1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Uzmanlar için en büyük sorunu çözmenin vakti gelmedi mi?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 16 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Ali İhsan bey federasyon için en az 5 derneğin bir araya gelmesi gerekiyor...

Neden İSTANBUL İSGDER, sorusuna gelince, kendileriyle daha önce birkaç kez görüştük, amaçlar, hedefler, ilkeler bize uygun geldi... Gerek dernek toplantılarına bizi davet ettiler gerekse bizim düzenlediğimiz toplantılara konuk oldular, sorularımızı içtenlikle yanıtladılar... Hepimizin hedefi ODA kurulması çalışmalarına destek vermek, bu konuda çalışmalar yaparken bunun için geçecek sürede dernek bünyesinde çalışmalar yapmak... Boşa harcayacak zamanımız yok!
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mart 2013 ---
    Özkan bey ,

İsghareketini biraz açar mısınız? Nasıl bir birliktelik hedefliyorsunuz? Bu da bir dernek midir? Nasıl bir yapılanması vardır? Bununla ilgili bizi bilgilendirmenizi rica ediyorum....
  3. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İSG HAREKETİ İNSİYATİF BİR ÖRGÜTLENMEDİR.

İSG HAREKETİ DERNEKLER ÜSTÜDÜR.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI BU ÇAĞRI SİZE METNİNDEKİ 14 MADDEYİ GERÇEKLEŞTİRECEK ÖRGÜTLENMEDİR. http://www.isgforum.net/threads/ankara-iş-güvenliği-uzmanları-derneği.4373/#post-14580

İSG HAREKETİNİN HER HANGİ BİR SİYASİ PARTİ İLE VEYA DERNEK İLE HİÇ BİR BAĞLANTISI BULUNMAMAKTADIR.

İSG HAREKETİNİN MERKEZİ BAŞKENT ANKARADIR.

İSG HAREKETİNE KATILAN HERKES YÖNETİCİSİDİR.

İSG HAREKETİ TÜM TÜRKİYEDEDİR VE HER UZMANI KUCAKLAMAKTADIR.

GENEL KATILIMLAR İÇİN WEB SİTEMİZ ÇOK YAKINDA YAYINA BAŞLAYACAKTIR.

İSG HAREKETİ AMBLEMİNDEKİ İKİ YILDIZDAN BİRİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANINI DİĞERİ ÇALIŞANLARI TEMSİL ETMEKTEDİR. ÜZERİNDEKİ HİLALLER İSE ONLARI TEHLİKELERDEN KORUYACAK OLAN İSG HAREKETİDİR.

