1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Veee hükümet kanunu erteliyor... #isgkanunuertelemeyehayır

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Cem Horel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bölge OSGB
    Neyseki sertifikanın basılmasını beklerken o arada askere gideceğim :p
  3. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    haha yerinde olmak isterdim gelmeye yasa yürürlüğe girer :) şanslısın.
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bizde eli boş twit atarız artık:D
  5. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    twit limitimde dolmuş o değilde
  6. Semih Sarı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu ISG yasası Avrupa Birliği uyum süreci için yapılan bir çalışmaydı... zannediyormusunuz ki işçileri duşunuyor bu hükümet... !! Şuan ki TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nde yaşanan haklı olaylardan sonra adamlar alıcakmı bizi zannediyorsunuz Avrupa Birliğine... artık zor !! işte bu yüzden bu yasayı şuan için erteliyorlar ve o tarihler yaklasıncada TAMAMEN KALDIRACAKLAR göreceksiniz. Bu ertelemeninde amacı İŞVERENLERDEN oy almak... BAŞKA SÖZÜM YOK ARKADAŞLAR HEPİMİZ BOŞUNA ÇALIŞIP DİRSEK ÇÜRÜTTÜK....
  7. user555 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Babalarinin hayrina yapilmiyor bunlar arkadaslar. Senin benim emegin+param bunlarin hepsi bos. Ìyi geceler...
  8. Cem Horel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bölge OSGB
    Benim burdan çıkardığım sonuç, 1 sene ertelendiği için fabrikalar osgbler de işi ağırdan alıp gelecek sene uzmanlarla anlaşacak ve daha vahimi ağustos, kasım ve nisan 2014 sınavlarıyla yaklaşık 100 uzman daha olacak bu da demek oluyor ki talep edeceğimiz maaşlar büyük sekteye uğrayacak sonuç bu mudur ?
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    malesef kabul edilirse tablo korkunç o yüzden ha gayret arkadaşlar şu tag a destek belki belki belki
  10. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir hekime 7-8 bin tl aylık (a sınıfı uzmanı maaşla çalıştırıyosa allah tüm yardımcısı olsun artık) bir c sınıfı uzmana 2 bin tl veren bir firma 1 yılda kaç lira zara eder hesapladınızmı. bu kanun çıksın yarın kapatır çoğu
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2013 ---
    valla benim twit limitim dolmuş fatma hanım sadece okuyorum yazılanları :)
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    inatla devam
    diğer forumlardan da destek istedim onlarda başladılar yazmaya;)
  12. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    : #isgkanunuertelemeyehayır @csgbfarukcelik lütfen herskes destek versin belki sesimizi duyurabiliriz bunca emeğn karşılığı bu olmamalıydı
  14. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  15. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    @ozcanulupinar @huseyinsahinnet @cahitbagci @avhilmibilgin #isgkanunuertelenmesin
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    iş güvenliği uzmanlığı konusu suyu çıkmaya doğru gidiyordu (bir sonraki cümle hiç tarzım değil ama) bu yasalaşırsa işin moku çıkmış olacak. e be kardeşim madem bir kanun çıkarıyosun (6331) adam gibi çıkar. madem şartlar müsait değil kanunu ona göre çıkar. neden sonradan kıvırtıyosun. yazık değil mi bu kadar insanın emeğine, harcadığı zamana, paraya.

kendi açımdan kamuda zaten 2014 temmuz'da uygulama başlıyordu, buna göre 2016 temmuz'da başlayacak. benim gibi kamu personeli arkadaşlar nasıl B-A olacağız? ölme eşeğim ölme. bu kadar emek yazık değil mi yahu. hadi bunu da geçtik biz devlet memuruyuz işimiz gücümüz var yazık değil mi bu kadar işsiz gence, o kadar para harcamışlar.

bu anca bize yakışır. papua yeni gine muz cumhuriyetine hoş geldiniz.

daha çoook emekler heba olur, daha çook hiç yere canlar gider, yazıklar olsun...
  17. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki arkadaşlar bu haberden sonra sertifika ücrtetini bir an önce yatırıpta almak isteyen varmı ben şahsen düşünmüyorum
    ciddi söylüyorum toplanıp yürüyüş yapalım verilen haklar geri alınmaz biz hepimiz bu yönetmelik tarihlerini göz önüne alarak bu kurslara gittik kimimiz işe gitmedi kimi işini bıraktı benim gibi kimileride 1 temmuzu bekliyordu kendimi kandırılmış gibi hissediyorum.
  18. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Arkadaşlar ben sertifikayı 3 yıl önce aldım hala çalışıyorum. Bakanlık bazı şeyleri erteledi ama her şeyi tamamen erteleme diki ! Kurs plarasına yakınanlar millet hala uzman arıyor hala !!!. Asıl bu durum OSGBleri nasıl etkileyecek ? Şimdi küçük işletmelerle risk değerlendirmesi ve eğitim için anlaşmak isterken adamlar ya 1-2 ay sonra hekimde lazım olacak en iyisi OSGB ile anlaşayım diyordu. Şimdi öyle bir şey derse haybeye 1 yada 2 sene fazla para mı vereceksin denilebilir bence. Yani bireysel çalışanlar için avantaj gibi geldi bana
  19. Arif Baştürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah bildiği gibi yapsın..
    way arkadaş yaa... herkes kendini düşünür ama biraz olsun bi etrafına bakar.. neler yapıyorlar neden yapıyorlar diye düşünür..
    kendi düşünemiyorsa danışmanına yardımcılarına sorar...
    o kadar insan bu uzmanlığa umut bağladı, belki ekmek kapısı olacaktı...
    sabah sabah gördüm keyfim kaçtı... :(
    onaylanırsa bu teklif (önceden olduğu gibi) çok kişinin ahını alırlar..

hükümete bakana başbakana değil de muhalefet vekillerine bu durumu söylemek lazım daha etkili daha baskılı olur..
    http://www.chp.org.tr/?page_id=1079
    ayrıca tüm akpli vekillerde imzalamamış...

inşallah geçmez bu kanun teklifi de herkes gönlünce istediği hakettiği işi yapar...!
  20. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sabah sabah sinirlerim bozuldu ya:(