1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanlar için en büyük sorunu çözmenin vakti gelmedi mi?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 16 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Onur hoşgeldin... Onur verdin ;)
  2. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    OO onur hepimize ait..:)
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    İş güvenliği uzmanlarının sorunlarının çözülmesi ve ülkemizdeki isg kültürünün gelişmesi ile ilgili dernekleşme sürecimiz hali hazırda devam etmekte olup siz değerli uzmanların fikirlerine ve desteklerine ihtiyaç duymaktayız. Bu sebeple Bursa'da cumartesi günü saat 13:00 de Balibey handa toplanacağız.Toplantımıza İstanbuldan ilgili misafirlerimizde gelecek olup isg ile ilgili çeşitli dernek ve internet sitelerinden temsilcilerde davet edilecektir. Sizlerin gelmenizden onur duyacağız, gelme ve konu ile ilgili durumunuzu 0533 491 07 51 nolu telefonu arayarak ya da onumur@gmail.com adresine yazarak iletirseniz seviniriz. Toplantımıza isg ile ilgili tanıdıklarınızda gelebilir. sağlıcakla kalın.
  4. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Nurdan hanım duyurunuz için çok sağolun. Arkadaşlar telefon numarası bana ait. DolAyısıyla telefonla aradığınız kişinin ismi Onur'dur :)

Ayrıca tanıdıklarınız gelebilirden ziyade, İSG ile ilgilenen arkadaşlarınız tanıdıklarınız gelsin dersek daha güzel olacak. Bursa'ya bekleriz.
  5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bursadaki arkadaşlar biz istanbuldan geliyoruz... yok mu içinizde Bursalı?
    katılımlarınızı bekliyoruz.....
  6. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    Özkan Bey,vakit geldi de geçti bile aslına bakarsınız.Ben eğitimi Şubat 2011 de aldım.Eğitim öncesi de bazı forum ve isgder in paylaşımlarını inceledim o zamandan beri oda mevzusu gündemde .fakat bizim Türk milletinin genel özelliği olsa gerek birşey yapılması gerekiyorsa hep ilk adımı ben değilde başkası atsın zihniyetindeyiz bundan olsa gerek..Yoksa haklısınız hem de çooookkkkk..
  7. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yakında ilk ve en büyük adımı ankarada atacağım.. tüm uzmanların yanımda olacağından şüphe duymuyorum..
  8. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bizler 16 şubatta Hatay uzmanları olarak buluşuyoruz.
    16 Şubat 2013 te buluşuyoruz!...‏
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Şubat 2013 ---
    Sayın, İSG Uzmanları ve İşyeri Hekimleri;

Hatay'da bulunan uzman ve hekimler olarak İskenderun Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda görüş alış verişi yapacağımız bir toplantı düzenliyoruz. Toplantı 16 Şubat 2013 Cumartesi ögleden sonra 14:00 de düzenlenmiştir. Katılmanızı rica ederiz.

Toplatı zamanı ve yeri:
    16 Şubat 2013 Saat:14:00
    İskenderun SMMM Odası toplantı salonu
    Savaş Mh. 40. Sk. Belsay Apt. No:1 K:1 D:6 İskenderun/HATAY
    (Sahildeki Halk Egitim Merkezinin arka sokağı)

Toplatı gündemi:
    1. Tanışma
    2. Yapılan Yönetmelik değişiklikleri
    3. İş olanakları ve iletişim imkanları
    4. Asgari fiyat konusunda bilgi alışverişi
    5. Oda oluşumu konusunda görüş alışverişi

Ali İhsan DÖNMEZ
    İş güvenliği Uzmanı
    aidonmez@hotmail.com
    Tel: (533) 254 3 254
    Tel: (326) 612 10 85
  9. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ali bey iletişimdeyiz.. biliyorsun şu an nerde olduğumu.. az kaldı geçeceğim ankaraya..
  10. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bitmedimi hala işler
  11. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sona geldik hafta sonu bitiyor ;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Şubat 2013 ---
    sona geldik hafta sonu bitiyor ;)
  12. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Değerli arkadaşlar,

9 Şubat'ta Bursa'da uzmanlar oalrak buluştuk. Bursa'da mevcut bulunan BİGDER ile iletişime geçeceğiz. Eğer ilkeler konusudna bir sıkıntı olamzsa Bursa'da çatı BİGDER altında genişler.. İstanbulda'da bu hafta sonu yine bir araya geldik.Ancak bu sefer ki tanışma toplantısı değil, İstanbul İSGDER içinde örgütlenme toplantısıydı.İstanbul İSGDER'in bilinen İSGDER'den farklı bir dernek olduğunu hemen belirtelim.

