1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Win eurasia metal working fuarı, 12 - 15 şubat 2015

Konusu 'Panel,Sempozyum ve Kongre' forumundadır ve T.Ulus tarafından 1 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Basın Bülteni

  WIN Eurasia Metal Working Fuarı, 12 - 15 Şubat 2015

  İş Sağlığı ve Güvenliği WIN Metal Working'de


  WIN Metal Working Fuarı'nda, Deutsche Messe ve Hinte işbirliği ile iş sağlığı ve güvenliği teması vurgulanacak. Bu kapsamda fuarda, Safe@Work (İşyerinde Güvenlik) adı altında özel bir bölüm ve sunum gerçekleşecek


  Hannover/Karlsruhe. Proaktif iş sağlığı ve güvenliği dünya çapında giderek önemli bir konu haline gelmektedir. Soma'daki maden kazası gibi büyük felaketler ise geçtiğimiz Ocak ayında iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yeni düzenlemelere gidilen Türkiye'de büyük işyerlerinin güvenliği konusunda yeni taleplere yol açmıştır. Yeni yasa, özellikle Türkiye'nin üretim sektörlerinde ve işyerlerinde proaktif önlemler için giderek artan iç taleplere karşılık, şirketlerin iş güvenliği ve sağlığı uygulamasında pratik uygulamalara gitmesini öngörmektedir.


  Bu gelişmelerden hareketle, Karlsruhe merkezli Hinte GmbH fuar organizatörleri, bir Deutsche Messe alt kuruluşu olan Hannover Fairs International GmbH ile yaklaşan WIN Eurasia Metal Working Fuarı'nda iş sağlığı ve güvenliği konusuna değinmek üzere bir işbirliği gerçekleştirmiştir. Bu işbirliği, Safe@Work" (İşyerinde Güvenlik) başlıklı yeni bir sunum şeklinde gerçekleştirilecek ve şubat ayında metal işleme, kaynak ve yüzey işleme teknolojileri konularına yönelik gerçekleşecek ticaret fuarının önemli bir bileşeni olacaktır. "Safe@Work" başlıklı bu özel sergi, aynı zamanda, özel bir konuşmacı oturumu ile desteklenecektir. Bu amaçla Hinte ve Hannover Fairs International, çeşitli dallardaki uzmanların bir araya gelerek hedeflenen ziyaretçi kitlesine yönelik yeni bir bilgi oluşturmalarına fırsat verecek bir işbirliği anlaşması imzalamıştır. Özel bölüm ve oturum, doğası gereği önemli ölçüde iş sağlığı ve güvenliği sorunları ile karşı karşıya kalan üretim alanları başta olmak üzere, çeşitli sektörler ile temas ederek, iş güvenliği üzerine daha kapsamlı teknik bilgi sağlayacaktır.


  Hannover'de Deutsche Messe'nin bu fuarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz konuya ilişkin olarak şunları belirtmiştir: "Hinte ile yapılan işbirliği geleceğe yönelik önemli bir meseleyi bünyesine katarak WIN Eurasia Metal Working Fuarı'ndaki konferansları zenginleştirecektir. "Safe@Work" özel sunumu katılımcı ve ziyaretçilere geleceğin iş alanlarına odaklanmış geniş bir yelpazede heyecan verici bir bilgi platformu sunmaktadır.''


  Hinte GmbH'nin Genel Müdürü Olaf Freier ise şunları paylaşmıştır: "Bu kilit konuyu Deutsche Messe'nin uluslararası bir alt kuruluşu ile birlikte İstanbul'da geliştiriyor olmaktan memnunuz. İşyerlerindeki proaktif yaklaşım her yerde önem kazanmaktadır. Gerek ürünlerin, gerekse önerilerin temsili bir karışımını sunarak gerçekleştirdiğimiz "Safe@Work" sunumu, hedef gruplara yönelik iş güvenliği ve sağlığı konusunu ele alış şeklimizi ortaya koymaktadır."