1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Viyadük inşaatinda iş güvenliği

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Ahmet Yasin Güney tarafından 17 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. Ahmet Yasin Güney İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  123456
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SALİMOĞLU İNŞ. ALÜM. PAZ. SAN. TİC.
  Arkadaşlar kolay gelsin..
  Viyadük yapımı işlerinde mecburen, alternatif yol olmadığı zamanlarda viyadüğün altından geçmek zorunda kalıyoruz.

  Viyadük altından geçen yol, alternatifi olmayan, oranın halkı tarafından da aktif olarak kullanılan yoldur.
  Bu çalışmalarda iş güvenliğini nasıl sağlarız.

  Örnek çalışma sahası fotoğrafı ekte.

  Ekli Dosyalar:

 2. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Sadece ne yapabiliriz diye düşünüce aklıma gelenleri paylaşıyorum.

  İki haftalık bir süre ile yerinde gözlem yaparak, yolun en yoğun ve en az yoğun olduğu gün ve saatleri tespit edilir. İki haftanın değerlerine göre bir haftalık ortalama değerler çıkarılır. Yolun üstüne denk gelen çalışmalar için, o bölgenin bağlı olduğu emniyet amirliği veya kaymakamlığına bilgi verilip, onay alınırsa, yolun en az yoğunlukta kullanıldığı zamanlarda yol trafiğe kapatılarak, yolun üst kısmına denk gelen inşaat çalışmaları yapılabilir. Yolun trafiğe kesilmesi için onay alınırsa, yolu kullananlar için yolun kesileceği gün ve saatler konusunda tabelalara yazılarak, yoldan geçenlere bilgilendirme yapılır.
 3. Ahmet Yasin Güney İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  123456
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SALİMOĞLU İNŞ. ALÜM. PAZ. SAN. TİC.
  Hocam,
  Dediğiniz gibi yetkili mercilerden alınan izinlerle yol kapatılabilir.
  Fakat yolun başka bir alternatifi yok. Kapatıldığı gün, hayat durmuş olacak. Birkaç saatte de çalışma bitmiyor, akşama kadar sürüyor çalışma. Bu nedenle saatlik bir yol kapatma da olmuyor, gün boyu kapatılması gerekiyor.
  Projenin devamı olan diğer viyadük inşaatlarına ulaşımın da bu yoldan sağlandığını düşünürsek, yolu kapatmak işi aksatacaktır.
 4. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  O zaman sabahtan 09-12 arası, öğleden sonra 14-17 arası yol kesintisi yapılabilir. Tabii onay almak ve yöre halkını önceden bilgilendirmek şartı ile.
 5. Odatesi İSGforum Üyesi