1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Veee hükümet kanunu erteliyor... #isgkanunuertelemeyehayır

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Bugün o 450 000 işletme sahibinden birine "akaryakıt tankı, hacmi minimum tank hacmine eşit havuz içerisine alınacak." Cevaben "ben e....k miyim o tankı deldirip mazotu ziyan edeceğim" dedi. O anda yürürlük tarihi belirsiz süre ertelense fena olmaz diye düşündüm. Eşek değil bu işletme sahipleri.

Verin martinimi ben beni vuram...
  2. darktemplar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yukarıdaki mail adreslerini kopyala yapıştır ile ileteceksiniz. 5 dakikanızı almaz.
  3. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yanılmıyorsam 8ay sonra seçim var seçimi atlatmak için iyi bir yol 30 bin oy mu? yoksa 450 bin oymu? bu yasa 2013 temmuzda yürürlüğe girse bütün patronlar hükümete karşı bakış açısını değiştirmiş olacak ve sonuç oy kaybı.. neden böyle ir rizikoya girsinlerki seçimi atlatalım ondan sonra iş güvenliğine devam. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez üzülerek bildiriyorum ki bu durumda bizler tavuk oluyoruz. belki biraz sacmaladım affınıza sığınıyorum saate bakarsanız psikolojimi anlarsınız herkese sevgi ve saygılarımla.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2013 ---
    bide kime dert yanacağım bilmiyorum ama ben paramı geri istiyorum kursa giderken şartlar böyle değildi kendimi kandırılmış hissediyorum.
  4. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Valla dogru söze ne denir... :)

