1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Vinc ve sepet

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve crypticus tarafından 29 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. crypticus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  taşeronların bugun bana yapmış olduğu süpriz :)
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2013 ---
  fotograf 2

  Ekli Dosyalar:

 2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Taseronlarınız ıyı nıyetlı olarak kaldırma aracları yapmışlar ama üzerinde bayagı bir soru işaretleri bırakmıslar. Doğrululuğu ve mukavemeti garanti alınmalı. Özellikle bağlantıo noktalarında aşırı stres birikeceğinden kaynaklar cok onemlıdır. Profil kaynak noktalarında kaynak nüfuziyetleri yetersiz görünmekte, eklem kaynek ve bağlantı noktalarına dikkat edin. Kaldırma kapasiteleri ve agırlık merkezinin tespit edilmiş olması lazım. Diğer eksiklikleri de beyin fırtınası yapmak adına dıger arkadaslardan rica edelim
 3. Mehmet Emin YAMAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  88090
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Milli Eğitim
  Burada herkezin gözden kaçırdığı bence vinç markası...
  Bildiğim kadarıyla chine. Ve bunlar normal... :)
 4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Evet, bu tür bağlantılarda kontrol kolaylığı sağlaması nedeniyle saplama ile birleştirme daha mantıklı olacaktır.
 5. Aydın AKÇAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Burada bana göre yük kaldırma taşıma olarak kullanılan bir vince kesinlikle isterse sapasağlam olsun kaynak yerlerınden yeterlı desteklık saglansın ısterse agırlık merkezı olarak dogru tespıt edılıp azamı yuk bıldırgesı asılsa bıle işçi taşıma kaldırma amaçlı bu tarz yapılar yapılamaz yani bahsettiğiniz gibi hocam hangi amaçla kullanılıyorsa yalnızca o amaca hızmet eder tıpkı asansörlerde oldugu gıbı yuk asansorune ınsan bınemez ınsan kaldırma amaclı kullanılamaz yada tam tersı ınsan tasıma aracı olarak kullanılan asansor yuk tasıma amaclı kullanılamadıgı gıbı buradada yuk kaldırma amaclı bır vınc sadece o amaca hzımet eder ınsan kaldırma amaclı bu tarz kabınler yapılamaz drek sokulup atılmalıdır
 6. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  NUROL
  Hocam son yönetmeliği okuyunuz lütfen. Artık insan taşımak için vinç sepeti vs. kullanımına müsade edilmiyor. Yurt dışı şantiye ise bilemem. Selamlar.
 7. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  NUROL
  Yurt dışı şantiyesi ise ve manlift tarzı bir iş makineniz yok ise yani bu resimdeli sepeti kullanmak zorunda iseniz ve son çareniz ise lütfen vinç bomuna sağlam bir polyester yada çelik sapan bağlayıp personellerin emniyet kemerlerini bu sapana bağlamanız sepet kaynaklı kaza sırasında personellerinizin düşmeden korunması hususunda en sağlam yol olacaktır. Çok fazla ise kullanmışım özür dilerim :) .
 8. BAŞAK ÜNVER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147799
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  EGE BÖGE ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ
  Her şey bir yana da saha da gezerken tespit ettiğiniz bir tehlikelinin bir daha ki sefere düzeltilmiş olması ya da düzeltilmeye başlanmış olması kadar güzel bir şey yok şu meslekte :)
 9. GÖKHAN KUL İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  54250
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Fabrikasyon imalat CE sertifikalı kule vinç sepeti bulamadım , herkes kaynak malzeme kullanıyor ve kaynak puntalarının mukavemetinin ne olduğunu bilmiyoruz ? bu konuda nasıl bir yol izleyeceğiz ? bildiğiniz fabrikasyon imalat CE sertifikalı kule vinç malzeme sepeti satan firma var mı ?
 10. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  Birde aşağıdaki adrese bakın. bu tarz hususlarda ürün yelpazeleri oldukça geniş

  http://www.kaiserkraft.com.tr/?PC=1GOO&LC=kaiser kraft
 11. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  3.1. Genel hususlar

  3.1.1. Yük kaldırmak için tasarlanmış seyyar veya sökülüp-takılabilir iş ekipmanlarının zemin özellikleri de dikkate alınarak öngörülen bütün kullanım şartlarında sağlam ve kararlı bir şekilde kullanılması sağlanır.

  3.1.2. İnsanların kaldırılmasında sadece bu amaç için sağlanan iş ekipmanı ve aksesuarları kullanılır.

  3.1.2.1. Olağanüstü veya acil olan istisnai durumlarda insanları kaldırmak amacıyla yapılmamış iş ekipmanı, gerekli önlemleri almak ve gözetim altında olmak şartıyla insanların kaldırılmasında kullanılabilir.