benim itirazım da bu yüzden zaten. Bu sınavlar benim kalitemi ortaya koymadı ki. Amaç kaliteli insanları piyasaya sürmek değildi çünkü. Az zamanda çok uzmanı sahaya itmekti amaç. Keşke kaliteli sorular sorulsaydı da o zaman benim kalitem ortaya konsaydı. O sizin 1 sınav kaliteli mahiyette , kaliteli ve hakiki uzmanı ayırt etme kapasitesine sahipti diyorsunuz ya o da fiyaskoydu. Hangi sınavda 16-22 soru arası şaibeli, ne idüğü belirsiz olabilir? Bu soru doğru mu yanlış mı? İptal edilir mi edilmez mi? Bir sorunun kaç yanıtı olabilir? O sizin kaliteli dediğiniz sınav ile ilgili sitemizdeki tartışma konularına bir bakıverin isterseniz, bugüne kadarki en fiyasko sınav hangisiymiş? Bu güne kadar o sınavın iptalleri kadar konuşulan bir sınav olmuş mu? Kaç soru nedenleri ile iptal edilmeliymiş, görürsünüz. Kendinizi haklı çıkarmak için gerçekleri göz ardı etmeyin lütfen.
  14. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    said kardeşim takılmayın herkes kendini biliyor. beleş beleş sınavlara girip sertifika alanlar birde burada dönüp caka satmasınlar. ben 2 temmuz sınavıyla aldım belgemi.