1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Vali gözetiminde denetlemeler!-paradigma

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Geçen hafta denetlendim.Ama tam 1 hafta boyunca denetlendim önce bakanlık iş müfettişleri geldi ki bu rutin oldu artık madenler için senede 2 sefer denetliyorlar,iyi de ediyorlar sıkıntı yok.Fakat birde Kütahya valiliğinin durumdan vazife çıkarıp senede 1 yaptığı! denetleme var ki inanın sadece dostlar pazarda görsün mantığıyla ehil olmayan insanlarla yapılan dehşet bir denetleme.Valilik ber ekip oluşturyor bu ekipte çevercisi,madencisi vs vs var.Bu sefer gelen maden mühendisi Kütahya il özel idaresinde yeni göreve başlamış yenide mezun olmuş bir genç.İşi hiç bilmiyor neyi neden istediğini bilmiyor hatta ne soracak onu dahi bilmiyor.Gel şimdi buna laf anlat.Yakın komşularımızda da denetleme yapan bu arkadaş birde millete hakaret etmiş(Bunun için gereken yapılacak,elimizden geldiği yere kadar götüreceğiz konuyu) Bu Büyük! mühendis arkadaşın bir kaç gafı;
    1-Bu desandre nin eğimi 30 derece gibi görünüyor hangi sığır sürdü bu desandreyi,(Eğimi fazla bulmuş kendince ve hakaret etmiş,işin ilginç yanı hiçbir mevzuat karışmaz senin eğimine istersen kuyu yaparsın)
    2-Desandrenin bir yanına insan geçişi için tutamaklı basamaklı yol yapılmış bizim büyük mühendisimiz,''Desandrenin bir tarafına yaptınızda neden diğer tarafına yapmadınız'' demiş ve gerekçesi de mevzuattan değil yine kendince
    3-Benim görev yaptığım ocakta sadece işçi soyunma odalarına gitti ocakla mesafesi 100m fakat arkadaş ocağın ağzından dahi bakmaya lutfetmeden sizde sağlık güvenlik işaretleri yok dedi! Ocağın ağzından itibaren çıkışa kadar gereken her yerde var sen ocağın ağzından bile bakmadın dedim ''soyunma odası içerinin aynasıdır'' Gibi büyük bir veciz laf sarfetti.
    Sonuçta kişiliği oturmamış mesleki tecrübeye sahip olmayan bu saygısız kişiyi melektaşım olarak görmediğim gibi şiddetle kınıyorum!
    Bakanlık müfettişleri ise geldiler mevzuattlar ışığında denetlemelerini yaptılar,eksikleri yazdılar,sağolsunlar bu güne kadar kırıcı en ufak bir kelime dahi kullanmadılar gün geçtikçe değerlerini daha iyi anlıyorum.Hepinize selamlar,kolay gelsin.Aramızda yarın bir köşe başını tutan olursa lütfen haddi aşmasın.
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Geçmiş olsun
  3. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Teşekkürler.
  4. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    Valiliğe bak ya, tam bir komedi. Senin neyine İSG ile ilgili teftiş yapmak.
  5. Recep Kaplan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben orada G ile başlayan bi laf ederdim ama. neyse . okurken ben bile sinirlendim. Teftişe eyvallah ama çözüm odaklı, yapıcı olmalı. Allah insanları kibirden uzak tutsun, biz iş güvenliği çalışanlarına da sabır versin!
  6. geçmiş olsun Resul Bey.
  7. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin olacak bitecek :)
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hep derim valiler atanmış değil seçilmiş olmalı. Seçilme derdi olmalıki insanlara farklı gözle bakabilsin.
  9. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Teşekkürler.
  10. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    herhalde valiyide iş güvenliği uzmanı yaptı devlet ki denetleme yapıyor :p
  11. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sinir bozucu bir durum.Hoş görün memurcukları. Sizden öğrenecekleri çok şey olacak,bunun farkına varmaları da bir hayli zaman alır .
  12. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ben o konuda gerekeni yaptım ve bunun için alfabedeki tüm harfleri kullandım gözünüz arkada kalmasın
  13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Şikayet edin etmesine de oraya atanmış birisi zaten gerekli desteklerle oraya atanmıştır.
    Bu hakaretlerin sebebinin de neden olduğu zaten anlaşılıyor.
    Hayat bunlarla dolu işte.
  14. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Sait bey ben o hayatın en dibinden geliyorum.Ameleliğinden seyyar satıcılığına kadar her işi yaptım.Dediğiniz gibi hayat bunlarla dolu ama bir buna alışamıyor insan galiba.
  15. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    alfabeyede yeni düzenleme geliyor gibi X W Q bi ara onlarıda eklersiniz artık
  16. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Resul Akdeniz
    Farkındayım ve sizde farkındasınız.
    Zaten sindirebilecek birisi olsanız siz de bunu dert etmez, bunu yazmazdınız.
    Ama bizler bu duruma ne kadar da üzülsek de işimizi yapmanın sorumluluğunu taşıyoruz.
    Herşeyin hakkı ile olmasını istediğimiz için üzülüyoruz.
    Biraz incelense, oralara ondan kat be kat daha iyi ne arkadaşlar ne hak edenler vardır ama çark farklı işliyor ülkemizde maalesef.
    Biz her ne olursa olsun, işimizi layıkı ile yapıp, vatanımıza borcumuzu bir şekilde ödemeliyiz.
  17. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şenlikli geçmiş denetim desenize,2 taraf da birbirlerine :))))).
  18. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Evet o açıdan bakınca epey şenlikli idi:)
  19. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    offf of size bir valilikten gelmişler, bizi kafası esen denetliyor, yol geçen hanı gibi tak tak denetime geldik, kim o belediye, kim o sanayi bakanlığı, kim o turizm bakanlığı, kimdir o TSE, yine kim o onaylanmış kuruluş , şimdi buna birde çalışma bak müfettişleri eklenecek, valla işi gücü bırakıp denetçi gezdiriyoruz. :)
  20. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Kolay gelsin.Bakanlık müfettişleri en iyisi.