4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Başka bir forum sitesinde tüisag diye bir oluşum var, şehir şehir dolaşıp toplantılar düzenliyorlar. onlarda oda oluşumu için faaliyette olduklarını söylüyorlar. Bunun hakkında bilginiz var mı bilmiyorum varsa benzer bir yapılanmamıdır? Onlarda dernek filan değil, dernek adı altında olmadan yapılan çalışmalar resmi makamlarca ne kadar ilgi görür? Bu konuda ne düşünüyorsunuz.....?
  5. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnsiyatif örgütlenme Anayasal haktır. Hiçbir Hareket; oda, siyasal yapı yada sendika faaliyetlerine dernek olarak başlamamıştır. eşi benzeri yoktur. Dernek olursan dernek kalırsın... Dernek kurmak kolay yaşatması zordur. Bu bakımdan dernek faaliyetlerinde olan arkadaşlar amaçlarından zamanla saparlar ve amaç derneği yaşatmak olarak devam eder gider yada zaman la yorulur ve pes ederler. Bu örgütlenmenin birinci kuralıdır. İnsiyatif örgütlenmeler zaman içerisinde amaçları ne ise öyle resmiyet kazanırlar. Tamamen hukukidir. ve Anayasal bir harekettir.
  6. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnsiyatif örgütlenmelerde başkanlık sitemi olmadığı için belirli bir hırs ve yarışta olmaz üyelerin tamamı yöneticisidir. Aralarında bir kişi imak ve kabiliyetleri doğrultudunda sözlüğe seçilir. Ve hareketin sözcülüğünü yapar dönemsel olarak bu değişir. Hareketin yeni yüzleri olur. Böylece kurulacak olan odanın yönetim kadrosuda şekillenir. İnsiyatif hareketler dernekler üstü oluşumlar olduğu için bir yada daha fazla derneği içerisinde barındırabilir. Böylece sizin federasyon dediğiniz şey kendiliğinden oluşur. Amaçlar süratle gerçekleştirilir. Bu bakımdan bakanlıkla görüşmelerde en kısa zamanda başlatılacak ve oda talepleri en yüksek tondan seslendirilecektir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mart 2013 ---
    Nurdan hanım sizinde hareket içerisinde katılımlarınızı bekliyoruz..
  7. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    o bahsettiğim oluşum hakkındaki görüşünüz nedir? sizden farkları nedir? Söylemleriniz birbirine bennziyor diye soruyorum... Onlarla birlikte hareket etmeyi teklif ettinizmi? Yada teklif etmeyi düşünür müsünüz?
  8. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bizim başka bir oluşumla dernekle veya adı herneyse bağlantımız yoktur. Biz bu işi süratle gerçekleştirebileceğine inanmış ve bağlantılarını kurmuş bir hareketiz planlar yapılmıştır. yani altyapı hazırdır. Bu bakımdan başka hiç kimsenin yapamayacağını iyi biliyoruz. Diğerleri oda kurulması ve uzmanların haklarının sağlanması ve bu mesleğin ayağa düşmemei konusunda samimi olanların yanımızda yer alacağından şüphe duymuyoruz. Samimi olmak önemli eğer gerçekten bu saydığımız konularda samimi ise boşa kürek çekmeye gerek yok gelir harekette ne görev istiyorsa alır.
  9. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sadık beyle telefonda sürekli görüşüyoruz ve Ankaraya bekliyoruz.. Kendisi bize biraz daha bekleyin demişti. Biz bu söze itimat ediyoruz fakat bu suitimal edilmemeli diye düşünüyoruz. Ankaraya gelip Kasım beyle görüşecekler hoşbeş yapacaklardı. Bekliyoruz.. Biz her gün bu hoşbeşleri yapabilecek durumdayız ve yapıyoruz. Mesele kamuoyudur. Burada bir ihtiyaç uyandırılmalı yoksa dediğim gibi bakanlığa ve Kasım bey'e ulaşmak bizim için zira sorun değildir.
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Bursa toplantısını 10 Mart'tan daha ileri bir tarihe ertelemek durumunda kaldık. Özür dileriz. Ama zıpkın gibi, bomba gibi bir buluşma olacak şimdiden söylemesi:)
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bencede doğru olanı yaptınız,tarihi önceden belirleyin de bizde ona göre planlayalım vaktimizi
  12. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben de bir uzman adayı olarak oda meselesini destekliyorum. mayıs sınavından sonra aranızda aktif bir şekilde görev almak isterim. Ayrıca but rüe kurumların yani aynı işi yapanların insanları meslekte yaşadıkları zorlukları ve eksikleri ortak kararlar vererek söylemesi sesin desibelini artıracağı gibi yaptırım konusunda da dayatmada gayet etkili olacağı kanaatindeyim. elimi taşın değil kayanın altın sokmaya varım... selamlar... Ve ayrıca bir öneri olarak bir "çalışma grubu" oluşturulabilir internet üzerinden de "face to face" toplantılar olmadan da süreci hızlandırabiliriz diye düşünüyorum. Site yöneticisi arkadaşıma eğer o da isterse "çalışma grubu" şablonu çıkarabilirim. sevgiler, selamlar...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Mart 2013 ---
    Ben de bir uzman adayı olarak oda meselesini destekliyorum. mayıs sınavından sonra aranızda aktif bir şekilde görev almak isterim. Ayrıca but rüe kurumların yani aynı işi yapanların insanları meslekte yaşadıkları zorlukları ve eksikleri ortak kararlar vererek söylemesi sesin desibelini artıracağı gibi yaptırım konusunda da dayatmada gayet etkili olacağı kanaatindeyim. elimi taşın değil kayanın altın sokmaya varım... selamlar... Ve ayrıca bir öneri olarak bir "çalışma grubu" oluşturulabilir internet üzerinden de "face to face" toplantılar olmadan da süreci hızlandırabiliriz diye düşünüyorum. Site yöneticisi arkadaşıma eğer o da isterse "çalışma grubu" şablonu çıkarabilirim. sevgiler, selamlar...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Mart 2013 ---
    Ben de bir uzman adayı olarak oda meselesini destekliyorum. mayıs sınavından sonra aranızda aktif bir şekilde görev almak isterim. Ayrıca bu tür kurumların yani aynı işi yapanların insanları meslekte yaşadıkları zorlukları ve eksikleri ortak kararlar vererek söylemesi sesin desibelini artıracağı gibi yaptırım konusunda da dayatmada gayet etkili olacağı kanaatindeyim. elimi taşın değil kayanın altın sokmaya varım... selamlar... Ve ayrıca bir öneri olarak bir "çalışma grubu" oluşturulabilir internet üzerinden de "face to face" toplantılar olmadan da süreci hızlandırabiliriz diye düşünüyorum. Site yöneticisi arkadaşıma eğer o da isterse "çalışma grubu" şablonu çıkarabilirim. sevgiler, selamlar...
  13. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

HENÜZ SON HAMLE OYNANMADI!