1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanlar için en büyük sorunu çözmenin vakti gelmedi mi?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 16 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. ceyhan27 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sevgili arkadaşlar canı gönülden kutluyorum yaptıklarınızı... 22 ocak da ıstanbul'da olcagım insallah katılmak cok ısterdım 2 ay orada kalacağım.. Benim gibi toplantı zamanı istanbul'da olmayan ama sonradan bir toplantı olursa katılmak isteyen arkadaşlar vardır mutlaka... Takip ediyorum diğer toplantı tarihini oda veya dernek içinde elimden ne geliyorsa yaparım...
    Kazasız günler :)
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    2. toplantı tarihi tüm sosyal medyadan facebook, linkedin, isg dünyası, isgforum, twitter üzerinden de duyurulacaktır, merak etmeyin... İlginize ve desteğinize teşekkürler ...
  3. ceyhan27 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben de ilginiz için çok teşekkür ederim
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Amacına ulaşacağından bende eminim... Ufak bir konuşmam var ama sayılı saatler kaldı dediniz heyecan bastı ...:oops:
  5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Toplantımızı gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum ve katılım tahmin ettiğim gibi oldu buda güzeldi... 30 dan fazla arkadaşımız yanımızda yer aldı...herkes heyecanlı ve istekli...herkes bişeyler yapmak istiyor, güzel bir potansiyel var...
    Farklı görüşler konuşuldu... bu sadece yola hangi vasatıyla devam edileceğinin belirlenmesi tartışmasıydı tabiki... yoksa hedef belli...

Bir takım arkadaşımız içlerinde bende varım, yurt çapında yeni bir dernek olsun, tüm iş güvenliği uzmanlarını kucaklasın istiyor...
    İstanbul isgder biz yeni kurulduk henüz geçici yönetim kadromuz var, işin zorlu kısmını aştık, gelin derneğe siz şekil verin yönetime aday olun diyor....
    Ve isgder adına bir sözcüde Latif beyin derneği istanbula taşımak istediğini yönetimden çekileceğini ona destek verilmesini istiyor...

Sonuç olarak ; net bir karar çıkmadı ama ikinci toplantıya bu bilgiler ışığında daha istediğinden emin adımlarla gidileceğine olan inancım arttı.
  6. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İstanbul ekonominin başkenti. İstanbulda kurulan dernek yurt çapındaki uzmanlara hitap edermi? Madem oda olmuyor şu an için tüm yurdu içine alaçak bir oluşum olması kanatindeyim. Ayrıca ne şekilde oluşum yapılması konusunda bir başlık açılıp diğer arkadaşların da görüşü form vasıtası ile alınabilir.
  7. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    sadece herkes bişeyler söyleyip geçecektir :(
  8. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bir şeyler söyleyenler ileride "aaaa bunu ben söyledim" deyip konuya sahip çıkacağını düşünüyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2013 ---
    bir şeyler söyleyenler ileride "aaaa bunu ben söyledim" deyip konuya sahip çıkacağını düşünüyorum.
  9. müslüm İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayırlı olsun devamı gelir inşallah bende istanbulda olsam seve seve sizlerle katılırdım tolantıya
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2013 ---
    hayırlı olsun devamı gelir inşallah bende istanbulda olsam seve seve sizlerle katılırdım tolantıya
  10. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    önemli olan görüş almak değil, önderlik yapmak diye düşünüyorum, görüşünüzü destekleyenler sizinle olacaktır yoksa her kafadan farklı bir ses çıkması çokta hoş değil!
  11. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eveeet şimdi sıra ikinci toplantıda... :)

Bırakalım onu bunu bu konuda herkes elinden geleni yapmaya başlasın herkes kendi ilindeki uzmanlarla katip matip iletişime geçsin önce nurdan hanımla her ilde birisi sorumluluk ve liderlik üstlnerek isim ve telefonu mail adresi gibi iletişim bilgilerini paylaşsın.. nurdan hanımda not almaya başlasın. sorna bu illerdeki liderler "önderler" ikinci toplantı için ilindeki tüm uzmanları haberdar etsin yüz yüze.. hadi bakalım örgütçü uzmanlar "basılmadık toprak sıkılmadık el kalmasın"

