1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanların çok büyük bir yanlışı

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve masked35 tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. masked35 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Herkese kolay gelsin.

  Arkadaşlar çok çok büyük bir hatayı düzeltmek istiyorum. Bugün bir ilimizde çalışan birçok uzmanın ortak hatası nedeniyle bir inşaat firmasının inşaatı kapatıldı!..

  Şirket yetkililerinin teftiş esnasında öğrendiği yapılması gerektiği "Risk Değerlendirmesi" ve bunun inşaatlarda kapatmaya esas eksiklik olduğunu Müfettişlerin söylemesi üzerine bir araştırmaya gittikleri ve işin sonunda konuştukları tüm uzmanların Risk Değerlendirmesi yapmanız için 1 Temmuz'a kadar vaktiniz var demişler. Bunun üzerine müfettişlerin noksanlıklarını gidermesi için verdikleri vakit içinde firma yetkilileri bu konu üzerinde durmayarak diğer noksanlıklarını gidermeye yönelmişler. Şimdi şirket için İşin Durdurulması işlemi yapılacak.

  Yahu sakin kalayım diyorum ama hiç mi kanunu okumadın ey uzman dostum. Kademeli geçiş sadece 6, 7 ve 8. maddelerde yani İş güvenliği uzmanı ve İşyeri hekimi istihdam edilme konusunda bulunmaktadır. Neden insanları yanlış yönlendiriyorsun...

  Lütfen arkadaşlar, lütfen tam bilmiyorsak bir konuyu soralım. Sormak bizi küçültmez. Yapılan birçok şeye mal oluyor olabilir...

  Bugün yaşadığım üzüntüyü paylaşmak istedim. Herkese iyi çalışmalar dilerim...

  Kazasız günler dilerim.