1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Veee hükümet kanunu erteliyor... #isgkanunuertelemeyehayır

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    uyutuyor aklı sıra diğer maddelerden bahsetmiyor.ama yanında ocakta geçecek olan 3.kısım işyerlerinide 2016 ya erteliyor.aklım almıyor yok böyle bişiy.
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Sayın Bakan lütfen tüm çalışanlara da can güvenliğinizi 6 ay 1 sene erteliyoruz, esnafı rahatlatacağız diye açıklama yapsınlar.
  3. Resmen dalga geciyorlar !
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar twitterden takipleşelim en azından yazdıklarımızı görüp rt yaparak karşılarında çoğalırız alın takibe
    @bahtsizsurungen herkes yazsın
  5. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    2 gün önce 7 kişi ölür 2 gün sonra çıkan yasa "ölen ölsün bize ne" dercesine.. güzel ülkem
  6. Didem Yılmaz İSGforum Üyesi

Arkadaşlar bakanlık risk değerlendirmelerinin takibini şu şekilde yapmak istiyor ; Ben bireysel olarak çalışıyorum ve yaptığım risk değerlendirmelerini isg katip üzerinden bakanlığa bildirmem gerektiği söylendi.Yani işgüvenliği uzmanlığı sözleşmesi yapıyorum işletmelerle ardından iş güvenliği uzmanı olarak sistemden beni tanımlıyorlar bende onayladıktan sonra sistemde kısa bir süre kalıyor ve iptal ediyorum sözleşmeyi,bana bakanlık yaptığım risk değerlendirmeleri için bunu yapmakla zorunlu olduğumu söyledi.Ama bununla ilgili yayınlanmış bir şey yok bakanlık tarafından olsaydı çantacıların önüne geçilmiş olurdu.
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ya arkadaşlar tvitter dan vekilleri takibe aldım şu meseleden dolayı yahu siyaset ne menem birşey adamlar habire birbirini yiyor kimsenin umrunda değiliz kimse zahmet edip cevap bile vermiyor.sanki onları oraya laf yerleştir diye yolladık :)
  8. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    su anda bole bir sistem yok keşke olsaydı.:(
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    alo 170 kafa karıştırma hattı :D ya merak ediyorum o masada oturup ahkam kesen arkadaşlar hangi ülkede yaşayıp hangi sistemden bahsediyolar:)
  10. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    bu forumda alabileceğin cevapların yarısına cevap veremez onlar.:)
  11. burcubektemur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1Temmuzda yürürlüğe girecek maddeleri 6ay veya1yıl ertelemeyi hedefliyoruz. bakan tweet atmış dün gece
  12. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    igs kanunu ertelemesi felan olmaz en baştanda söyledim bu planlıydı zaten.
    Az öncede cnbce de konuk olan sosyal güvenlik uzmanı Prof. Dr. Cem Kılıç da söyledi piyasada 15 bin uzman var hala yeterli değil bu sayıyı artırmak için yapılmış olabilir dedi.Çünkü piyasada uzman az istenen paralar çok işveren rahatsız dedi.
    Yani bencede hükümet piyasayı düşürmek uzman sayısını artırmak için böyle bir oyun yaptı olan bizimgibi vatandaşa oldu, işveren gene bu işten karlı çıkacak. :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2013 ---
    en başta yanlış yazdım ''igs kanunu ertelemesi durmaz'' olacak
  13. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iyide sizin söylediğiniz mantığa göre 4 değil on yılda erteleseler uzman artmıycak kimse 4 sene sonrası için gidip de para verip kafa yorup sınava falan girmez o kadar açılan eğitim kurumlarıda da kapanır yani onarın mantıkta pek normal değil:)
  14. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fatma hanım gayet güzel bir plan bak ben kandım temmuzda zorunlu olacak ve iş fırsatı cıkacak diye kursa gittim ama ne yaptılar 1 temmuza burda ne kalmıştı ki 10 gün, ama uzattılar işte.
    Örneyin ben bilseydim gitmezdim ertelerdim yada hiç başvurmazdım bu benim görüşüm ama benle beraber aynı mantıkla gelen kursta çok kişi vardı hatta bazılarını işyeri yollamıştı.
  15. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  16. Alper AYSUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UTKU Madencilik & Müşavirlik Hizmetleri
    bir çoğunun hesabını danışmanları yazıp çiziyor fatma hanım aktif kullanan mvk. sayısı çok az
  17. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Aynen oyle zamaninda bende kadro ixin cok yazdim yapilandirma surecindeyiz dikkate alicaz dediler ama sonuc fiyasko kursumla konustum hocalarimizin hicbiri ertelemenin kabul edilecegini dusunmuyor dedi
  18. Hidro Uzman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki erteleme kararı olursa ne zaman belli olucak, şurda 2 hafta kala olcak iş değil :(
    geçen hafta 750 iş günü mesleki tecrubesi olan C'lere A hakkı tanıyorsun, bizi heveslendiriyosun.
    Bu hafta da erteleme aşamasına getiriyorsun..
  19. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    kim söylediyse ne yazıkki yok öyle bir şey
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2013 ---
    Ertelenmesi gayet mantıklı olur..
  20. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    evet kesinlikle uzman sayısı ertelemeyle artmaz, ayrıca hayatta herkes geleceğe yönelik olarak kendisini maddi ve manevi olarak geliştirmek ister. şahsen ben ne zaman geçerli olacağını bilemediğim bu yola hiç girmezdim. Şimdi siz eğitim kurumlarını görün bakalım eskisi gibi yoğun olacaklar mı hiç sanmıyorum...

İnsanlar mühendislik, fen bilimleri vs. disiplini altında lisans 4 yıl artı yaparlarsa yüksek lisans yapacak sonra emek, zaman, para harcayıp iş güvenliği uzmanı olacak, bu kadar şeyden sonra, risk alacak sonra ne yapacaklar bedavaya mı çalışacaklar? elbette bir karşılığı olacak.