1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Uzmanlık dışında patronun istekleri

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

arkadaşlar merhaba ben kaliteyede bakıyorum suan ama asıl gorevim isg kalitede sadece denetimlere ben giriyorum bı kac evrak hazırlıyorum ama dün bana calışanların punatajınıda verdıler ben tutucakmısım bu konuda ne dıyosunuz ben kabul ettım cunku suan uzman adayıyım mayısda sınava gırıcem bu sebepten kabul etmek zorunda kaldım fıkırlerınız nedır?
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Puantaj hazırlamak zordur

keşke kabul etmeseydin çünkü yarın izin rapor işe gelmeme gibi işlerde sana kalacak
  3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

ben dedım bu sorumlulugu ben alamam calısanlarla bu konuda yuz yuze gelmek ıstemıyorum dedım sorumluluk almaktan kacıyosun dedı derdımı anlattım ama bısey demedı sonucta kaldı moralım bozuldu acıkcası bugun doldurmaya basladık :(
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hayırlı olsun ve kolay gelsin diyelim yapacak şimdilik bir şey yok artık herkese fazla fazla mesai yazarsın :)
  5. yaşarsalur İSGforum Üyesi

keske oyle olsa mesaılerden kesıyo sefler bana patlıyo sonra
  6. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Şuan elinde pazarlığı senin lehine çevirecek vasıfların eksikse sabret ve işinden olma ama o zaman gelince tekrar masaya otur içeriğini kısmen de olsa senin doldurduğun yeni bir anlaşma yap.İşine devam et tecrübe tecrübedir.
  7. Gülay BAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşverenlerle uğraşmak zor. Ben de firmamda kalite sistem mühendisliği yapıyorum. İşverenim iş güvenliği uzmanlığı eğitimine gitmemi teklif etti. Kabul ettim. Ücreti onlar karşıladı. Sertifikam yeni geldi daha sözleşme imzalamadık ama şimdiden beni zora sokacaklar gibi. Ben isg ile ilgili mailleri özel mailimden atmak istedim. hotmaili engellediler net te. Onaylı defter aldırttım masraf çıkarma dediler. Kaynak işini sertifikalı biri yapması gerek dedim işin önüne taş koyma dediler ne yapacağımı bilemiyorum. Resmi olarak İSG uzmanı olarak atanmadan işlere karışmamaya karar verdim ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

sözleşmeni imzala sonra karış bence zaten iki kere uyarı yaparsın üçüncü de mecburen bakanlığa bildirmem lazım dersin
  9. yaşarsalur İSGforum Üyesi

zamanımı bekliyorum hele su belgeyı alayım benı o zaman bekle sacma sapan gorevler verırsın olmadı cıkarım olur bıter aldıgım para 1200 tl bu parayı uzman olduktan sonra heryerde kazanırım zaten o da ayrı daha fazlasını bıle kazanırım sımdı bırakıyorum davulu ıstedıgı gıbı calsın bakalım :)
  10. palemo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şimdilik sabırlı ol, memnuniyetsizliği belli et ama verilen görevi benimseyerek yapmaya devam et. Daha iyi şartlarda bir iş bulduğun zaman, gidersin patronun odasına, "seni seviyorum ama sorun sende değil bende" dersin :)
  11. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Resmi olarak atandığın zamanda çok şey değişmeyecektir.Ben işletme için risk analizi yaptım. İş veren ve orada çalışan diğer mühendisler şura şöyle olacak bura böyle olacak vs vs bir sürü hikaye ile beni düzeltmeye kalktı ben itiraz etmedim kim neyi düzeltmek istiyorsa düzeltsin ama düzelten altına ben yaptım diye imza atsın ben imzalamam dedim bir sürü kaos kargaşa çıktı. Bu işleri maaşını patrondan alan insanların düzeltmesi çok zor.Bakanlık müfettişleri ise sadece yeraltı maden ocaklarını denetliyor.İş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığım fabrikaya bir müfettiş gelmedi hala, gelse eksiklik bildirse de birşeyleri düzeltsem diye bekliyorum zira benim dememle birşeyin düzeleceği yok.Hepimize kolay gelsin.
  12. yaşarsalur İSGforum Üyesi

bakanlığa şikayet et senin ettiğin bildirilmiyor :)
  13. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Bence dikkat etmek lazım.Olması gereken bu belki ama patronlar bir şekilde bunu öğrenir.Şimdi şöyle düşün;Şimdiye kadar hiç olmamış bir olaydan dolayı işyerine müfettiş gelecek pat diye aradığını bulacak ve patron bundan şüphelenmeyecek! Patronların zekasını küçümsemek olur bence.
  14. yaşarsalur İSGforum Üyesi

tercih senin isteklerin olmuyosa dediklerin yapılmıyorsa senınde o fırmada durmanın anlamı yok bence neden ordasın kı para kazanmak ıcın mı yada cezaevıne ne zaman gırecegının planını yapmak ıcın mı öncelikle hümanist düşünelim ve patrona veya patronlara gerekçelerini anlatırsanız güzel bir dille olmayacak şey yoktur gibi geliyor bana baktınız olmuyo işi bırakmayı göze alarak şikayetinizide yapmalısınız bence çok riskli bir durum varsa tabi şikayet her konuda yapılmamalı ölümcül risk veya sakat kalma uzuv kaybı olasılığı gibi şeylerde önlem almak için giriştiğiniz işlerde sıkıntı olursa diye düşünüyorum genele yayarsan çalışman imkansız zaten insanların yaşamaması lazım o zaman ki kaza olmasın
  15. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Bakın dedikleriniz doğru ama bence uygulamalar anlamında eksik.Bunu sizin için açayım.Ben maden mühendisiyim ve yeraltı kömür ocağında teknik nezaretçilik yapıyorum.Maden ocağında tehlikeler çoktur ve eğer tedbir alınmazsa çoğu kez bedeli çok ağır olur.Burada yakın hayati tehlike görürsem üretimi durdurur gereken tedbiri alırım.Bu durumda işveren bana teşekkür eder.Çünkü yaşanan son kazalardan sonra yer altı maden işletmelerinde bir güvenlik kültürü oluştu.Ancak benim bahsettiğim yer bir ambalaj fabrikası ve çok nadir kaza yaşanıyor.İş veren fabrikada kazadan dolayı bedel ödememiş.Yani maddi bir kaybı olmamış.(Olayı patron gözünden sadece ekonomik olarak irdeliyoruz).Ancak benim ona tavsiyelerim maddi külfet getiriyor.Buna karşı sermaye elbette direnecek.Şimdi sizin söylediğinize gelelim, siz bu durumda işten ayrılmamızı tavsiye ediyorsunuz. Eğer bu hallerde iş bırakılırsa inanın bana kimse hiç bir yerde çalışamaz.
  16. yaşarsalur İSGforum Üyesi

patrona şunu de o zaman önlemek ödemekten ucuzdur. daha ne diyeyım yobaz patronsa :)