1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Vaka analizi-maket bıçağı yaralanması

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 29 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  İşletmelerde maket bıçağı tarzı bıçaklar kullanılırken el-kol ve benzeri yaralanmalar olmaktadır,işe uygun olmadığı halde maket bıçağı ile ilgili işi yapmak,maket bıçağının yanlış kullanımı, uygun olmayan tipte maket bıçağı kullanılması,talimatlara uyulmaması veya talimatların olmaması,el aletlerinin kullanımı konusunda eğitim ve işbaşı eğitimlerinin verilmemesi gibi nedenlerden dolayı iş kazaları meydana gelmektedir.
  ekteki örnek kısa bir sunumdur,sunuma eklemeler yaparak sunum geliştirilebilinir (örneğin mevzuat maddeleri ve kaza basın haberleri eklenebilir,alınması gereken diğer önlemlerden (kullanılması gereken kkd gibi) bahsedilebilinir

  Ekli Dosyalar:

 2. nilaysuner İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7362
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  DEMO PLASTİK ÜRÜNLERİ AŞ
  Elinize Sağlık :)