1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Vinç yerinden çıktı! 3 işçi yaralandı!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin aptırdığı otopark inşaatında, vinc sepetinin yerinden çıkması sonucu 4 metre yükseklikten düşen 3 işçi yaralandı.
  [​IMG]

  Şehzadeler İlçesi Anafartalar Mahallesi eski Subay Lojmanları’nın bulunduğu alanda yapımı devam eden tam otomasyonlu 11 katlı, 560 araç kapasiteli otopark inşaatında bugün saat 12.30 sıralarında iş kazası meydana geldi. Bir çelik firmasında çalışan ve otopark inşaatının tepesinde çelik konstrüksüyonları monte etmeye çalışan işçiler; 32 yaşındaki Cihat Aydın, 33 yaşındaki Hüseyin Erben ve ustabaşı, 40 yaşındaki Kemal Yolcu öğle yemeğine gitmek üzere, vinç ile zemine inmek istedi. Vincin ucunda takılı yaklaşık 1 metrekarelik demir sepetin, piminin yerinden çıkması sonucu 3 işçi, 4 metre yükseklikten düştü. Sepetle birlikte beton zemine düşen işçiler yaralandı. Topuğunda ezik olan Aydın ile bacağından yaralanan Yolcu ambulansla Merkez Efendi Devlet Hastenesi’ne, hafif sıyrıklarla kurtulan Erben Manisa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alına yaralıların durumlarının iyi olduğu açıklandı.

  Vinç ve sepetinin yeni olmasına ve her türlü önlemin alınmasına rağmen kazanın olduğu öne sürülürken polis, soruşturmaya devam ediyor. DHA