1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanlar için çok önemli

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve isghizmetadmin tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Özlem Kocaman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kafam cok karıştı ? bireysel çalıştıgımız zaman 217 saate kadar firmaya bakabiliyoruz ama sigortamız nasıl oluyor
  2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    sigortanız çalıştığınız saatin gün hesabından yatar. mesela bir firmada 47 saat hizmet vermen gerekiyor. iş yerindeki çalışma saati klasik 8 saattir. 6x8=48 saat yani 6 günlük sigorta yatırmış olacak gibi understand
  3. Özlem Kocaman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

yes :) her firma calıştıgım kadar sigorta yatıracak o zman
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    aynen öyle ;)
  5. zehra tarım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ama işte sorunda burada
    İşveren sigorta yapmak yerine osgb den hizmet almayı tercih ediyor.
    Fatura kesiliyor, gider gösteriyor...
    Böylesi işine geliyor
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    doğru o zaman bireysel çalışmayalım mı? yoksa bi çözüm mü bulalım
  7. zehra tarım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bireysel çalışmaktan yanayım ama çıkar yol yok gibi.
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    benim aklıma gelen bir çok uzmanla beraber kurulmuş bir OSGB. bunu forumda bir kaç yerde de gördüm. o zaman sigortamızı kendimiz yatırıcaz , faturamızı OSGB üzerinden kesicez. Herkes işini yapıcak gelirini alıcak. giderler sigorta, dükkan kirası vb.
  9. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    sen çok iş aldın ben az iş aldım o firma benimdi bu firma başkasınındı :)))))))))
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    evet o tür sorunlar muhakkak çıkacaktır ;) insan oğlunun olduğu her yerde çıkacaktır. bilmem belki bir başkan seçilir yönetimsel bakımdan rahatlamak için
  11. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konuyu biraz daha açıklar mısınız ?
  12. zehra tarım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ne kadar çok kişi o kadar çok sorun, kargaşa demek...
    En güzeli kafa bir arkadaşınla birlikte bir yer açmak bir de işyeri hekimi .
    Daha rahat olmazmı ?
  13. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    bunu aşabilriz :) bunun alt yapı hazırlıklarını yapmakla meşgulum. uzmanların kendi branşlarında bildirim yapacakları bir sistem.:)
  14. okudukça içim daralıyor ya :)

217 saat sınırı var cidden bireysel çalışmalar yerine şirketler OSGB tercih edebilir ama acaba yeterli sayıda OSGB var mı ?

Bende bi ara OSGB açmayı düşündüm piyasada ki arkadaşlarla aslında halen kafama yatıyor sonuçta piyasada bizi alıp düşük ücretlerle çalıştıracak OSGB 'ler yerine kurmak daha mantıklı ki gelenleri sömürmeden birlikte çalışma mantığıyla açılırsa bence sorun olmaz . " sen çok iş aldın ben az iş aldım o firma benimdi bu firma başkasınındı :) " muhabbeti olmasın diye dengeleyecek bir şistem kurmak gerek . Herkese eşit mesafede duracak herkese yaklaşık eşit miktar verilecek ama ayrıca yeni gelen olursa Havuz sistemi gibi oranlama yapılacak .
    bu da mı gol değil :p
  15. zehra tarım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Osgb ler uzmanları sömürmeye devam ederlerse , zaten herkes osgb açmaya yönelecektir.
  16. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Şöyle bir şeyde olabilir. Herkes kendi bulduğu firmanın iş güvenliğine bakar, dolayısıyla kendi baktığı iş yerlerinden aldığı ücreti kenidne almış olur. 1 firma bana yeter diyen de kendi istediği kadar kazanır, yok ben 217 saatimi doldurucam diyen de istediği kadar kazanır. Giderlerse eşit olur. Herkesin sigortası yatırılır, bunun dışında dükkan kirası, elektrik, su, benzin parası vb. giderler de ortak başına bölünür. Mantıklı değil mi?
  17. zehra tarım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tek firma ile çalışanın gideri sizce 217 saatini doldurarak çalışanın gideri eşit olabilir mi ??
  18. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    mantık ne kadar ekmek o kadar kofte olmalı herzaman.:)
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    zehra tarım diyorum ki geliri herkes kendi belirliyecek. Adam bir firmadan 100 TL kazanır ama aylık gider kişi başına 300 TL dir 200 TLyi cebinden verir. Diğer yandan 217 saati doldurur 3000 TL kazanır gider 300 TLdir 2700 TL kendine kalır.
    Çok eşitsiz bir sistem mi oldu ?
  20. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    bu mantıklarda hareket etmek çok zor. aslını isterseniz ben sistemi çözdüm ama şu an paylaşmam mümkün değil çalışır duruma getirdiğimde haber vericem.:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Haziran 2013 ---
    ama kısa ip uçlarıyla şöyle soyliyeyim kendi kulvarlarınızda bildirim yapıcağınız. firma arama derdi olmayan bir sistem planlıyorum.