1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanlar için çok önemli

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve isghizmetadmin tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Arkadaşlar sorum şu olacak 10 kişilik firmalarla saat lerinizi doldurdunuz sayalım bildirimleri yaptınız. 3 saat civarı yapıyor yani tam 60 firmayla anlarma yaptınız demek bu da ama kafamın almadığı kısım şu 60 firma için
    60 acil durum prosüdürü
    60 risk değerlendirmesi
    60 denetimi
    600 kişinin eğitimini
    vs vs bunları nasıl yetiştirmeyi planlıyorsunuz bu denklemi çözen varmı?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Çalışan sayısı 50 nin altında olduğu için kurula gerek yok.
  3. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Osgb kurmadan 60 firmayla anlasabiliyornuyuz
  4. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hakkaten nasıl olacak bu iş. temmuz 1 itibariyle büyük bi karmaşa başlayacak gibi görünüyor.10 kişilik olmayan firmalar ne olacak 2-3 kişinin çalıştığı yerlerle çalışan bi uzman düşünün 200 saati doldurmak için 200 firmaylamı anlaşacak :)
  5. cihatdike İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ne kadar çalışırsanız çalışın 217 saati geçemezsiniz arkadaşlar. ister bunu 1 iş yerinde doldur. ister 217 iş yerinde ama şunu iyi bilmek gerekir; ne kadar çok firma o kadar çok risk demektir. biraz seçici olmak lazım.;)
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel çalışanlar. İşi bilirlerse tam zamanlının kat kat fazlasını kazanabilirler. Benden size ip ucu :)

217x60=13020 dakika

Tehlikeli için: 868 kişi
    Az tehlikeli için: 1302 kişi

Hadi az tehlikeliden hesaplayalım:

10 kişilik dükkanlar olsun.

130 tane 10 çalışanı olan işletmelere bakabilirsiniz.

İşletmenin tanesine aylık 100 papel alırım deyin 130x100 =13.000 TL temiz para.

Tabi takip edebilirseniz. Ayda 130 işletmeyi dolaşmak için günde en az 5 işletmeyi gezmeniz gerek.

bu durumda

asgari ücretten işlerin takibi için bi sekreter tutun yaklaşık maliyeti 1300 tl 11.700 TL temiz cebinize kalsın.

Şimdi bu yazıdan sonra kaç kişinin aklında OSGB kurma fikri geçtiyse beğensin bu yazıyı bakalım :D

Not: Az tehlikeli hesabı Temmuz 2014 için :)
  7. cihatdike İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb kurmak daha akıllıca bir iş gibi görünüyor.:p
  8. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    onu biliyorum talha :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2013 ---
    ama sole bi gerçek var tüm uzman arkadaşlarım işin parasal boyutunu konuşuyor işleyişi çözmeye yoluna gitmeleri gerekir öncelikle sadece denetime bakalım gerisi önemli değil ayda 60 tane denetim yapan varmı?
    acil eylem planları tatbikatları işe giriş çıkış eğtimleri özlük dosyalarının takibi saymasammı acaba öokmu oldum meslekten soğuyacak uzman arkadaşlar:)
  9. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Boşuna mı yazdın o kadar isghizmet i kullansın millet işte :) iş takip programlarına bakıyodum ben de şimdi :)
  10. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    amacım sadece isg hizmeti öne sürmek olsaydı 3 aydan beri beni ilgilendirmeyn hiç bir konuda yardımcı olmazdım arkadaşlara :)
    isghizmeti kullanacak arkadaşların öncelikle uzmanlığı çözmesi gerekir. kimse bu sözümü yanlış anlamasın. dost acı söyler.
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Aylık 217 saati doldurana kadar istediğiniz firmayla anlaşma yapabilirsiniz.
    Uzmanların OSGB kurması taraftarıyım aslında bir çok uzmanın kendi iş yerleri ile çalıştığı, sigortalarını kendi yatırdığı fakat kurumsal kimlik için toplandığı bir araç olabilir bence
  12. Sibelim4489 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mrb.Ben c sınıfı isg uzmanıyım.yeni girdim bu sektörün içine ki çok eksikliklerim var.bir ay için bu 217 saati doldurmak zorundamıyım.ayrıca bu saatler neye göre belirleniyor.bilgi lütfen...
  13. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    saat doldurma zorunluluğunuz yok ama yarın b sınıfı olmak için o saatlere ihtiyacınız olacak.:)
  14. zehra tarım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar bende bir soru sormak istiyorum. osgb ye bağlı kalmadan bireysel olarak nasıl çalışabiliriz ? teşekkürler.
  15. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    osgb de mantık nedir sgk nızı o oder dış görevlendirme yapar. siz direk dış görev olan kısma odaklanır ve çalıştığınız firmalardan sgk nızı yatırtırsanız rahatlıkla çalışa bilirsiniz. Bakanlığın getirdiği yetkiler çerçevesinde ya osgb bünyesinde yada isgb bünyesinde olmanız lazım.
  16. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    bu arada anlayamadığım bir denklem daha bu işletmlerin tamamını aynı site içerisinde veya aynı mahallede nasıl bulacak uzman arkadaşlar anadolu neyse ama istanbul ankara izmirde yolda geçen zamanı nasıl çözecek valla arkadaşlar allah yar ve yardımcınız olsun.
  17. hasan söylemez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim bildiğim bir firmada bile uzman olarak başlasa b sınıfı uzmanlık için yeterli diye biliyorum öyle değil mi
  18. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sevgili bayanlar baylar iş güvenliği uzmanı ayağınıza geldi. acil durum planı risk değerlendirmesi tüm prosedürler yarım saatte halledilir itina ile teslim edilir :) Bir de transit çekeriz üstüne megafon :D
  19. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ha ha haaaa ben bu işi tuttuummm :))))
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Haziran 2013 ---
    Ömer Bey Manisadan mısınız,iş güvenliği uzmanı mısınız ? yoksa danışmanlık mı yapıyorsunuz?
  20. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    aynen öle üstelik iş güvenliği alanı mahkemede sıkıntıya sokmam sıkıntı olursa yerine hapiste yatarım.:)