1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Vinç kullanıcı ehliyeti?

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve A.Samet tarafından 20 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. A.Samet İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    95770
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar. Kocaeli Serbest Bölgesinde bir tersanede uzmanlık yapıyorum. 20 kadar tavan ve portal vincimiz var. Taşeronların da ehliyetli olanlarına kullanmalarına imkan veriyoruz. daha doğrusu taşeronlara kadrolu bir vinçci vermiyoruz diyelim... Ama bu sadece sertifikalıların kullanması, sertifikasızların kullanmaması bizi uğraştırıyor.

tuzladaki tersanelerde kimi igu arkadaşlar kendiniz eğitim verip kişileri sadece kendi işletmenizde kullandırmak üzere vinçci tayin edebilirsiniz diyorlar.

bence bunun mümkün olmaması gerek, çünkü bu eğitimi ve sertifikalandırmayı MEB ve MMO yapıyor olması lazım.

sizin fikriniz nedir bu konuda.
  2. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynı dert bizde de var.tavan vincinibelgesi olan olmayan herkes kullnıyor.ben eğitimlerde vinç nasıl kullanılır anlattım ve sertifikalı kişide vincin basında uygulamalı anlattı.aslında yetkili dışında kimse kullanmamalı
  3. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yetkili ve belgeli kişi dışında kullanım olmamalı. Olumsuz durumlarda hukuk affetmiyor. Ehliyetsiz araç kullanabiliyorsunuz ama ya yakalanırsanız? Bu durumda trafikte affetmiyor.
  4. bilal5454 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sürücü kursları da veriyor bu eğitimi , bunun için siz eğitimi makine mühendisi iseniz verebilirsiniz değilseniz yada çalıştığınız kurumda yok ise mühendis dışarıdan detek alınıyor belirli ücret karşılığında ama her şekilde aldıracağınız çalışanların başvurusunu MMO MEB ya da sürücü kurslarına yaptırmanız gerekmektedir.