1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenen eğitim konularının kurum ve kuruluşlarca verilebilmesi

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Tanzer Mertel tarafından 1 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Tanzer Mertel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    MADDE 13 – (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;
    b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,
    eğiticilerin
    Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.
    MADDE 15 - (2) Eğitimlerin işyeri dışındaki bir kurum tarafından verilmesi durumunda bu kurumun unvanı da düzenlenen sertifikada yer alır.

Arkadaşlar bir sorum olacak; eğitimi verdiği firmaya atanmamış olsa dahi b bendinde ki kurumlarda çalışan bir iş güvelik uzmanı ek 1 deki konuların bir kısmını ve en azından 4 saatlik bir bölümünü verebilir anlamı çıkmıyor mu?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet.Müfettiş 1 saatlik hizmet sunduğum inşaat firmasına eksik eğitimleri olan çalışanların durumunu sorunca bana baktı ben saatim az hem organizasyonu yaparsa işveren eğitim verebilirdim dememe rağmen,müfettiş işverene gerekirse dışarıdan yetkili kurum ve kuruluşlarla gerekirse ücret karşılığı bu eğitimleri çalışanların için alacaksın demişti..

Birde bazı eğitim konuları var ki uzmanlık gerektiriyor yangın,acil durumlar,yüksekte çalışmalar,kişisel koruyucu kullanımı vb. konularıda zaten mevzuat uzmanlık alanları dikkate alınarak dışarıdan kurumlardan hizmet alabilirsin diyerek konuya ışık tutmaktadır.