1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ve yönetmelik resmi gazetede yayınlandı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    böyle abuk subuk zırt pırt birşeyleri değiştirip duracaklarını bilseydim c sınıfı belge almaya bile tenezzül etmezdim. iki dakika adam olun derler ya, birşeyi de değiştirmeyin yahu.
  2. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tepki olursa bunlar anlar artık neyin ne olduğunu
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu nedir ya, çocuk oyuncağı gibi, hiç devlet kurumuna yakışıyor mu bu yaptıkları.
  4. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A Sınıfı sertifika için 3000 gün pirim aranıyor. 2000 olan işyerinde çalışan kişi sayısı. Az tehlikeli işletmede 2000 kişiden fazla çalışan var ise tam zamanlı C sınıfı iş güvenliği uzmanı istihdam edilir. Bu sayılar daha önce çok tehlikeli için 500 tehlikeli için 750 az tehlikeli için 1000 kişiydi. şimdi 1000-1500-2000 olarak değiştirilmiş. Saygılarımla :)
  5. Erdal Sarıgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Resmi yollarla suyunu çıkardılar. Resmen suyu çıktı.
  6. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    adamaların kanun üzerindeki ciddiyetini politikasını gösterir bu, benim anladığım bu kanuna göstermelik çıkardık daha önce iş güvenliği mi vardı sanki demek istiyorlar bence :)
  7. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Çok daha enteresan kendine pay çıkaran ve İSG adına büyük mücadeleler verdiğini belirtenler (kurum veya dernek diyim) var.Gururla biz yaptık sayemizde oldu diye yazarken yönetmeliği okudular mı bilmiyorum ama mücadeleleri bu şekilde ise yapmasınlar diyorum :(
  8. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    B ye girip sertifika aldığının ertesi gün sınav yapılsa ona girip A alabilirsin. çünkü B den A ya geçişte 1800 gün pirim şartı aranıyor :D
  9. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Daha Önce Mühendis olarak çalıştığım yerlerle irtibatı koparmayım bari tekrar mühendisliğe dönmek gerekebilir..Öyle gözüküyor
  10. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A sertifikasını sınava girip başarılı olursanız alabileceksiniz. Hatta bu pirimle A+++ sertifika bile alabilirsiniz :D
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    İşi bilmeden Aplus alsak nolcak ki ..ama memleket belgeye bakıyor işte.Kamuda işe yararmı C,B,A bilemiyorum..
  12. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    az tehlikeli işyerinde bir ayda kişi başı 6 dakika
    tehlikeli işyerinde bir ayda kişi başı 8 dakika
    çok tehlikeli işyerinde bir ayda kişi başı 12 dakika
    Arkadaş bırakın 6-8 dakikayı 12 dakikada bir kişiye ne anlatabilirsiniz? Anlattığınızın ne kadarını anlar ve anlayıp anlamadığını nasıl kontrol edebilirsiniz? Hepsini geçelim. Bu süre içerisinde işletmeyi gezeceksiniz, riskleri tespit edeceksiniz, gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını kontrol edeceksiniz, acil durum planları ve sabotajlara karşı planlar hazırlayacaksınız, yetmezmiş gibi yazışmaları yapacaksınız vs vs. Kanunun verdiği tüm görev ve sorumlulukları bu sürelere sığdırabilen gitsin sihirbazlık yapsın daha çok para kazanır o_O
  13. Satife Üstüner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar diğer sınav tarih belli degil lütfen uyduruk sekilde Şubat ayı diye çıkarmayın Kasım sınavını bile Aralık yaptılar iki sekilde eziyet olmasın diye birazcık mantık ya daha belli degil delinin biri tas atıyor digerleri arkadan dalıyor hem alsak ne olacak hepiniz A olsanız ne olacak nasıl C lerin fiyatlarını düşürdü iseniz bunu da mahvedeceksiniz Allah'tan yeni mezunlara verilmedi böyle bir şans en azından deneyimi olan arkadaslara sesleniyorum umarım fiyat politikanızı kendi ellerinizle yine baltalamazsınız
  14. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    çok güldün ne yalan söyliyim
    Rabbim de seni güldürsün
  15. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Yeni mezunlara verilmesede Hiç iş güvenliği uzmanlığı yapmamış ama primi olup yeni iş güvenliği uzmanı olmuş birine bu hak verilmiş olacak bence aynı şey ha yeni mezun olmuş biri ha primi doldurmuş biri Tepeden inme A sınıfı uzman sayısıda çoğalacak maalesef
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

güldürdüysem ne mutlu bana :) Allah razı olsun.
  17. ugurkavakli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu geçici madde 1 yılmı geçerli benim prim 1304 haziranda doluyor. ondan sonra yapılacak olan sınavlara girme hakkım varmı?
  18. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    torba yasa 2 ağustos 2013'te yayınlandı, 1 yıl süre 2 ağustos 2014'te sona eriyor. 2 ağustos 2014'e kadar kaç sınav yapılacaksa 2 tanesine girme hakkınız olacak.
  19. Arkadaşlar bence önümüzdeki yıl c nin b ye b nin de a ya bakma işini kaldıracaklar...çünkü su yönetmelikten sonra ortalık uzmandan geçilmeyecek.
  20. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    süreleri düzeltmezlerse bu şekilde bırakılırsa sağlıklı iş yapılmaz. İleride sınıf ayrımı kalkarsa da lehimize olur tabi