1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanlar için en büyük sorunu çözmenin vakti gelmedi mi?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 16 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilmiyorum katılırmısınız ama bana göre uzmanların en büyük sorunu ve ileride derinleşerek devam edecek sorun bir odaya sahip olmamasıdır.

Bu nedenle fikirlerinizi okumak ve harekete geçmek için örgütlenmek adına bu konuyu açıyorum.

Sizcede İş Güvenliği Uzmanları Odasının kurulma vakti gelmedi mi?
  2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Hemen herkes hemfikir bu konuda,çok ta konuşuldu burada..ancak şu an forumdada gördüğümüz kadarı ile bu konuya en yakın girişimci meslektaşım Nurdan hn. Desteklenmeli
  3. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki bu konuda girişimleri olan arkadaşlarımız oldu mu? Ne aşamadalar? Yoksa eğer böyle bir girişimin derhal başlatılması için öncülük yapılmalıdır. Nurdan hanım ve bu konuya kim destek olmak isterse değerlendirilmeli ve kesinlikle bir an önce adım atılmalıdır. Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda uzmanlar her iş kazası sonunda sahipsiz kalacaklardır.
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Evet arkadaşlar bizde bir ODA'mız olsun istiyoruz... bunun için öncelikle dernekleşme çalışmalarına hız vermemiz lazım... ODA kurmak malesef uzun bir süreç... Bizim dernekleşme ardından federasyon kurma (5 dernek katılımı ile mümkün) hedeflerimiz arasında... Bu pazar buluşup tartışmak üzere herkes davetlimdir....

ADRES BİLGİLERİ:​
    KADIKÖY RIHTIM'da BALON'un hemen sol yanında (balonu ve denizi karşımıza aldığımızda) HAYAL KAFE'de gerçekleştireceğiz. Toplantı günümüz 20 Ocak Pazar 2013 olup toplanma saatimiz 10:30. Katılacak olanlar lütfen telefonumuzu kaydetsinler: Onur: 0533 491 07 51
    Geldiğiniz gün bir durum olursa ararsınız.

Cümleten hayırlı olsun..

DİP NOT: şu an geleceğini beyan eden İSG gönüllüsü 40 a ulaştı...Teşekkürler..​
    Katılamayan arkadaşlar için toplantı sonrası alınan kararlarıda yine bu adresten açıklarım... diğer katılımcılarda kendi yorumlarını yazarlarsa çok memnun oluruz...​
  6. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bir birliktelik oluşturulmasını canı gönülden destekliyorum. Bence burda dikkat edilecek konu her hangi bir politik bir birliktelik olmaması eğer olursa bu amaçtan sapmak anlamına gelirki diğer odaların başında olan sıkıntılar daha baştan karşımıza çıkar. Bir birimize sahip çıkalım derken bir siyasi görüşe sahip çıkmış oluruz ki buda diğer siyasi görüşe sahip kişileri karşımıza almak demektir. Amaçtan uzaklaşmak demektir.
  7. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burada ki amaç uzmanların birlikteliğinin ve her türlü hakkının sağlanabileceği, arkasını yaslayabileceği bir örgütlenmedir.

Çalımşa saatleri, çalışma ücretleri gibi bir çok akıl karışıklığına standartlar getirmek amacında olunmaktadır. bütün uzmanların hangi görüşe sahip olursa olsun bir çatı altında toplanması gerekmekte düşüncesindeyim..

Farklılıklarımız mutlaka vardır. biz bu farklılıklarla bölünmek için değil aynı olduğumuz konum yani mesleğimiz iş güvenliği uzmanlığı çatısında mesleki bir birliktelikten bahsediyoruz..
  8. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu konuları içeren bir fikir birlikteliği ile yola çıkılırsa kısa zaman da yol katedilebilir bence. Bunun yazılı bir şekilde duyurulması da katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum.
  9. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mutlaka bir kuruluş bildirisi yayınlanacaktır. Toplantılarda yer alınız ve bu bildiride sizde katkı sağlayınız.
  10. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Az laf çok iş.... Görüşmek üzere, hazırlanalım toplantımıza dimi ama ? ;)
  11. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İstanbul bir hayli uzak bana ben İskenderun dayım.
  12. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şuan oda kurulmasına yasalar müsade etmiyor çünkü iş güvenliği uzmanlığı meslek olarak değil meslek üzerine uzmanlaşma şeklinde değerlendiriliyor, önce bu durumun yasal zeminde değişmesi lazım ki zor gibi duruyor...bu yüzden işleyişi bakımından kamu kurumu niteliğindeki meslek odası haline gelmesi biraz uzun sürer...bu ancak üniversitelere iş güvenliği mühendisliği bölümlerinin açılması veya en azından salt iş güvenliği ie ilgililenen bölümlerin yaygınlaşması ile başlayacak bir konu gibi geliyor bana...

