1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Veee hükümet kanunu erteliyor... #isgkanunuertelemeyehayır

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. ben de imzaladım arkadaşlar henüz uzman değilm ama hep destek tam destek :)
  2. ercan doğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar eylem teklif ediyorum..organize olup butun illerde eylem yapalım sesimizi duyuralım.kimimiz kursa gitti kimimiz osgb kurdu.. kendimizi bu işe göre planladık emek sarf ettik emeklerimizin çöpe atılmasına izin vermeyelim
  3. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  4. Necdet Apaydın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bütün akp li vekilleri kınıyorum.......
  5. sedem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok merak ediyorum birileri ne zaman bu ülkede sadece BAKAN olarak kalmayıp aynı zamanda DÜŞÜNEN, DİNLEYEN, ANLAYAN haline gelecek? taşıdıkları sıfatın onlara emrettiği gibi sadece bakmaktan ne zaman vazgeçecek??? diren diren nereye kadar ya... biri bakar, birir durur, biri kudurur diğeri de kura çeker bize çıkar... diren sinir sistemim diren... :(
  6. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Keşke eylem yapabilsek, çok haklısınız.Ama örgütlenmemiz yeni yni oluşuyor. Bakın ben geçen cumartesi Bursa İSG Derneği'nin YK üyeliğine seçildim..Ama daha bu derneğin geçmişini tanıyamadan ve yeni Yönetim kuruluyla yeni bir yol haritası çizemeden bu sorunlar geldi önümüze, keza en büyük iş birlği yaptığımız İstanbul İSGDER daha ilk genel kurulunu tamamlamış değil....Dieğr dernekler de sürece hazırlıksı yakalanmış olabilir.. Eğer içinizden bir babayiğit eylem organize edebilirse destek oluruz.Ama bu seferki eylemin valilik izinli olması daha doğru olacaktır.

AKP milletvekillerini protesto etmeye edelim.. Ama buna sesini çıkarmayan ve yüzyüsüzce ÇEKO mezunlarını İSG uzmanı yapmaya çalışan partileri de edelim.. Bu mesele kesinlikle parti siyasetine dönüşmemelidir.. Çünkü birlik olduğumuz bir konuda gerksiz yere ayrışmış oluruz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2013 ---
    http://www.isgforum.net/threads/mail-bombardımanı-yapabilmemiz-için-gerekli-metin.6588/

Bu konudaki taslak metinleri kullanırsak yol alırız arkadaşlar... Bu arada eposta atacağımız milletvekillerinin ileti adreslerini gönderbilecek olan var mı?
  7. demirefe84 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    18 mayıs sınavını geçtim 354 lira daha para yatırdım 2000 tl masrafım oldu, en önemlisi büyük umut bağladım bu işe,
    arakdaşlar şimdi söyleyin isg uzmanlığı elimizde mi patladı? iş bulamayacakmıyız? bilgili biri şunu tam olarak açıklasın allah rızası için. Ne olacak bundan sonra kesin ertelendi artık bu yasa. BUNDAN SONRA İŞ DURUMU NE OLACAK
  8. Emine Diren İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    260732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kamu
    BUNCA EMEK, BUNCA PARA STRESTE CABASI=SIFIR
  9. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    esnafın magdurıyetini düşünen bakanlık isg uzmanlarının magduriyetini neden düşünmez acep...
  10. aycan aras İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar paylaşımlarınızı okuyorum bende iş güvenliği uzmanıyım ama ben şunu gördüm herkes alacağı kazanacağı parayı düşünüyor.
    Birde kazanacağınız işyerlerini düşünün onlar sürekli üreten ekonomiye katkıda bulunan işçi çalıştıran bir bölüm. Objektif bakalım 50 den az işyerleri söz konusu 50 den çok çalışanı olan yerlerde zaten iş güvenliği uzmanı var. Diğer bir durum A ve B sınıfını kapsayan bu işyerleri için yeterli sayı mevcut değil aslında bakıldığında hekimde yetersiz o zaman bu kişilerin artması gerek onun için uzatılması bence uygun oldu o arada herkes konuya vakıf olur. Hepimiz mühendisiz tabiki önce insan hayatı tartışmaya gerek yok ama birde gerçek anlamda uzmanlık yapılacak gibi gözükmüyor yazılarınızdan onu anladım lütfen sakin olun herkes vakti gelince meraklıysanız uzmanlığınızı yaparsınız bende dahil. OSGB diyorsunuz zaten öyle aman aman rakamlarla kurulmuyor. Kuran bu riski almalı zaten artı sadece bu değil osgbler başka ek risk vs yaparak durumu fazlasıyla götürüyor. Canınızı sıkmayın derim . bir yıl daha uzaması bence yerinde oldu kanunnu herkes kavramış olur.
  11. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Düz mantık :) Mağdur olan on bin kişi. Bu işten kaytaran milyon kişi...
  12. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    slm arkadaşlar şimdi ankaradan internet gazeteciliği yapan bir abimizle görüştüm bana detayları yollayın ben haber yapyım sizin için dedi.:)
  13. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki bi düz mantıkta ben kurayım:)şu durumda şu ana kadar bakanlık müfettişleri tarafından cezalandırılan kişilerin magduriyeti ne olacak adamlar demicekmi biz magdur olduk bize yol gösteren olmadı birileri(isg uzmanları)bize yol göstermedi bizde ceza yedik diye...antepte insaat firmasına kesilen 857 tl cezanın hesabını kim verecek demezlermi bakanlık kasasını doldurdu erteliyolar diye söylenecek okadar çok şey varkı...
  14. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    kalemi kuvvetli bir arkdaş aranıyor bana mağduriyetleri ve riskleri yazıp yollayın hemen yayına girecekler.
  15. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    pardon rakamı yanlış yandım 857bin tl...
  16. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Öncelikle bu dediğin düz mantık değil ters mantık :D