Nurdan hanım bir face adresi açınız uzmanlık odası için harekete geçenler diye.. sosyal medyanın nimetlerinden yararlanmanın vakti geldi sanırım.. yada bu konuda bilgisayardan çok iyi anlayan bir arkadaşımız fatih beyde yardımcı olsun size..

ikinci toplantı ve derneğin merkezi başkentte ankarada olmalıdır tüm genel merkezler gibi..

sivil toplum örgütleri aidatlar ile yaşar.. aidat olmazsa fon olur.. fon olursa son olur.. :) "bağımsızlığımızı kaybetmenin en kestirme yolu başkasının parasısnı harcamaktır." aidat önemlidir herkes taşın altına elini sokacak.. çalışmaları hızlandıralım.. ;)
  12. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    "basılmadık toprak sıkılmadık el kalmasın" o ne özgüven o :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2013 ---
    ben o kadar iddalı olamam o konuda ama İstanbul ayağı olmaya çalışırım ;)
  13. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Etkin iletişimle ilgili bir seminer vermek isterdim uzman arkadaşlara.. eğlenceli olurdu :)

Hayatta değişmeyen iki şey; biri cesaret diğeri özgürlüktür.

Cesur olmayan insan özgür olamaz!

Cesur olmayan insan varsa diğer bütün yeteneklerinin hiç birini kullanamaz!

Kaçarak özgür olunmaz!

Sizde bu işin hakkını verecek inadı görüyorum. Tüm gücümle arkanızdayım.. ;)
  14. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Teşekkür ederim :cool:
  15. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sizin gösterdiğiniz bu cesareti her uzman arkadaşımın gösterip öncülük yaparak sorumluluk almalarını ve buradan iletişim bilgilerini paylaşarak liderlik yapmalarını bekliyorum.

BİZE KATILIN KAÇARAK ÖZGÜR OLUNMAZ!

TAM VAKTİDİR.
  16. müslüm İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende katılırım kaçmam
  17. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Seviyorum bu teknik öğretmenleri :) kimse duymasın ama bende teknik öğretmenim :)

hangi ildesin müslüm?
  18. müslüm İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    maramara üniversitesi göztepe kampüsü metal işleri öğretmenliği.
    siz özkan bey
  19. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Merhaba arkadaşlar,

Ben deniz de bu konuda elimden geleni yapmaya hazırım..Zaten pazar toplantısında ben de vardım..Hatta toplantı duyurusunda geçen telefon numarası da şahsıma ait:) Nurdan hanım ile ve birkaç arkadaşla dernekleşme konusunda ortak hareket etmeye çalışıyoruz...Bizim bu pazar toplantısı öncesinde bir kaç uzman arkadaşla toplantılarımız oluyordu..
    Genel olarak:

1-Kararları ve harcamaları şeffaf olan
    2- Katılımcılığı esas alan, ve yönetim kurulunu sürekli dğeiştiren
    3-demokratik,anlayışlı, örnek bir stk olan
    4-Yöneticilerinin reklam peşinde olmadığı (basın demeçlerini sürekli başkanın vermediği, panellere sürekli başkanın katılmadığı)

bir dernek yapılanmasına gitmeyi hedeflemiştik..Hedeflerimiz arasında sadece uzman dayanışması değil ülkemizde isg kültürünü yerleştirmek de vardı..Ancak bu pazar toplantıya bu arakdaşlarım katılamadılar..Ancak bu Gebzeli arkadaşlarımın da yeni yapılanmaya destek vereceğine inanıyorum.

Pazar toplantımızda ise çok sayıda dernek kurmaktan farklı yapılanmalardan bahsedildi..Katılım çok olursa farklı dernekler illa ki ihtiyaçtan dolayı kurulacaktır. Ancak ilk etapta hep beraber yukarıdaki ilkeleri benimseyen arkadaşlarla bir araya gelip tek bir oluşum bayrağı altında yola devam etmemiz gerekecektir. Sizlerin önereceği farklı ilkeler varsa pekala onları da ekleyelim..

Ben bursadayım..Gerek bursadaki örgütlenmeye gerek istanbuldaki örgütlenmeye öncülük edenlerden olmaya çalışacağım.

Pazar toplantımız da gayet güzel geçti bu arada..Şekle çok takılmasaydık daha da güzel olurdu, ama şekil tartışamaları da normal..İnşallah gönül birlikteliği de kurabiliriz hep beraber..

Sağlıcakla kalın