Bununla birlikte devlet de isveren de gerekli hazirlikliari yapma acisindan degil zaman kazanmak acisindan yaklasiyor. Örnegin, kanun kamu kurumlari 2014 temmuza kadar uzman görevlendirir diyor, csgb bundan "kamu kurumlari 2014 temmuzdan önce memur görevlendiremez" sonucunu cikarmayi basarablyor
  5. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Arkadaslar gunaydin kafam karisti fikirlerinize ihtiyacim var simdi ben bi isletmede.muhendislik yapiyorum osgb ile anlasma asamasindayim ama bu yadanin ertelenmesi kafami.cok karistrdi sizce napmaliyimm
  6. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sn. Aras
    Güzel söylemişsiniz, hoş söylemişsin ancak Türkiye gerçeklerini de unutmamak gerek. Tamam unlu mamulde ziraatçi çalışsın,madende madenci çalışsın ancak siz bu insanlara önce istihdam yaratın ki bunu konuşabilelim. Bu işler üniversite açıpta işsiz gençlik yada kendi işini yapmayan / yapamayan gençlik yaratmak ile olmaz. Temel bozuk temel. Bu temel düzelmedikçe de bu tür uygulamalar sürecektir.
    Syg
  7. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğer işini bırkaıp OSGB ile anlaşacaksan tavsiye etmem, kanun değişirse issiz kalma olasılığın yüksek. OSGB bu durumda sizi yalnızca 50 üzeri çalışanı olan yerlerde değerlendirebilir ki onlarda uzmanlarını çoktan ayarlamışlardır.
  8. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Mücadelenizdeki ısrarcı yaklaşımı takdir ediyorum. Ama o herbirisi milletvekili olabilmek için bilmem kaç trilyon para harcamış para babaları zaten kendileri okumayacaktır bu mailleri. Onların biçoğumuz kadar bilgi beceri ve ufku olmayan bilmem kaç milyar maaş ödedikleri beceriksiz danışmanlarının kokuşmuş parmakları arasında kaybolup gidecektir. Tüm üzüntüm bu. Ama yılmadan savaşa devam...
  9. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamam iyi güzel söylüyorsunuz da... bizler neden o kadar masraf yapıp kurslara gittik zaman ayırdık...
    sanki bu ülke de bir işe altyapısı sağlam öğretilerek başlanılıyor..
    her zaman deneme yanılma ve tecrübeyle gelişir bu ülke de...
    isg konusunda verilen eğitimlerin yetersiz,bilgilerin yorumlanamıyor olması konusun da hem fikirim ama devlet artık zar zor kazandığımız paraya bir şekilde el koymaktan vazgeçsin.
    1 temmuz da yürülüğe gireceğine dair bütün kanallar haberler reklam yaptı duyurular yapıldı kamuspotları yayınlandı...
    şimdi 10 gün kalmış değişikliğe gidiliyor.
    bence sebebi net: ab ye girme gibi bi ihtimalimiz kalmadı :) erken seçime gidilmesi ihtimaliyle de güven kaybeden iktidarın küçük işletmeleri de karşısına almak istememesi sebebiyle yapılan bi çalışma.
  10. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Kanunun degisme ihtimalini isgbde biliyor ve beni buna ragmen ise aliyor
  11. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Malümunuz işe almak ve işten çıkarmak çok zor bir işlem değil. tabi bu konuyu OSGB ile görüşmeniz lazım. belki sizi tam zamanlı olarak değerlendirmek istediği bir işyeri bulmuş veya farklı hesaplar yapmış olabilirler. fakat özetle kanunun ertelenmesi su süreci olumsuz etkileyecektir.
  12. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Eninde sonunda bu yasa gelecek değil mi (sanırım gelecek)... Bence OSGBler kendine uzman yetiştirmek istiyor. Eğer OSGB de razıysa biraz daha düşünün gizem hanım bence. Olumsuz değerlendirmeyin eğer onlar da razıysa
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2013 ---
    Gizem Hanım, peki branşınız üzerine mi çalışıyorsunuz? 750 gün prim olayı değişmezse mühendislikte kalmanız da avantajlı olabilir... ?
  13. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Hayirlisi diyelim ozaman
  14. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Verilen mail listesine dilimin döndüğünce açıklamalar yaparak tüm vekillere gönderdim, sizde 5 dakikanızı ayırıp kendi üslubunuzca durumu açıklarsanız belki faydası olur, o imzayı atan vekillerin bir çoğunun metni okuduğunu bile sanmıyorum, en azından birimizin mailini dikkate alarak konu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayabiliriz.
  15. Timuçin Günesen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    gimdes
    AKP nin komedilerinden fazla siyaset sevmem ama bu kadar halkla dalga geçilmez SOĞAN ERKEKLERİ....
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yalan olacak, şaka tabi.
  17. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır yani anlamadığım şey sen iş müfettişlerini türkiye geneli denetime çıkarmışsın,en basiti sivasa 3 aydır geliyorlar buranın en lüks otelinde kalıp,üstüne bir de 10 dan az çalışanı olan iş yerlerine bile gidip denetliyorlar.iyice çiftliğe döndü buralar.herkes işine geleni yapıyor.önceden ne yapılmış ne yapılıyor ve ben ne yapmaya çalışıyorum bakan yok.kafansında ampül yanan (yani aklına bişey gelen demek istiyorum :p ) her istediğini yapıyor.haktan bahseden,din ile insanların düşüncelerini yönlendirmeye çalışan AKP hükümeti denetlenen bu kadar işyerini ve bu kanuna güvenen ve zaman+para harcayan bunca teknik elemanın hakkını naptı, 3 maymun mu oynuyoruz.
  18. fethi turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    alel acele çıkarılmış bir yasanın böyle olacağı belliydi.
  19. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Yediyuzelli gun pirimin olamaz daha bransim.uzerine ama yeni sayilirim daha gecen yil mezun oldum.okuldanda
  20. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Zaten C sınıfı uzmanlar olarak bakabileceğimiz işyerleri, en erken 2014 temmuzda hizmet alacak, Az tehlikeli olanları (2016) saymıyorum bile. Yani demek oluyor ki en az 1 sene daha var imza kullanabilmek, belge işletebilmek için. Bence üzerine biraz daha koyup, braşnşlarda ilerleyip, 750 günün sonunda A uzman gibi hizmet vermek de var...