Toplantılarda genel kanı her ilde ayrı dernekler kurulması ve derneklerin federasyon çatısı altında bir araya gelmesi..Bu arada bazı arkadaşlarımızla belirlediğimiz şu ilkelere sahip çıkan derneklere destek veriyoruz: (gireceğimiz dernekte bu özellikleri arıyoruz)

* Mali ve eylemsel şeffaflık
    *Sürekli tek kişinin reklamının yapılmaması, bu doğrultuda basın demeçlerinin sürekli farklı kişiler tarafından verilmesi
    **Katılımcılığın teşvik edilmesi
    *Her zaman doğruyu getirmese de meşru tek yöntem olduğu için mutlak demokrasiye saygı gösterilmesi (aday olmanın ayıplanmaması, düşmanlık oalrak göçrülmemesi)
    * Her türlü proje sorumlusunun ve yöneticinin yaptığı işlerin hesabını vermesi ve sorgulanmayı normal karşılaması
    *Ticari kaygılarla hareket edilmemesi

Bursa ve İstanbul'da toplantılarımzı sürecektir. İstanbulda dernek içnide fiilen görev almak isteyen arkadaşların bizlerle iletişime geçmesinden çok memnun oluruz.

Bu arada istanbuldaki son toplantımıza forum yöneticilerinden Tuğba hanım da sağolsunlar katıldılar.İnşalalh ondan ve isg forudman destek almaya devam edeceğiz.

Onur UMUR
    Elektrik Müh.
    (Enerji Y.lisans)
    C Sınıfı İSG Uzm.
    0533 491 07 51
  13. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Onur bey,teşekkür ediyorum ,benden önce bilgilendirdiğiniz için,
    bu toplantıya bir nevi isgforum.net temsilcisi olarak katıldım(ilk olarak amacım bu olmasa da :) )...Sitemizi tanıtım fln :)
    Kocaelideki toplantımızda da İstanbul toplantısındaki gündem hakkında bilgi vericem, ayrıca bu oluşumu başlatan değerli meslektaşlardan bir kısmı da katılacaklarını belirttiler. Hoşgelirler.

Tekrar teşekkür ediyorum.
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Temsil edilen değerlerdir,temsil kabiliyet ister.O yüzden kendini temsil edersin.Değerleri paylaşırsın senden bizden..Sitemiz dostluğun ve arkadaşlığın taçlandığı yerdir,gerisi teferruattır.İSGforum reklam ve kargaşa peşinde değil çözüm üretme derdinde örnekleri kendinden insanların,iyi uygulamaların adresidir...:)
  15. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Ben teşekkür ediyorum Tuğba Hanım bu arada ilkelere şunları eklemeyi unuttum:
    *2 dönem üstüste den fazla başkanlık yapılamaması
    *Katılım oldukça yönetim kurulu üyelerinin değiştirilemye çalışılması (Bu ilke tüzüklere yazılamaz. Ancak sözlü olarak kalben benimsenebilir, fakat olmazsa olmaz bir ilkemiz olmasa da, bunun benimsenmesi için her türlü çalışmayı yapacağız:))

olduğu kadar artık:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2013 ---
    Erkan Bey Fatih Bey, en ksıa zamanda sizleri de bekliyoruz derneklerimize..Tabii buraya yazı yazan diğer meskeltaşlarımızı da:)
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bu iyi bişey mi şimdi,ben sadece sitemizi tanıttım arkadaşlara amaa
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sen burda olduğun için site değerlidir,site senden bahsederse site değer kazanır..İSGforum değil sizler ön plandasınız..burası akşam çay içmeye gittiğimiz sanal cafe gibi ben çok stres atıyom burda sizlerle..sen değerlisin değer sensin..Fatih bey ve mastırımız ve diğer yönetici ve de değerli üye arkadaşlarımız muhabbeten gönülden hizmet etmeyi seven sizler değerlisiniz..site vesiledir sadece..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2013 ---
    16 martta istanbuldayım...:)
  18. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    hah şöyle ya,biraz poh pohlanmayı hakediyorum bencee :)
  19. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    16 marta bir organizasyon düzenlemek lazım :) Bu fırsatı kaçırmayalım ;)
  20. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    16 Mart büyük gün:) Erkan Bey şaka bir yana gelecek olmanıza çok sevindim.. Bu arada siteyle ilgili söyledikleriniz de çok hoş. Temsil etmek siteye değer katan insanlar vs hakkıdna söyledikleriniz.. Bu arada Tuğba Hanım İSG Forum u temsil etmediğini vurgulayarak söyleyince toplantıda korktum bir an "tüh İSG Forumdan hiçbir yetkiliyi çağırmamış mı olduk?" diye.. Ama bakış açınızı okuyunca rahatladım:)

Tuğba hanım eğer gaz istiyorsanız biz de gazın motivasyonun alası var, gördünüz...:)

Bu arada 10 gün sonra kısmetse Bursa'da daha coşkulu bir toplantı yapcağız...

Son olarak mastır kimdir merak ettim:) Çok derin biriyse şimdiden kaçayım:)