1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Veee hükümet kanunu erteliyor... #isgkanunuertelemeyehayır

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. XELODA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Erkan kardeşim vekilleri seçtiren , finanse eden seçim kampanyalarında biz değiliz malesef biliyorsun. Dolayısıyla biz millet değiliz ;dağıtılan kömürün, çeyrek altınların sponsörü herkimse millet bu adamlara göre odur. Canım kardeşim biz de kendimizi adam olduk zannettik biraz , dikkate alıyorlar sandık sokak ortasında düşüp ayağın kaysa kolundan tutmayacak insanlardan medet ummak gibi bir hataya düştük.. Devlet senin benim değil PARA nın devleti malesef.. Para toplayıp yardım edelim zavallılara (VEKİLLERE) belki imzalarını çekerler ne dersin :):)
  2. Fırat Akın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Her zaman ki mevcut hükümet halkla dalga geçiyor.
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. mustafaozkr İSGforum Üyesi

Her zaman ki gibi dalgalarını geçsinler bakalım
    Halkında cevap vereceği gün vardır arkadaşlar unutmayın
    bu hükümetin diğer hükümetlerden ne farkı kaldı B sınıfı uzmanım 10 senedir bu işi yapıyorum ilk kez beni bile kandırdılar
    her şeyin düzgün gideceğine ama şimdi görüyorum ki bu da yalan.
    iyiki biri de çıkıp şunu demedim bütün iş yerleri için durduruyoruz diye
    buna da şükür diyemiycem protostoya devam arkadaşlar.
  5. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fabrikaların önerdiğini değil OSGB lerin talep ettiğini tartışıyoruz. Anlaşılan sizin OSGB niz var. o 50TL ye yapılan risk analizlerini de biliyoruz, 1.000 lira verilen hekim ve uzman hizmetlerini biliyoruz. Evet, belki siz işini düzgün yapan bir OSGB ye sahip olabilirsiniz ama geneli düşük paralara evrak üzerindeki formatileri yaparak iş götürüyor. diğer grup OSGB lerde bir eliyle işverenin bir eliyle de uzmanın kanını emiyor.

Yazdıklarım sizin hoşunuza gitmeyebilir ama gerçek bu,
  6. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Dün meclis tv'yi izleyen bir arkadaşım yasanın kabul edilmediğini söyledi???? Bilgisi olan var mııı? :)
  7. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kabul edilmedi değilde hala görüşülmedi desek daha doğru olur
  8. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Gorusuldu ve bir ust kurula gecti dsek daha dogru olur sanirim
  9. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    o zaman başka bi maddeyi reddişlerine denk geldi o :(
  10. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet ödeme kaydedici bilmem ne diye bi yasa görüşüldü onun 42. maddesiyle karıştırıyo herkes ama o yasa bizim yasa değil
  11. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bari 30 çalışanda zorunlu tutsalar iş güvenliği uzmanı çalıştrmayı.komple eskiye dönmek niye??bunu yapsalar bari vekiller.......
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2013 ---
    Hem işyerleri daha hazır değil deniyor,böyle söyleniyor.geçiş anca böyle olur.YAVAŞ YAVAŞ ALIŞTIRA ALIŞTIRA..
  12. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    30 a bari düşülse diyosunuz ya benim çalıştıgım firmada 36 çalısan var eger 30 ve üstünü kapsayacak olsa yasa 7 çalışanı çıkarırlar sayıyı 29da tutarlar yine amirle müdürle uzmanla ugrasmazlar..işverende çareler tükenmez...
  13. Caner T. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    biri hükümetin bozduğu oyun nedir açıklayabilir mi? içerik ve başlık ayrı telden çalımıyor mu?
    ana sayfada görünce durduk yere geriliyorum,sanki biz oyun oynamışız da cici hükümet bunu fark edip,gelmiş taş koymuş.
    başka bir msj ı varsa bu başlığın,ona göre aydınlatında bilelim.
    tuzak kurulanda mağdur olanda biziz,unutmayın,unutturmayın.
  14. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  15. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eğer bu tasarı yasalaşırsa hiç kimse mevcut işine güvenmesin ne uzmanlar ne osgb ler ne de eğitim kurumları pasta küçüleceğinden mütevellit piyasa da kalite sıfır a yaklaştıırılarak çok komik rakamlara birbirinin işine saldırma gerçekleşecektir.zaten sadece parasını düşünen bazı işverenlerimiz de 'yeaaaa sayın uzman biz sana şu kadar veriyoruz ama şurda bu kadar mış ya al bu parayı çalış yada git'diyecekler bunun karşılığında da ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı uzman da işi ona göre yapacaktır.offf bilemiyorum senaryoları çoğaltmak mümkün ama hiç biri iç açmıyor:(
    ama şu bir gerçek bir tesk kadar olamadık.yuhh çekiyorum önce kendime..........​
  16. yigiten İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Başlık ve içerik uyumsuzluğu
  17. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    ?
  18. yigiten İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cevap istemedim zaten, sadece durum tespiti.
  19. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    açıkcası bende "hükümet oyunu bozuyor" kelimesini görünce, erteleme talebinin bir oyun ve hükümetin bunu bozduğunu düşündüm.

Çünkü çıkacak yasa bir oyun değil.
  20. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Hükümetin mevzuyu çocuk oyuncağı gördüğü ve bozmaya kalkıştığını ifade etmeye çalıştım halbuki ben :(