bunun dışında her türlü destek, üyelik ve elimden geldiği kadarı ile katılımda bulunmaya çalışacağım...
  13. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Nurdan hn,
    Toplantınızda görüşülen konuları gelmek isteyipte çeşitli zaruri nedenlerden dolayı gelemeyenler için burada bizlerle paylaşırmısınız?
  14. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar işin özü bence birlikte haket etmek, bunu dernekle, odayla veya başka şekilde de yapabiliriz. Şu an bu forumun 6 bini aşan üyesi var. Bu kadar insanı bir araya istesenizde getiremezsiniz, çok büyük bir organizasyon gerekir. Şimdi interneti ve bilgisayarı ve konuya ilgisi olan herkez kolayca birbirine ulaşabiliyor. Bu imkanı değerlendirmek bence hem ucuz hemde pratik. Belki arkadaşlar hevesimizi kırıyorsun diye sitem edebilirler ancak elimizdeki imkanlarıda sonuna kadar kullanmakta yarar var diye düşünüyorum.
  15. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    İnanın şahsım adına tüm imkanları kullanıyorum:cool: ... Erkan beye ayrıca teşekkürü borç bilirim... Burdan 1 kişi bile katılsa bir kişi artımız olur...

istanbul isgderin sloganını burda kullanmak istiyorum izninizle...

SENSİZ BİR KİŞİ EKSİK OLDUĞUMUZU UNUTMA!
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Ocak 2013 ---
    Bu konu altında paylaşımda bulunacağım Tuğba hanım...

İlginize TEŞEKKÜRLER...
  16. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    SON DAKİKA: Toplantıya İstanbul İSGDER yöneticileri de (Mehmet Uygur, Sadık İleri,...vs.) gelecek, sorularınız varsa kendilerine iletelim... Sözüm gelemeyecek arkadaşlaradır...
  17. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şu an ki yasalar itibarıyla anlattıklarınız doğrudur. Fakat bizlerde bu konuda değerli büyüklerimiz yasayı değiştirsin diye beklemeyeceğiz/beklememeliyiz.

Yada işte yasa böyle hele bi değişsin gibi bir mantıkla önümüzdeki küçük dereleri baş edilmez nehirler gibi görmeyi bıraklmalıyız. Yasalar değişir/değiştirilir.

Engel olarak karşımızdaki sorunlara odaklanmak yerine önce bir örgütlenelim. Bunun için ne engel? Hiç birşey!

O halde gün, iş güvenliği uzmanlarının birlik olma günüdür.

Haklıysak haklı olduğumuzu anlatırız ve hakkımızı alırız. Bu meslek olarak kabul edilmekse ediliriz.

Ha yaparlarmı yapmazlarmı konusuna gelince... uzun mu kısamı sürer diye efam yapacağımıza..

Harekete geçmeliyiz.. Unutmayalım; HAYAT KARAR VE EYLEMDİR.
  18. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL

Bu numaradan ulaşamazsanız bir numara daha verelim : 0543 587 21 64 Diğer telefona ulaşamazsanız bu numarayı ararsınız...
  19. hibrahim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    daha sertifikay tam almasamda tam anlamıyla uzman olmasamda bende desteklerim sunun surasında sınavdan sonra alacagız kısmetse sertifikamızı :)
  20. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Artık sayılı saatler kaldı :) aranızda olamayacağım ama tüm yüreğimle orda olacağım.. amacına ulaşacağından eminim..