1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Veee hükümet kanunu erteliyor... #isgkanunuertelemeyehayır

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    dün Milas ta çalışan ölümleri oldu.Allah rahmet eylesin.Bu teklifi verenler empati yapıp ölenlerin kendileri veya kendi yakınlarıda olabileceğini düşünmeliler
  2. Arif Baştürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

bunu becerebilseler teklif sunmayı bırak hızlandırırlar..
    insan sağlığının yanı sıra insanlar için bi iş kapısı bi istihdam olarak görseler.. ama nerdeee...
    ben öyle bi babayiğit göremiyorum :(
  3. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  4. Emine Diren İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    260732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kamu
    Bir sürü emek, yok kurs parası yok belge parası peşin peşin gittiler. eeeee yasalaşırsa hepsi boş ne olacak halimiz?
  5. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ee durduk yerde bu kadar insana ekmek yedirirler mi zannettiniz
  6. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ne yazık ki bu işin ortası yok gibi, çoks ayıdaki çok tehlikeli işyeri ne yazık ki A sınıfı uzman bulamıyor. bulanlar da çok afaki fiyatlar istiyor. sanırım büyük işverenlerin baskısı ile çıkan bir yasa.
  7. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ayrıca; bu yasa en başta böyle çıksaydı yine kimse uzmanlık sınavına girmez herkes son günlere bırakırdı. sanırım biraz da bu yüzden olmuş olabilir.
  8. bence yanlış düşünüyorsunuz.işsizlik rakamları %0,2 arttı.bu teklif kanunlaşırsa işsizlik belli bir oranda azalır.bindikleri dalı keseceklerine inanmıyorum.maalesef ülkemizin hangi hükümet başta olursa olsun bir gerçeği bu; biz son dakikacıyız.o kadar.
    ha bu arada bazı arkadaşlar sanki bu yasa hatırına AKP ye oy vermişlerde karşılığını alamamışlar gibi konuşmuşlar.konuuyu siyasete çekmeyin.
  9. HLYDSKY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BOYUT OSGB
    2 ileri 1 geri . nedir bu ? Bunca emek , bunca yatırım yazıklar olsun. #isgkanunuertelemeyehayır
  10. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eee arkadaş 2.000 liraya sertifika alıp, 3.000 lira maaş istenilirse işin sonu böyle olacaktı heralde, 45 gün kursa gidip kendini 10 yıllık uzman sananlarda cabası,
  11. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Kesin bi çıkarları vardır... Özel sektörün (OSGB) bu kadar para kazanmasından mı rahatsız oldu birileri?
  12. açıkcası ben o konuların rahatsızlığını değil de;
    samet bey in dediği gibi 45 günlük kursla kendini hemen uzman zenneden kişilerin 5000 tl maaş istemesinden,
    osgb lerin haklarımızı sömürmesinden,
    osgb lerinde ETİK dışı çalışmalarından,
    para için sallapati iş yapan kişilerden rahatsız olmuşlardır belki.
  13. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dış mihrakların işi bu da :p
    her dalı dökülen bi ülke de iş güvenliği yasasının uygulanabilir olma ihtimalini sevmiştim ben :(
  14. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Millet olarak gergin bir dönemdeyiz. Daha da gerilmeyin. Herkes emeğinin, ekmeğinin peşinde
  15. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    42.maddenin 2 fıkrasının değişmesi mutlaka gerekiyordu zaten, çünkü yeterli uzman yoktu.

1.fıkranın ise 2 yıl olması yeterli bence, 4 yıl yapılmasına gerek yok, yeterince uzman yetişdi sayılır. fakat; direk 50 den az değil de 30-50 arası olabilir. çünkü sayılı 10-15 gibi olan işyerlerine biraz daha süre vermek lazım.
  16. cetintatar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle bu yüzdendir
  17. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

öyle bi şey düşünmüyorum:) e zaten cevaplar nakledilmiştir yok artık hazır cevabı da işaretleyemiyorlarsa..
    • Gereksiz asabiyet. Lütfen aşırıya kaçmayalım...
    eeee.işaretliyemiyorlarsa ne olacak.nasıl saçma bir beyniniz var.işinize gelmeyince hemen; adamları, yanadaşları....sizin başka işiniz gücünüz yokmu.merak etmeyin yandaşları, cemaati, adamları sizin dediğiniz o işi yapacak kadar ŞEREFSİZ değildir.bırakın bunlarıda mantıklı bir düşünce geliştirin.daha 1 yıl öncesine kadar açlıktan ağzı kokanlar 45 günde uzman oldular, utanmadan bir de laf ediyorlar şimdi.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2013 ---
    cevaplar nakledilmiş. ne hakla böyle bir iftira atma cürretini gösterebiliyorsunuz.
    kendi yandaşlarına cevapları verecek kadar küçülselerdi, sizin gibilerinde sınav kağıtlarını yırtarlardı.merak etmeyin.
  18. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    itidala davet ediyorum:)
    daha önceki yorumlarımı okursanız eğer isg nin bir kültür olduğundan bahsetmiştim öyle iki günde uzman olunamayacağından vs.. vs... vs...
  19. Arif Baştürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gerginliği bırakmak lazım...
    laf dalaşından uzak durmak lazım..
    tartışmak yerine çözüm bulmaya çalışmak lazım.. :)
    münazara, münakaşa, tartışma, kavga dövüş :) .. Vs. yapacak olanlar lütfen başbaşa yapsınlar :p