1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Veee hükümet kanunu erteliyor... #isgkanunuertelemeyehayır

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Selçuk Aslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar strese gerek yok öylede böylede bu bizim hakkımız çıkacak bence
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2013 ---
    iyi olur
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar o demin bahsettiğim isme yıkardaki önerimide sordum verdiği cevap şu
    'etkili bir kampanya kanun eksikleri için düzeltmek şartı ile meclise iadesi sağlanabilir...
  3. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki ne yapmamızı tavsiye ediyosunuz aklınızdan geçen birşey varsa paylaşın elimizi bizlerde taşın altına koyalım....
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    admin arkadaşlar göreve bir imza sayfası oluşturalım bunu yapmak sizin elinizde oraya imzaları toplayalalım ilk baş bakanlığa sonra meclise sonrada cumhurbaşkanına sunalım şimdilik aklıma gelen bu
    sesimizi duyan yokmuuuuuuu admin kardeşler haydi acil değil ama çabuk çabuk bi düşünün de bi hareket edin.fosforlu kedi gözlerimiz olun.........
  5. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şuan herkes halinden memnun galiba...
  6. Kevser Semiz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37780
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    face de bir imza sayfası vardı ben az önce imzaladım
    http://imza.la/isg-kanunu-ertelemesine-hayir/
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla onu bnede gördümde güvenemedim kimin yaptığı belli değil bu forum un yöneticileri başlatsa bence çok daha iyi en azından emin oluruz amaca hizmet ettiğinden
  8. Havva Gülenç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fatma Hanım Meclisten çıkan kanundan Başbakanın haberinin olmaması mümkünmüdür!!! Hiç zannetmiyorum muhtemelen millet vekilleri de talimatı Başbakandan almıştır akp li milletvekillerine sesinizi duyursanız başbakanın talimatına karşı çıkıcak akp milletvekili yok bu ülkede muhalefet vekillerine duyursanız muhalefet savunuyor diye yine ciddiye almazlar Cumurbaşkanına ulaşsanız onunda akp hükümetinin çıkardığı herhangi bir kanunu onayalamadığı daha görülmedi bence bunlar bu sorun için uygun çözümler değil naçizane fikrim gene ne varsa halkta var eğer etkili bir şeyler yapmak istiyor iseniz bu eksende bir şeyler planlayın bizde katılalım
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aynı zamanda #İsgkanunuertelemeyehayır tag ına canlar bir destek yahu.çokmu zor iki satır karalamak bakıyorum sabahtan beri bir kaç kişiyiz hep aynı adamlar ama bu konuya 2000 küsür kişi bakmış ya kılınızı bi kıpırdatın da bu sorunun hepimizin sorunu olduğunu bi anlayın artık o kadar kişi bir tane mesajla destek olsalar idi şimdi liste başıydık liste başı olmadan da kimsenin dikkatini çekemeyiz buda böyle biline
  10. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    havva hanım gerginliğinizi anlıyorum ama hepimiz gerginiz kimsenin savunusu değilim ben sadece bana söyleneni aktardım bundan herkes kendine göre bir çıkarım yapabilir bunada saygı duyarım.ama mesajlarımı eksik okumuşsunuz sanırım aynı kişi iptal edbileceğinin sinyalinide verdi hatta yol göstererek bu mesajınıda yukarı ekledim.bence bu hiç bir şey olmamasında iyidir elimizdeki bir dir.ama sizin başka bir çözüm planınız varsa paylaşmalısınız ortak akıl herzaman daha iyidir.ama birbirimizi yemeden ancak bu şekilde hedefe ulaşabiliriz.hedefimiz aynı değilmi?
  11. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Esnasıfımıza müjde diye haberler var.. Olay çoktan bitmiş anlaşılan..
  12. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    ÇEKO cular uzman olacak teklifi torba yasa teklifinde var m !!!! ??? Ben de doktor ve avukat olmak istiyorum...
    Bu arada arkadaşlar tepkilerimizi İSG kültürünün Türkiye üzerinde yerleşmesi üzerinden yapalım. Parti sisyasetine girersek kendi içimizde bölünürüz. Zaten hiçbirimiz kanun ertelenmesine katılmıyoruz. Hep beraber tepki verelim..
  13. Havva Gülenç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben hiç gergin deyilim şu an iş yerinde oturdum çayımı içiyorum polemik değil niyetim bu tarz şeyler bize şuan bir şey kazandırmaz sadece kendi ön görümü dile getirdim ben daha yeni C sınıfı uzman oldum dolayısı ile C sınıfı uzmanları sivil toplum kuruluşu olarak kim temsil eder net bilmiyorum İSİGDER vs başka bizi temsil edicek yada yanımızda olabilicek sivil toplum kuruluşu varsa bir ara gelip basın açıklaması eylem vs yapabiliriz bu konuda beden daha bilğili olanlar eminim forumda mevcuttur bağlantıları sağlasınlar yapalım hak verilmez alınır derler ya ben o kafadayım
  14. Sema Hashalıcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55319
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    doğru esnafa müjde bize de hadi be diyorlar..durun durduğunuz yerde.sen de yada sizde kimsiniz...
    çok haklısınız havva gülenç hanım.bir atasözü derki hakkını aramayan hakkı ile beraber şerefini de kaybeder.bizler yeni uzman olarak zaten sudan çıkmış balıklar gibi tam ne yapalım nasıl yapalım diye düşünürken olay ne yönlere kaymış durum da.
    bizden daha bilgili olanlar forumda gördüğüm ve okuduğum kadarı ile bişeyler yapmaya çalışıyorlar..inşallah sonuç verir.
  15. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Arkadaşlar kısa ve öz bir tepki metni yazabilecek olan varsa aranızda hemen yazsın.. Milletvekili eposta adreslerine ulaşabilecek olanınız varsa buradan yayınlasın..Topluca eposta atarız..BİGDER Eski başkanı Mesut Toraman hocamız da birleşip topluca eposta yağmuruna tutmamızın faydalı olacağını söyledi dün..

Zaman şikayet zamanı değil..Elimizi çabuk tutmazsak çıktı çıkar..
  16. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hah şükür admin nerelerdeydin fosforlu kedi gözü olma yolunda ilerliyorsun tebrikler:)
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  18. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Erkan Bey senin elin kolun uzundur..Bu yasaya karşı oturaklı bir metin var mı elimizde..Bu yasa yüzünden kaç iş kazası olacak, kaç kişi sakat kalacak, işverenler işte şu kadar tazminat ödeyecek filan diyebileceğimiz sapına kadar bizim psikolojik harekatımız olacak bir metin lazım acil..
  19. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Arkadaşlar lutfen sakin olun. İSG Yasası , meclis içerisinde ya da onların çok yakınlarındaki işverenlerin işine gelmemişse ; dert anlatılabilecek bir tek kişi kalıyor . MARKO PAŞA... Gerisi teferruat .
  20. burcubektemur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu yasa çıkarsa biz uzmanlara nolcak ?