Yasanın yürürlüğe girmesi devletin daha çok işine gelir çünkü daha çok yer kapsama gircek daha çok ceza kesebilecek ;)
  17. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
  18. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    KALEMİ KUVVETLİ DİNLE BAKALIM
    YILLARCA BU ÜLKEDE İNSAN İŞ GÜVENLİĞİ YOKSLUNLUĞU NEDENİYLE PATRONUN GÖLGESİNDE KALDI. SEVGİLİ PATRONLARDA YILLARCA BİZ NE YAPALIM YOL GÖSTERENİMİZ YOK DİYEREK AĞLADILAR. ŞİMDİ İLK KEZ BELKİ BİR ŞEYLER YOLUNA GİRECEK DİYEREK HERKESDE BİR HEYECAN OLUŞTU. BİNLERCE ÇALIŞAN BELKİ NEYİN NE OLDUĞUNU ANLAMASA BİLE BU YASA SAYESİNDE BELKİ BİR NEBZE OLSUN KORUMA ALTINA GİRECEKTİ. VE ŞİMDİ NE OLDU. YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YASA KENDİNİ İMHA ETTİ. PEKİ BU İŞİN SONUCUNDA HANGİ İŞVEREN BİR DAHA İŞ GÜVENLİĞİNE İNANARAK UZMANLARI YANINDA BARINDIRACAK. HANGİ UZMAN BEN İNSANLARIN SAĞLIĞI İÇİN ÇABALIYORUM DİYEBİLECEK. SEVGİLİ MİLLETVEKİLLERİ GÖREVİNİZ DERİ KOLTUKLARDA OTURUP YÖNETMELİK YAZARAK HAVA ATMAK OLMASIN. UYANIN DA ALDIĞINIZ MAAŞI HAK EDİN. TOPLUM SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA. BU ÜLKEDE YAŞAYAN BÜTÜN İNSANLAR SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA. ÇOK TEHLİKELİ İŞLERDE ÇALIŞAN 15 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARDA, METAN PATLAMASI SONUCU ÖLEN 7 KİŞİ DE SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA. BAKIN SİZLER BELKİ SİYASET İÇİN NUMARALAR ÇEVİREBİLİRSİNİZ. BUNA LAFIM YOK. ÖNEMLİ OLAN, BU KADAR ÖNEMLİ BİR KONUDA BU DERECE GEVŞEK HAREKET ETMENİZDİR. SANDIKLARA ÇAĞIRDIĞINIZ HALKINIZ KOYUN OLARAK GÖRMEK YERİNE ONLARIN İHTİYAÇLARINI GÜNDEME GETİRMENİZ SİZİN FAYDANIZA OLUR.
    TABİ BU DURUM BİRİNCİ BOYUTUDUR. İKİNCİ ÖNEMLİ OLGU İSE MİLYARLAR HARCAYARAK OSGB AÇAN YATIRIMCILARDIR.HANİ İSG UZMANI ARKADAŞLARIMI SÖMÜRMESİNİ DİKKATE ALMADAN TARAFSIZCA KONUŞMAK İSTİYORUM. BU İNSANLAR BİRÇOK SÖZLEŞME YAPTI . BU SÖZLEŞMELER NE OLACAK. YATIRILAN PARALAR NE OLACAK. OARALAR DA ÇALIŞAN İSG UZMANLARI NE OLACAK? TEKRARLIYORUM. BU ÜLKEDE NE OLURSA OLSUN BU SİZİN SORUMLULUĞUNUDADIR.
    ÜÇÜNCÜ BOYUT İSE EN ACIKLI OLANIDIR. YILLARCA ÜNİVERSİTE KAPILARINDA SÜRÜKLENEN BİZLERİN ACINACAK HALİDİR. EVET EFENDİM. SİZLER YILLARCA DERİ KOLTUK SEVDASI TAŞIRKEN BİZLER ZORLUKLARLA OKUDUK VE İŞSİZLİK DENEN ADINI KOYAMADIĞIMIZ KABUSLA KARŞILAŞTIK. PEKİ ŞİMDİ BİZLER İÇİNDE İŞ KAPISI OLAN BU ALANDA HARCADIĞIMIZ BİNLERCE LİRA NE OLACAK. 26 YAŞINDAKİ GENCİN HALA BABA ELİNE BAKMASI NE ANLAMA GELECEK. UYANIN EY SÖZDE TEMSİLCİLER. KENDİNİZİN UYDURDUĞU BİR SÖYLEMLE SİZ HALKIN TEMSİLCİLERİSİNİZ. O MECLİS TİYATRO DEĞİLDİR. SİZLERDE TİYATROCU DEĞİLSİNİ.
  19. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yazıyorum haber metni gibi şimdi :) Biraz bekleteceğim...
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    abicim temmuz 2013 gelmesine ramak kala böyle bir değişiklik mi yapılırmış,birde üzerine 750lik c sınıfı tebliğini yayınlıyorlar dalga geçer gibi.benim sözleşmelerim varıdı imzalanmaya hazır şimdi patronlara ne diyecuk imzalamayak yasa değişikliği yapıldı gerek kalmadımı diyek..zaten adamlar yasal gereklilik olmasa umrunda bile değil sağlık güvenlik kültür falan..aha gene pisiko etmenlerim bozuldu gene...